ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.07.2021
TIP CAM: DblStd
Raport PREȚ/CALITATE: RĂU

AUTORUL NU ar recomanda

Wela Hotel4

O vacanta care ne-a dezamagit

In urma cu 1 saptamana ne-am intors din sejurul de 7 nopti la Hotel Wela.

Am fost cazati imdeiat cum am ajuns (12,45) la etajul 1, camera 101.

Camera este mare, cu 3 paturi, curata, baia curata (dar sa nu uitati sa va luati la dumneavoastra sapun, gel de dus, sampon, deoarece articolele asigurate de hotel sunt in numar de 3 geluri de dus si 3 sampoane si in suportul special amenajat, sapun lichid, nu o sa mai vedeti altele decat cele gasite, doar hartie igenica pune in fiecare zi si schimba prosoapele) cu vedere la piscina si in dreapta se afla teatrul de vara unde a fost o galagie infernala, tot balciul incepea la ora 10,00 si se termina seara la ora 23,00, cu o pauza intre orele 13,00 - 15,30 (asta era singura pauza de la o muzica groaznica).

Echipa de animatori (5 la numar) nu au facut altceva decat sa se maimutareasca, cica sa distreze turistii (asta in viziunea lor).

Lasand la o parte galagia, pot trece mai departe la capitolul masa: micul dejun este acelasi in fiecare dimineata (oua fierte, omleta, oua ochiuri, branza, cascaval, mezeluri si legume), pranzul a fost compus din supe creme din diverese cu multa faina, supa de peste, supa de pui si de porc, foarte multe snitele, gordon bleu, musaca, cascaval pane, fish fingers, carne de porc la tava, ciocanele de pui, un fel de frigaruie de pui, orez si legume fierte fara niciun fel de gust, doar fierte, piure din fulgi, cartofi prajiti, salate foarte ciudate (salata de sfecla cu cartofi fierti, salata de varza rosie cu cartofi fierti, salata lor bulgareasca si, bineinteles castraveciorii lor bulgaresti).

Bauturile sunt foarte diluate, cafeaua la fel, sucuri la dozator si apa la fel, la dozator, nici nu ne asteptam sa nu gasim sticlute cu apa imbuteliate la un hotel de 4* cu all inclusive premium.

Tin sa mentionez ca este prima oara cand am ales un sejur in Bulgaria (in rest am fost doar pentru 1 singura zi sau doar in tranzit) si pot spune ca sunt dezamagita de ceea ce mi-a fost dat sa traim pe parcursul celor 8 zile.

Sincer, nu recomanda sub nicio forma acest hotel si, in general Bulgaria.

Trimis de ux121085 in 21.07.21 15:48:33
Validat / Publicat: 21.07.21 17:36:06
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux121085); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [21.07.21 17:35:52] »

@ux121085: bun-venit pe AmFostAcolo.ro.

Te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 04038&hid=12251.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux121085 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [21.07.21 19:16:13] »

@ux121085:

Ai solicitat completarea consumabilelor şi ai fost refuzată?

Cam asta mănâncă oamenii dimineaţa şi la hotel şi acasă. Cum nu cred că ai mâncat la aceeaşi masă ŞI ouă fierte ŞI omletă ŞI ouă ochiuri, cred că le puteai alterna în fiecare zi pentru a alunga monotonia. Totuşi sunt curioasă: ce ţi-a lipsit la micul dejun?

Sincer, nu recomanda sub nicio forma acest hotel si, in general Bulgaria.

Este dreptul tău să recomanzi sau să nu recomanzi ce vrei tu, dar nu cred că este corect să generalizezi la nivel de ţară experienţa de la un singur hotel care nu s-a ridicat la nivelul aşteptărilor tale. Sau poate aşteptările tale nu au fost corelate cu preţul plătit, unul modest pentru un sejur în plin sezon.

ux121085 [22.07.21 08:33:34] »

@nicole33: In primul rand nu vreau sa intru in polemica cu nimeni si in al doilea rand este parerea personala si m-am gandit sa scriu despre ce se intampla la acest hotel. Si pretul pentru Bulgaria nu a fost deloc rezonabil, 800 euro sejurul. In Turcia pentru un sejur de 900 euro sejurul tot la un hotel de 4* este un vis, nu suporta comparatie, dar constransi de situatie am ajuns in Bulgaria la acest hotel, din pacate.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA [22.07.21 20:00:59] »

@ux121085:

Foarte bine, dar există posibilitatea ca alţii să aibă o opinie diferită de a ta .

57 euro de persoană pe zi în plin sezon la patru stele cu all inclusive nu este un preţ mare chiar deloc, astfel că şi aşteptările tale trebuiau să fie proporţionale cu banii daţi.

Nu ştiu la ce hotel turcesc de patru stele "de vis" ai fost, pentru că nu ai scris pe AFA şi atunci când a fost bine , dar citesc articole fără număr scrise de turişti extrem de nemulţumiţi şi de hotelurile turceşti de cinci stele.

Ideea este că această comparaţie între hoteluri de patru stele din Turcia şi Bulgaria nu prea este relevantă decât dacă te-ai putea teleporta în ambele destinaţii. Bulgaria fiind mult mai aproape, costurile cu transportul sunt mai reduse. Dacă la cei 900 euro plătiţi în Turcia mai adaugi şi transportul cu avionul, minim 500 euro, sau cu maşina, 250-300 euro+100 euro două cazări intermediare, deja vorbim de cu totul alţi bani.

Oricine ştie că Bulgaria este mai scumpă decât Turcia, dar are avantajul că este mai accesibilă.

ux121085