ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2018
cu transport AUTOCAR
REGIM MASĂ UAi

Palm Wings Ephesus Beach Resort (ex Surmeli) [Pamucak]5

Sejur Kusadasi - hotelul Palm Wings Ephesus Beach

Astazi ne-am intors din acest sejur, de la hotelul P. W Ephesus. Sincer va spun, ca am avut emotii pana sa ajungem acolo si datorita altor pareri negative despre acest hotel, plus ca nu mai fusesem niciodata in Turcia

Se anunta a fi un hotel de 5 stele, personal, cred ca este un pic exagerat, 5 stele inseamna lux la un nivel foarte inalt, ceea ce nu este cazul, dar este un hotel cu servicii care si-a meritat fiecare banut, cu regim ultra all inclusive

Servicii la care nu ai ce sa reprosezi, decat daca esti foarte exigent de fel. Holul modern aranjat, foarte mare, camera multumitor de confortabila, curatenie in fiecare zi, mancare si bautura la discretie. Aveau cola si fanta (nu bag mana in foc ca ar fi cola "originala), bere efes, cockteil uri, gustari intre mese la barurile de pe plaja, apa, inghetata. Erau activitati la piscina in fiecare zi: aerobic, volei, concursuri, darts, etc. Tot ce este relatat in descrierea complexului este adevarat. Au trecut cu vederea ca unii isi luau diferite gustari din timpul meselor, in afara restaurantului, desi se scria ca nu e permis. Aici cred ca tine si de educatie.

Dar ca peste tot exista si un dar... Am ajuns la ora 9.30, chech in se facea la ora 2. Mai erau inca 3 fam de romani. Ni s a spus ca nu sunt camere, sa revenim dupa 12. Eram foarte obositi dupa drum (autocar 18 ore). Unul din noi a venit cu ideea sa ii punem receptionerului 20 lire in pasaport. La primele doua familii a functionat. O a treia a facut "gura", fara ca noi ceilalti sa stim, ca de ce pentru noi exista camere libere si pt ei nu?! Intre timp a mers si sotul meu. I a aruncat banii pe tejghea, dar totusi ne a dat o camera, la fel si pt fam guraliva. Ne-a lasat un gust amar ca s- au folosit de astfel de tertipuri, desi eram obisnuiti in tara cu adtfel de metode, dar am crezut ca aici este totul diferit din toate pc de vedere...

Un alt minus, foarte putini angajati rupeau engleza, desi erau foarte multi si majoritatea tineri

Un rest... merita. Sincer. Deja ii duc dorul

Trimis de Rheeea in 17.06.18 18:54:59
Validat / Publicat: 17.06.18 19:55:24
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Rheeea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmaster45 [17.06.18 19:54:23] »

@Rheeea: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 26&ridAnt=86483

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [17.06.18 20:23:23] »

@Rheeea:

Clasificarea hotelurilor din Turcia este dată de autorităţile de resort din această ţară, pe baza propriilor criterii şi fără nicio legătură cu criteriile aplicabile în alte ţări sau cu impresiile personale despre cum ar trebui să arate sau ce ar trebui să ofere un hotel de cinci stele.

Sincer, nu înţeleg care ar fi vina hotelului că voi aţi ajuns cu patru ore jumătate mai devreme de ora oficială de check in şi nici că eraţi foarte obosiţi după un drum lung cu autocarul.

Asta mi se pare chiar culmea. Ei au umblat cu tertipuri sau voi atunci când v-a venit "geniala" idee cu banii în paşaport? Restul... este o telenovelă tipic românească.

De fapt, voi trebuia să apreciaţi gestul de bunăvoinţă şi ospitalitate al recepţionerului care v-a cazat mult înainte de ora 14.00, în condiţiile în care acesta nu avea absolut nicio obligaţie să vă dea camerele mai devreme, indiferent de "atenţiile" oferite, dar românul crede că i se cuvine orice şi tot el este veşnic nemulţumit.