ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.12.2017
DEC-2017

Sub orice critică
Sub orice critică

încărcat de pe telefon!

Pensiunea ideala pt parastase si pomeni... cred ca se accepta si cate un priveghi!!!

Buna ziua! Vreau sa va impartasesc cele intamplate in ajunul Craciunului la aceasta pensiune (...)... am ajuns pe data de 22.12.2017 la pensiunea cu pricina.

Inca de la cazare am fost preveniti ca suntem singurii clienti noi, deoarece restul erau clienti mai vechi (...). Mi s-a parut absurd cand am fost rugat sa nu fac galagie, sa am grija de copilul meu sa nu deranjeze, sau sa tropaie pe scari... de parca venisem la un sanatoriu, nicidecum la munte sa ne petrecem concediu... Am trecut cu vederea cele mai sus mentionate si ne-am vazut de treaba noastra.

In aceias seara am cerut voie administratorului pensiunii sa facem un gratar in foisorul din spatele acesteia, situat la cca 15/20 m de cladire. Spre surprinderea mea pe un ton iritat acest adm ne-a intrebat de ce nu am adus carbuni caci i-ar fi comunicat prietenei mele telefonic la rezervarea prealabila, sa ne cumparam carbuni... Am ramas uimit de aceasta atitudine dar s-a rezolvat, adm a venit cu jumatate de saculet de la el, gest. Am facut gratarul si obositi de pe drum ne-am culcat de la ora 20:00 (ceea ce a multumit gazda, ...)

Urmatoarea zi, datorita faptului ca m-am culcat devreme, m-am trezit la ora 05:00, am coborat in pensiune si m-am asezat linistit la o ceasca de cafea. Am fost abordat de paznicul de baza, adm care practic iti sufla in ceafa cat timp esti cazat acolo si pe un ton foarte iritat m-a intrebat ce s-a intamplat si de ce nu dorm, caci la ei lumea se trezeste dupa ora 09:00... I-am raspuns politicos ca nu s-a intamplat nimic si ca doar imi beau cafeaua si nu cred ca deranjez pe nimeni daca imi aranjez in liniste pozele in telefon sau navig pe internet pana la ora 09:00. A urmat schimbul de tura, adica pe 23.12.2017 la ora 07:00 m-a abordat un al doilea domn Dan de data asta proprietarul sanatoriului cu regulament de unitate militara si m-a intrebat cu aceiasi mirare de ce sunt treaz la ora respectiva. Nu va inchipuiti, m-am sintit ca in filmele cu prosti, unde sunt? si de ce tocmai noi am nimerit aici???

Pe data de 24.12.2017 este ziua prietenei mele, am cerut politicos voie sa facem un gratar in ajunul Craciunului. In foisor se aflau deja doi tineri, am vb cu ei si i-am rugat sa ne lase noua jarul dupa ce termina... intre timp am vb cu adm ca doresc un brat de lemne si mi s-a oferit. Tin sa precizez ca am anuntat ca e ziua prietenei si ca dupa gratar vrem sa ne mai intindem o ora doua la foc si la cateva pahare... Au mai venit 2 grupuri de tineri la foisor dornici sa faca si ei gratar, le-am pus la dispozitie lemnele noastre pt ca noi vroiam sa fim ultimii. Am fost iar la administrator si l-am rugat sa ne mai dea un brat de lemne, explicandu-i cele de mai sus, acesta iritat a tipat ca ajunge si sa iau mana de pe lemne... nu l-am ascultat si i-am zis ca vb a doua zi cu proprietarul, ca i le platesc daca este nevoie, moment in care mi-a arucat o privire plina de ura si dispret si mi-a zis ca el ce e acolo si de ce nu-l ascult. Am evitat o cearta caci asa sunt crescut de bunici, si ne-am vazut de treaba. Gratarul s-a terminat numai ca prietena mea a mancat de pe gratar niste carnati un pic cam grasi si cu cele cateva pahare baute anterior i s-a facut rau. am pus-o pe o bancuta la foisor sa-si revina, m-am dus sa-i dau copilului sa manance gratar, cand am venit, grupul care facusera gratat inaintea noastra o ajutau sa-si revina, iar administratorul ce credeti ca facea, imi arunca zapada pe gratar zicandu-mi "i-ati-o pe betiva aia si du-o in camera ca ne faceti de ras"... au urmat multe jigniri in curtea sanatoriului... va dati seama ca nici eu nu am rezistat privocarilor acestui "urs"... Iarasi am lasat de la mine si ne-am retras la camera urmand a doua zi sa vb cu proprietarul. Tin sa mentionez ca cele mai sus descrise s-au intamplat in intervalul 18:00/20:00, nicidecum la o ora tarzie in ajunul Craciunului, de ziua prietenei mele.

A doua zi, adica 25.12.2017 la ora 10:30 am coborat din camera urmand sa mergem la un rest din zona sa mancam, iar la ora 12:00 aveam programare la un centru de echitatie din zona pt fetita de 12 ani care ne insotea. La parterul sanatoriului ne astepta proprietarul care politicos ne-a zis sa urcam in camera si sa facem bagajele caci l-a deranjat ca i am vb urat unui om de 51 de ani (pe care ii are degeaba, ...) am cautat sa-i explic ca mi-a jignit prietena, ca mi-a vb urat caci alfel nu ma comportam asa dar in zadar, nu ai cu cine, l-am rugat la fel de politicos sa ne lase sa mergem la masa cu copilul si dupa inca o ora, la echitatie, dar tot in zadar... chiar a ridicat tonul si ne-a zis "acum plecati". Iar, am inteles ca nu am cu cine sa vb si ca am dat de un al doilea "urs", care nu tine cont de nimic.

Vroiam sa o las asa, dar azi de dimineata, copilul meu s-a trezit plangand si mi-a zis ca l- a visat "pe nenea ala care tipa la mine la munte si care ma facea betiv".

In incheiere... evitati oameni buni acest penitenciar pe care il recomand (...)... DOAR LA SANATORIUL VERDE CRUD RASNOV VETI GASI LINISTEA CAUTATA... AMIN!!!

Trimis de Marius ct in 26.12.17 08:22:56
Validat / Publicat: 26.12.17 11:25:37

VIZUALIZĂRI: 1630 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Marius ct); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

verdecrud [27.12.17 16:27:36] »

Pentru cine nu a citit printre randuri voi completa eu povestioara cu cateva detalii “omise” de semnatar. Administratorul a intervenit la solicitarea celorlalti oaspeti care au incercat in zadar sa o aduca in simtiri pe prietena dvs (nu-i mama copilului), care zacea pravalita in zapada, ati fost rugat sa o ridicati de jos si sa o duceti in camera, ati raspuns ca “nu conteaza las-o ca-si revine ea”, simtomul nu era de la carnati.

V-am oferit atat carbuni cat si lemne de gratar neconditionat cum facem cu toti oaspetii insa dvs nu doreati sa faceti gratar ci foc de tabara, nu am zis nimic in prima zi nici in a doua insa… In acest timp copilul a stat inchis in camera si va striga de la geam ca ii este foame.

Aveati o centura la brau cu un topor si un cutit de vanatoare cu care amenintati ca luati gatu’ la toti… nu pot reproduce apelativele la adresa administratorului… aici ma opresc, nimeni nu isi doreste in pensiune asemenea persoane, de aceea dimineata ati fost rugat sa parasiti locatia, sunteti de poveste ati marcat vacanta tuturor celor prezenti in vila.

Eu inteleg dreptul la opinie insa e usor sa te ascunzi in spatele unui “nick name” si sa ponegresti fara ati admite greseala, desi la plecare ati cerut scuze . Zic bine domnule A. M. Ionel din Constanta?

NB verdecrud este (sau a fost) reprezentant al unității
RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][2 voturi]
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
travis2017 [27.12.17 18:09:16] »

Marius minte (...)

Cind am intrat in pensiune, un individ imbracat in costum de camuflaj cu un arc in mina (...) la parter. Nu i-am dat atentie.

Mai tirziu, cineva bocanea deasupra camerei mele. Am asteptat sa termine. Ei bine, de la 17 pina la 20.30 acel cineva, o fetita (cred) bocanea/tropaia Incontinuu! Am aflat apoi ca era fetita (...) al lui marius, de mai sus, ala imbracat in camuflaj. Acelasi marius, s-a dus sa faca foc (nu gratar), cam vreo 3 ore, pe ploaie. Apoi, pe la 21 am auzit de afara un (...) care bocanea. Am asteptat sa termine, gindindu-ma ca ma simt ca acasa (am un idioten deasupra care-si renoveaza loucinta de 1 an, gaurind/bocanind zilnic). (...) a bocanit incontinuu 30 min, apoi a urmat o asa zis capra (la 22), apoi iaraasi circ in vila (acelasi (...)). Pe urma am aflat ca individul se imbatase, ca si prietena lui, si a sarit cu toporul si cutitul (pe care le purta la el) la bataie, sa taie toti oamenii din vila.

Da, acelasi marius care scrie p[rostii mai sus.

Si da, in vila asta vin deoarece este liniste, (...) sint rugati sa sse duca in alta parte! Nu au ce face acolo@este liniste, padure, nu sint manele, Nu ne plac, anelistii, ii urim, mergeti unde va simtiti bine ba. Aici Nu va simtiti bine. Nici nu va dorim! Asa ca marius, sper sa nu te mai vad vreodata pe acolo. Si cind stai intr-o vila cu altii, nu tropai in camera cite 3 ore, nu trintesti usile la 5 dimineata (da, eu eram treaz si te-am auzit!), incearca (macar) sa-i respecti pe ceilalti. Care nu au mintea aasa odihnita ca tine. Iar dacaa nu stii sa bei, mai bine Nu bei! Capsici marius?

Marius ct [27.12.17 18:18:26] »

Mda, din lipsa de argumente solide pt care ati dat afara in ziua de Craciun o familie cu un copil minor pe care ne. ati pus pe drum de la ora 11:00 spre Constanxa aprox 5-6 ore de mers continuu, vad ca, cautati sa va legati si de faptul ca prietena mea nu e mama copilului (pt cult dvs "domnule Dan" sa stiti ca o creste de 3 ani, si tot pt cult dvs sa stiti ca maica-sa nu a vazut. o ani la rand... asa ca eu cref ca mama nu e ce. a care da nastere, ci ce. a care e langa copil) dar asta nu are relevanta, nu cred ca am spus ca ea e mama copilului...

De (...) dvs sunt satui mai multi clienti anteriori... chiar si fostul dvs asociat Leo, a preferat sa va lase in ploaie si a deschis langa o pensiune de vis... Asa ca nu vaai legati de lucruri minore, cum ar fi ca fiimea striga de la geam daca e gata gratarul in timpul on care ma harjoneam cu administratorul dvs fomfait, care flutura toporul amenintator si-mi zicea ca sunt la el acasa si ca trebuie sa joc vum canta el...

Nu o mai dati de gard... am citit postarile negative dinaintea mra prea tarziu, ROG PE ACEASTA CALE PE VIITORI DVS CLIENTI SA VA OCOLEASCA MAI BINE DECAT SA TREACA PRIN CE. AM TRECUT NOI... Oti fi la munte, nu stiu la ce cota, dar (...) dupa parerea mea, sunteti mult sub nivelul Marii Negre!!!

webmaster26 [27.12.17 19:01:38] »

@travis2017 & Marius ct: câte un ”galben”, frățește - pentru limbaj și jigniri. Ecourile au fost editate / respectiv șterse!

Liviu.M. [30.12.17 18:19:17] »

@Marius ct: Padure fara uscaturi nu exista. Din miile de clienti care au petrecut cu diverse ocazii la aceasta pensiune, sunt cativa nelinistiti, care se cred nedreptatiti. Pentru linistea ta, toti care am fost acolo si ne-am simtit bine, vom mai reveni, pe cand tu...

webmasterX [30.12.17 20:59:42] »

@Liviu. M. : se pare că tot nu ai înțeles - pe amfostacolo NU tolerăm atacul la persoană.

