ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2018
ÎNSCRIS: 23.06.11
JUN-2018
PREȚ SEJUR 350 ?

Manolas Hotel [Nei Pori]2

Hotel MANOLAS - un loc de vis pentru vacanta - cu Christina & Dimitris visele devina realitate

Am fost din nou, oare pentru a cata oara in Grecia, statiunea Nei Pori la hotel Manolas. Ca de fiecare data revin ca si cum as reveni acasa. Bineinteles ca am fost intampinati de Christina Manola cu acelasi zambet larg si cu bucuria care se vedea in ochii ei minunati.

Acest hotel este asa de primitor, la fel de primitor ca si personalul lui. Inca de la intrare te izbeste curatenia desavarsita, luciul aproape orbitor al gresiei de pe jos, interiorul cochet, masuta pe care este asezat un vas cu scoici diverse. Imediat ce am ajuns am fost cazati la etajul 2. Am carat bagajul cu ajutorul liftului si odata ajunsi in camera am rasuflat usurati ca in sfatsit incepe vacanta.

Camera este destul de mare, are 1 pat dublu si unul simplu, 1 dulap, fiecare cu cate o noptiera, o masa de toaleta cu oglinda, televizor, frigider, aer conditionat (gratis!).

Baia are dus si uscator de par. Camera are o minibucatarie si vesela (pentru cei care doresc sa prepare ceva pt a servi masa) si o hota functionala.

In balcon este o masuta cu 2 scaune si suport pentru uscat rufe. Exista si aparat de tantari iar geamurile au plasa. Balconul are o copertina pentru a tine umbra pe parcursul zilei in balcon si camera.

La baie sunt prosoape cate 2 de persoana care schimba cam zilnic sau la 2 zile la fel ca si asternuturile.

Hotelul este pozitionat excelent aproape de plaja (vizavi de hotel sunt vilele de pe plaja, astfel ca este ferit de orice zgomotul falezei si tavernelor din zona.

Este atata liniste ca eu care in tara am locuinta chiar la strada (un mare bulevard) abia reusesc sa adorm, aici am dormit bustean, si abia ma trezeam pentru micul dejun.

Referitor la micul dejun care este optional, intre 8.30 - 9.30 este acelasi in fiecare zi, (identic cu cel din mai toate hotelurile din Grecia) si consta din: sunca, cascaval, mini cremvursti, rosii, castraveti, iaurt, cereale, unt, gem, miere, dulceturi de casa in boluri, compot de fructe, ceai, cafea, lapte, paine prajita, minipateuri cu branza, chec, fructe, suc de portocale, asezate toate in holul unde se serveste micul dejun si de unde itl alegi ce doresti si le iei pe o tava (autoservire).

Micul dejun se serveste pe terasa de afara a hotelului care este acoperita. La sfarsitul mesei personalul hotelului strange tavile de pe mese.

De remarcat ca pe intrega perioada a sejurului, fata de la receptie, Christina si domnul de la bar, au fost tot timpul cu zambetul pe buze si dornici sa ne ajute in vreo problema. Eu nu i-am vazut pe acesti oameni in nici o zi prost dispusi, nervosi, plictisti sau obositi... asa ceva mai rar pe la noi in zona turistica! In ultima zi am eliberat camera la ora 12 fix dar nu a venit nimeni sa ne bata in usa ca sa eliberam camera, asa cum am auzit ca se obisnuieste prin alte parti.

Cu o zi inainte de plecare i-am anuntat ca plecam si ne-a indicat ca putem lasa bagajul la receptie ca sa nu fim nevoiti sa il caram dupa noi in caz ca dorim sa mai mergem la mici cumparaturi (suveniruri) !

Si un alt aspect care efectiv m-a impresionat: sunasem ghida sa verificam ora si locul unde venea cu autocarul pentru intoarcere in tara. Ghida ne-a spus ca la ora 14 sa fim undeva in centrul Nei Pori langa biserica, care se afla la ceva distanta de hotel. La ora 13.30 am lasat cheile la receptie si am dorit sa ne luam ramas bun de la Christina si Dimitris. Fara a sta pe ganduri, Christina a luat cheile de la masina ei si a lasat Receptia in grija unei alte persoane si s-a oferit sa ne duca ea cu masina pana la locul de intanire cu autocarul. Un gest nemaipomenit mai ales ca afara era extrem de cald, un soare arzator si bagajul destul de greu! Dar iata ca mai sunt si astfel de oameni!!!

De aceea am dorit sa impartasesc si cu altii experienta traita de noi pentru a avea si altii o vacanta placuta si relaxanta asa cum avut noi si anul acesta.

Trimis de Paloma in 08.07.18 03:52:29
Validat / Publicat: 08.07.18 09:21:30
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: ZAKINTHOS, LEFKADA, CORFU, CRETA,
  • Alte destinații turistice prin care a fost: TURCIA, GERMANIA, UNGARIA, CEHIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Paloma); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

flaviana77 [09.07.18 10:50:30] »

pare un loc primitor cu oameni buni si care vor sa pleci cu amintiri placute din hotelul lor.

din moment ce ai fost de mai multe ori acolo, este clar ca ti-a placut atmosfera, oamenii si ca mertita sa revii.

Paloma [09.07.18 19:17:54] »

@flaviana77: Asa este, Flaviana, abia am revenit de 2 saptamani si ms gandesc sa revin la ei spre toamna, ai am concediu si vreau sa il petrec la fel de frumos la aceasta familie extrem de prietenoasa si cu mult bun simt. Am sa revin atunci cu noutati.

flaviana77, Paloma

pagină generată în 0.0512001514435 sec