ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.01.2018
STATUS: SENIOR
SEP-2017
PREȚ SEJUR 180 ?

B&B Cianciana(încă) NECLASIFICATĂ

AFA RECOMANDĂ: Pentru transfer Aeroport - Hotel (Roma) și/sau tururi turistice ale Romei / Vaticanului - recomandăm www.ghidroma.com
  • Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. 0039 324 981 3672
  • NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

O cazare de 5 stele

TIPĂREȘTE URM de aici

In Catania am ales sa stam la B&B Cianciana, si asta numai pentru faptul ca aveam nevoie de o camera de bagaje. Practic nu stiam ce sa facem cu bagajele de la 10 dimineata, cand de regula se fac check-out-urile - pana seara la 20 cand aveam avionul.

Ca la fata locului am ajuns la concluzia ca ceea ce voiam noi nu mai exista, asta e alta poveste, pe care am rezolvat-o lasand bagajele, in deplina siguranta, pentru o suma mica, 6 euro, la un depozit de bagaje, aflat in spatele Catedralei din Catania. O idee buna care ne-a permis sa avem o zi libera, fara griji.

Intamplarea de mai sus nu a stirbit cu nimic faptul ca am fost extrem de multumiti de cazarea aleasa. B&B Cianciana, se afla in apropierea garii, pe o straduta linistita.

Are 5 camere curate, elegante. Serviciile sunt ireprosabile- prosoapele se schimba zilnic, curatenie zilnic, iar micul dejun copios se serveste intr-un patio. Danillo, gazda noastra este atent sa nu-ti lipseasca nimic.

La receptie aveai harta orasului, si nu scapai din mainile lui pana cad nu-ti explica cu lux de amanunte unde gasesti fiecare obiectiv, si cum ajungi acolo. Dimineata ne intreba ce program avem, oferindu-ne destule informatii.

Pana la urma ar fi vrut sa ne pastreze si bajajele atat cat aveam nevoie, dar asta ar fi insemnat o grija in plus pentru el, asa ca am rezolvat mai usor, mai ales ca depozitul de bagaje era aproape de statia autobuzului spre aeroport.

Nu stiu daca voi mai ajunge in Catania, dar daca se va intampla, tot la Cianciana voi trage.

Trimis de Elissa in 31.01.18 09:01:04
    Validat / Publicat: 31.01.18 10:26:29
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Elissa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmasterX [31.01.18 10:07:19] »

Mutat în rubrica "B&B Cianciana, CATANIA" (nou-creată pe sait)

webmaster [31.01.18 10:27:08] »

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ impus unei astfel de selecție.

Elissa [31.01.18 11:51:28] »

@webmasterX: Da e corect

Elissa