Încă 2 zile de pauză pentru recidivă.

Marius ct [30.12.17 21:40:42] »

@Liviu. M. : miile de clienti? Daca e asa, verificati va rog firma stilex production srl, cea pe care e inregistrata cabana verde crud pe google... si o sa vedeti domnul liviu ca in toti ani ulteriori firma e pe pierdere... profit zero si pierdere mare... asa ca daca tot vrem sa ne bagam in discutie (...) Hai sa ne documentam... ce sa inteleg ca miile de oameni care au fost acolo nu au primit bon fiscal? Sau ca "dnul dan" face evaziune fiscala... ca bagati intr. un domeniu necunoscut de dvs... asa ca mai bine sa nu mai comentam... sa stam la verde crud si sa ne incalzim de la lemnele cumparate de la cei ce taie padurea aia frumoasa pe care o admiram cu totii. Stiti dsp e vb... patronul cumpata lemne la negru de la braconierii din zona... stati linistit ca am avut grija sa anunt organele competente din zona... Sa aveti un an bun... Sarbatori fericite la toti!!!

Georgianaeu [31.12.17 00:49:19] »

@travis2017: Ce este cu vrajeala asta ca acel copil topaia... in primul rand tu esti administratorul, si nu aveai camera sub noi, ci stateai la parter, noi la etajul 2. Da, stateati non stop pe langa clienti, ca era zi sau noapte, la tigara, sau coversatie pe whatsapp unde se facea cu mana din partea voastra, noroc ca nu am vazut... ceea ce nu e ok... ma mir cum de nu ne-ati spus si noua sa stergem vesela... A fost totul ok 2 zile, trase putin cu miluinta. Eu la micul dejun (la ora 09:30) ma intrebam de ce vb in soapta, pt ca voi ati impus de la bun inceput o conduita. Am acceptat-o. Nu am deranjat cu nimic. Administratorul a luat-o razna cu faptul ca ardeam prea multe lemne la gratar, e normal, eram la munte, aer curat, foc frumos, nu neaparat gratar, pentru cunoscatori. Ca am exagerat cu putina bautura, nu am deranjat pe nimeni, deoarece eram la foisor in curte, dar voi vreti sa va dati zmei ca nu mai beti de 20 de ani. Bv voua, administratorilor, dar uneori clientii o mai gafeaza, in a 3 a seara... si pt asta trebuie sa ii dati afara?!... desi nu am deranjat pe nimeni cu nimic ci doar pe voi ca am folosit prea multe lemne... Si administratorul era zmeu cu toporul pe langa prietenul meu sa stinga focul ca el face legea... Prietenul meu a avut replica la administrator... Si atat. Si inca un aspect important, noi am ascultat la o boxa mica bluetooth numai rock, house si latino. Nu suntem manelisti cum zice domnul...

nrs † [31.12.17 08:47:27] »

mai se poate vota in familie?

Si administratorul era zmeu cu toporul pe langa prietenul meu

webmasterX [31.12.17 09:31:55] »

@nrs: voturile „în familie” sunt interzise de Regulament - și de program, dacă acesta ”cunoaște” acest lucru.

Am setat relație ”PARTENER/Ă” între conturile ”Georgianaeu” și ”Marius ct” și am șters votul acordat de prima review-ului de mai sus.

Liviu.M. [02.01.19 19:13:50] »

@Marius ct: Nu am vazut pana azi comentariul tau, dar habar nu ai si spui numai minciuni. Se vede limpede ca nu stii ce inseamna sa intretii o pensiune, dar pentru faptul ca ai fost dat afara pe buna dreptate, faceai galagie, amenintati cu o toporisca (spune mulltumesc ca nu a anuntat politia) iar sotia dumitale era atat de beata incat am scos-o cu capul din zapada... sa mai continui?

Georgianaeu, Liviu.M., Marius ct, nrs, travis2017, verdecrud
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Verde Crud [Cheile Râşnoavei]: