ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2018

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

De ce Nu as reveni la Hotel Perla

Având copil mic, am solicitat vizionarea camerei înaintea cazării. Receptionera a fost foarte amabila și ne-a dat cheile pentru doua camere, sa putem alege, dar... din ce sa alegi? Achitând în avans toată perioada cazării, a trebuit sa decidem și am ales o camera cu doua paturi.

Vizionand camera am constatat ca pe sub paturi erau dopuri de sticle, pungi, diverse mizerii. Am cerut la recepție curățarea camerei, receptionera fiind uimita de solicitarea noastra... dupa un dialog civilizat, fiind trimisa camerista sa curețe.

De ce Nu:

NU pentru lipsa curățeniei (draperii pline de praf, pereți jupuiti, candelabre murdare, para de la dus infecta, scurgere baie infundata, covoraș negru de mizerie)

NU pentru televizorul aproape nefuncțional (vechi, vedere cu purici, lipsa cablu TV)

NU pentru dimensiunea camerei (foarte mica), greu sa stai cu un copil

NU pentru dimensiunea paturilor (am zis sa le unim pentru a încăpea doi adulți + un copil... imposibil de dormit pe mijloc, asa ca tatăl a dormit pe jos)

NU pentru baia extrem de mica, apa calda curgea foarte încet

Nu pentru galagie... la etajul 11 se aud și mașinile mergând pe sosea, manelele rasunand și oamenii chiuind

NU pentru gălăgia din interiorul hotelului... se aude orice zgomot, chiar și când se trage apa la baie. Poate am avut noi ghinion de vecini necivilizați, care zi sau noapte tranteau ușile, vorbeau dintr-o camera în alta ca la targ.

Trimis de Sdj in 17.06.18 03:14:46
Validat / Publicat: 17.06.18 07:43:46

VIZUALIZĂRI: 1186 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Sdj); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[17.06.18 07:43:21]

@Sdj: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Testosu'
[17.06.18 08:58:37]

@Sdj: De ce nu as fi ales aceasta unitate de cazare:

Simplu! Acest hotel are un numar covarsitor de mare de recenzii negative pe AFA (posibil si pe alte site-uri).

Am o dilema ce nu-mi da pace!!! ????

Cum in "era" internetului, cand ai atat de multa informatie la... un click distanta, atat de la indemana, nu se cauta o minima informare despre locatia aleasa pentru relaxarea unei vacante.

Pentru evitarea stricarii unei vacante, mai degraba in aceste cazuri.

Iar cand varsta turistului este in categoria < 40 ani, adica a generatiei "internautilor" circumstantele... sunt agravante, deloc in favoarea turistului.

Poate ma "lumineaza" si pe mine "lumea", cum e cu alegerile astea.

Vacante... faine!

SdjAUTOR REVIEW
[17.06.18 10:19:10]

În urma cu ceva ani, neavând copil am mai fost cazata la acest hotel, atunci neputând face comparație cu ceea ce exista acum, părând locul perfect pentru vacanta.

Da, adevărat, am văzut recenzii și bune și rele, dar, doar la fata locului m-am convins asa ca am stat 2 nopti apoi ne-am mutat la alt hotel.

nicole33
[17.06.18 10:39:38]

@Sdj:

Cu un copil în vârstă de doar un an mi se părea mult mai simplu de solicitat hotelului un pătuţ special pentru bebeluşi sau chiar adus pătuţul copilului de acasă, astfel părinţii putând folosi cele două paturi deja existente. Oricum ar fi fost o variantă categoric mai bună decât aceea de a dormi pe jos.

Despre restul aspectelor negative semnalate puteai afla cu o minimă informare şi astfel puteai alege altceva.

SdjAUTOR REVIEW
[17.06.18 17:17:01]

@nicole33: Nu am scris aceste impresii pentru a fi judecata și pentru a primi sfaturi, ci pentru ca aceasta este experienta trăită.

Sdj, Testosu'
Alte impresii din această RUBRICĂPerla Hotel: