ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.03.2018
FEB-2018
PREȚ SEJUR 1260 EURO ?
REGIM MASĂ Demipensiune

Chalet Cima Uomo (Hotel)(încă) NECLASIFICATĂ

AFA RECOMANDĂ: Pentru transfer Aeroport - Hotel (Roma) și/sau tururi turistice ale Romei / Vaticanului - recomandăm www.ghidroma.com
  • Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. 0039 324 981 3672
  • NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Ski San Pelegrino, Moena, cazare Chalet Cima Uomo

Am profitat de ceva timp liber liber si am plecat iarasi la ski in Italia, in aceeasi zona, Moena, in San Pellegrino cu cazare la Chalet Cima Uomo, unitate cazare situata la 2040 m altitudine, direct pe partie, este la 1,6 km de la drumul pricipal, se ajunge lejer cu masina, locuri de parcare suficiente.

Drumul de acasa, Oradea, pana la Moena, l-am descris intr-o recenzie anterioara.

Cabana este una foarte cocheta, cu numai 8 camere pentru oaspeti (duble, triple si un apartament) situate la etajul 2 al cladirii, foarte frumos amenajate, pat foarte confortabil, mobiler din lemn masiv, modern, TV, internet WIFI (slab), caldura, curatenie zilnic, prosoape schimbate la cerere, balcon cu vedere la partie (toate camerela au vedere la partie), la parter camera depozitare schiuri, etc., conditii ireprosabile din toate punctele de vedere, personal foarte amabil.

In camerele de la etajul 1 erau cazati sefii si angajatii unitatii.

In pret am avut micul dejun si cina, micul dejun diversificat si arhisuficient, cina la fel, ala carte, aveam 5 aperitive, felul pricipal si un desert, servitul cinei dura 1,5 ore, incepeam la ora 19:00 si terminam la ora 20:30, cam mult ca timp, dar asa pare sa fie moda pe acolo.

Pentru schi, este o locatie perfecta, fiind situata direct pe partie, de la cabana intram direct pe partie, coboram direct la telescaun de unde se urca si apoi se puteau alege diferite partii.

In zona erau partii albastre, rosii si negre, toate foarte late si foarte bine intretinute si semnalizate, noi ne-am dat cam pe toate, cele negre, fiind foarte late nu au prezentat grad mare de dificultate, cea mai lunga partie din zona are 20 km, cu grad de dificultate albastru si ceva rosu. Masa de pranz o luam la locatii intalnite pe partii. Am prins 4 zile cu soare si 2-3 cu nori, temperaturi, noaptea minus 15 - 20 grade, ziua de la + 2 la -7 grade.

Pretul nu a inclus si skipass-ul, 215 EURO de persoana / 6 zile.

Rezevarea am facut-o direct la locatie, s-a cerut un avans de 400 EURO, restul s-a platit la plecare.

Trimis de dorin4x4 in 02.03.18 23:38:57
    Validat / Publicat: 03.03.18 09:13:58
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA. A mai fost în/la: Moena

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dorin4x4); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmasterX [03.03.18 09:12:48] »

Fain recomandarea

Mutat în rubrica "Chalet Cima Uomo (Hotel), MOENA" (nou-creată pe sait)

webmaster [03.03.18 10:49:43] »

dorin4x4 [03.03.18 10:57:46] »

@webmasterX: localizare exacta.

dorin4x4