ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.04.2010
ÎNSCRIS: 14.10.09
APR-2010

Un loc bun de popas

De multe ori calatorind prin tara si in afara ei simti nevoia sa faci un scurt popas sa mananci, sa tragi un pui de somn sau pur si simplu sa respiri o gura de aer proaspat. locatia de care va povestesc acum este una ideala pentru iesirile din tara pe la Vama Bors, sau daca esti in zona. Provenind dintr-o zona vestita pentru numarul mare de transportatori va dati seama ca avem o gramada de neamuri, cunostinte care au sau lucreaza pe un Tir si de aici o gramada de sfaturi legate de popasuri bune si decente ca si pret.

Restaurant -pensiune Route 60 este situata la strada principala intra Cluj si Oradea, in localitatea Ciucea, judetul Cluj.

Este o locatie vestita pentru mancarea foarte buna, ieftina, mereu proaspata si pentru camerele ieftine si curatele. Tiristii se aduna si isi fac pauzele impuse aici, gasind o vulcanizare, atelier auto si magazin de piese de schimb. Parcarea este mare, pavata si va spun sincer ca nu o data am dormit si eu in parcare sau la pensiune venind din Germania cu camioneta.

Afluxul mare de clienti fac rastaurantul sa fie unul foarte cautat, aici nu gasesti mancare alterata, veche. Cei ce vin de la distante mari spre vama se opresc aici sa faca un ultim popas pana la iesirea din tara, mai cumperi un suvenir, te mai destinzi putin.

Este foarte curat si desi camerele nu sunt cine stie ce lux, sunt spatioase, am vazut multe familii cu copii poposind aici.

Din meniul restaurantului recomand meniul zilei care este pe zile ale saptamanii mereu acelasi si recomandarea casei: ceafa la gratar cu piure si salata de varza care e foarte buna si e in meniu de ani de zile la un pret modic de 12 ron.

In speranta ca v-am convins sa popositi putin si pe aici, atasez ultimele poze facute luna aceasta cand am oprit sa mancam.

Trimis de Sanziana in 23.04.10 10:05:53

VIZUALIZĂRI: 3143 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Sanziana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 in fata pensiunii restaurant

pepsi70ro
[23.04.10 10:15:11]

Utile impresii, ai idee cat costa camera pe noapte acolo? Adica am vazut pe site preturile, dar ma gandesc ca poate au suferit "modificari" in sensul maririi lor.

SanzianaAUTOR REVIEW
[23.04.10 10:20:30]

@pepsi, preturile sunt aceleasi ca pe site, am pus o poza cu tabelul de preturi de la intrarea in restaurant

janemil
[17.10.10 11:27:50]

Sanziana, iti multumim si te mai asteptam la noi-cu promisiunea sa ne gasesti la aceeasi calitate si aceleasi preturi ) !

din "Staff"

janemil