ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.09.2017
ÎNSCRIS: 07.06.12
SEP-2017
2 AD. + 2 COPII -- v: 8 si 14

Vacanta linistita

Am revenit pentru a doua oara in Sunny Beach, dupa 5 ani si desi era aproape jumatatea lui septembrie, statiunea era destul de animata.

La hotel am ajuns in jur de ora 13.30, am fost invitati sa servim pranzul si apoi dupa ora 14.00 sa ridicam cheia de la camera.

Mancarea, nu este pentru pretentiosi, putine feluri de mancare mai ales la pranz, fara gratar deloc, unde se prepara afara era totul inchis. Iar carnea de porc mai mereu tare. De doua ori am mancat ceva mai bun, un peste pane si un piept de pui la cuptor cu mai multe ingrediente. La micul dejun si cina, aveai mai multe de unde sa alegi.

Din pacate, a doua zi am facut si o toxiinfectie alimentara, bine ca nu au avut nimic copiii, cel mai probabil de la cateva bucatele de carne de pui, mancate la masa de seara si care nu au avut un gust prea grozav, am avut la mine medicamente si cu ceai de menta, mi-a trecut repede.

Ulterior am aflat de la alta turista, ca si ei au avut probleme, nu am fost singura.

Camera a fost destul de mare, paturile confortabile, un TV Led nou, cu programe diverse.

Intr-o singura zi, la jumatatea sejurului s-a facut curatenie, au schimbat lenjeria si prosoapele. In rest zilnic ridicau gunoiul, iar prosoapele le schimbau, doar daca le lasai jos pe gresie in baie.

Piscina este punctul forte, apa era acceptabila la temperatura si nu mirosea a clor.

Copiii au mai fost incantati si de terenul de fotbal, unde au petrecut o parte din timp.

Animatorii simpatici, au avut cateva spectacole amuzante seara si ziua aveau diferite activitati: zumba in piscina, volei, fotbal, darts.

Lucruri pozitive, care m-au incantat:

- In hotel, cat si inprejur, erau multe flori, palmieri si alte plante dragute.

- Ospatarii foarte atenti, debarasau in continuu, personalul de la curatenie de asemenea ii vedeam destul de des

-Mirosea foarte frumos si pe holuri si la receptie.

-Muzica ambientala in lobby bar si liniste in general.

In concluzie, nu-mi pare rau ca am venit la acest hotel, am avut o vacanta linistita, ne-am simtit bine si poate pe viitor vor rezolva si problema cu diversificarea mancarurilor.

Trimis de simonapro in 20.09.17 22:38:06
Validat / Publicat: 20.09.17 23:04:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2082 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (simonapro); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P12 Un rasarit de soare superb pe plaja

Zoazore
    [21.09.17 09:43:55]

@simonapro: Poate ca problema cu diversitatea mancarii era creata de sfarsitul de sezon?

P12 e superba!

simonaproAUTOR REVIEW
    [21.09.17 14:27:16]

@Zoazore: Este posibil, desi am vazut ca s-au mai plans si alte persoane in plin sezon.

Multumesc pentru aprecierea fotografiei. Rasaritul a fost un moment, care-mi va ramane mereu in amintiri.

loreda
    [14.07.18 16:52:35]

@simonapro: Buna. Și noi am sosit azi la Wela! Am luat Family room cu 2 dormitoare: ciudat este faptul ca intr o camera sunt 3 prosoape iar in cealalta 2 prosoape de persoana. Știți cumva dacă este in regula? Iar despre plaja se pare ca nimeni nu a spus nimic!!!

Este destul de departe la 609-700 metri deci conceptul de AI nu se aplica decat la piscina, din păcate!

Păcat ca am bătut atât drum!

simonaproAUTOR REVIEW
    [17.07.18 17:30:08]

@loreda: Buna. Cel mai bine e sa intrebati la receptie de numarul prosoapelor, nu mai tin minte aceste detalii. Plaja e putin mai departe, dar noi am stiut de la inceput si nu ne-a deranjat plimbarea pana acolo.

Parerea mea, e sa va bucurati de vacanta, acestea sunt doar mici amanunte. Concediu placut!

loreda
    [17.07.18 17:45:27]

@simonapro: Da, mulțumim! Am intrebat și s-a rezolvat! Erau in minus!

Nu am stiut de plaja însă pana la urma ne am obișnuit! A hotel mâncarea e cam dezastru: chiar dreptate au avut cei care au scris rewiurile anterioare!

Acum încercam sa ne bucurăm de vacanța!

Revin cu completări și poze!

loreda, simonapro, Zoazore
    Alte impresii din această RUBRICĂWela Hotel: