ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.09.2017
PREȚ SEJUR 1300 ?
REGIM MASĂ PUAI
2 AD. + 1 COPII -- v: 13

Port Nature Luxury Resort & Spa [Bogazkent]5

Satisfacator, si da, depinde ce asteptari ai si la ce te raportezi

Denisucu mi-ai luat-o inainte cu scrierea review-ului, subscriu in mare parte, poate as puncta doar mai bine, in cazul meu, datorita raportului pret-calitate. (am facut parte din acelasi grup de prieteni prezenti la Port Nature).

Eu am achizitionat sejurul in decembrie 2016 si am platit mult mai putin pentru configuratia 2 ad + 1 copil 13 ani.

Cu Denisucu am fost anul trecut si la Gural (vezi impresii) si vrand, nevrand amandoi am facut comparatii... insa, ma repet, pentru pretul pe care l-am platit eu si familia mea, Port Nature este un resort de luat in seama.

Ca sa le iau si eu pe rand, am fost cazati tarziu, in jurul orei 23.30, fiind trimisi rapid la restaurant pentru cina tarzie (intre 23-24) unde, pana ne-am dezmeticit, n-am mai avut ce servi; oricum erau doar cateva feluri de mancare (gen o supa, ceva chiftele, un fel de peste, legume, orez, prune si ceva prajituri ponosite)

Camera mie mi-a placut, respectiv, pentru 2 adulti si un copil am primit doua camere interconectate de un hol cu chiuveta si oglinda si baie (toaleta separat, dus separat cu usa oscilobatanta care le deservea pe amandoua) si daca e sa fac iarasi comparatie cu Gural, camera, in ansamblul ei, mult mai mare, de asemenea si balconul. Saltelele, grozave pentru un somn odihnitor.

Mancarea ok, pe gustul tuturor, diversificata. Cea mai ok, din punctul meu de vedere, seara fructelor de mare.

Eu n-am servit mancare la alte restaurante din resort, decat la cel principal, astfel incat nu ma pot pronunta in privinta lor, insa din spusele celorlalti, meritau incercate pulpitele crocante de la restaurantul de pe plaja. Copiii eu apreciat si pizza si hamburgerii.

La Irish bar se servea de asemenea, inghetata Movenpick, la glob, foarte buna, intre orele 12.20-17. In rest, inghetata ambalata, autohtona in tot resortul, de dimineata pana seara, buna si aceasta din spusele altora.

Gozlemele, grozave!

Bauturile, asa cum s-a mai spus, la superlativ, de calitate, foarte apreciate de toata lumea. Cel mai bun bar, Irish, de unde puteai comanda personal, sau puteai astepta sa fii servit la piscine de chelnerii pe role, foarte amabili si rapizi (Vova si Katia).

Cafea expresso, latte machiato, doar la barul de la receptie, insa nu de cea mai buna calitate, nici aceasta. In rest, la toate barurile si restaurantele din resort, cafea la automat.

Ce nu mi-a placut:

- entertainmentul pe parcursul zilei foarte slabut in comparatie cu alte resorturi. NIci cel de seara nu s-a ridicat la nivelul celui de la Gural, de exemplu. Trebuie sa-l mentionez totusi aici pe Burak, care-si facea treaba la aqua gim cu multa buna dispozitie. Pe de alta parte, daca am fi fost singuri, o familie cu un copil si nu un grup de 16 persoane, din care 5 copii, acesta s-ar fi plictisit groaznic.

- intrarea in mare, (pietre multe), pe care da, mi-am asumat-o la achizitionarea sejurului, dar tot nu mi-a placut, parca m-a deranjat mai mult decat trebuia.

- asa cum a mai scris cineva un review aici, limba oficiala rusa. Nu doar ca toata lumea ti se adresa in rusa, spectacolele seara erau facute de si pentru rusi, probabil pentru faptul ca 90% in resort erau rusi.

Per ansamblu, un resort care si-a meritat in cazul meu pretul platit cu varf si indesat, iar minusurile amintite mi le asum din aceleasi considerente.

Pana la urma faptul ca am fost gasca mare a contat foarte mult si ne-am fi simtit bine cu totii oriunde am fi fost.

Trimis de ioana1976 in 10.09.17 22:24:52
Validat / Publicat: 10.09.17 23:54:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: BELEK, ALANYA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ioana1976); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P09 [fără descriere]

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [10.09.17 23:52:27] »

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

Echilibrat review (imho)

denisucu [11.09.17 14:25:23] »

Ioana aici la faza cu simtitul bine oriunde te intreb, daca am fi fost la Sherwood ai mai fi zis la fel? - -

ioana1976 [12.09.17 09:29:32] »

@denisucu: Aici cred ca ai totusi dreptate... Uitasem complet de Sherwood... Trebuie sa spunem ca am avut prieteni la Sherwood in aceeasi perioada, cu care vorbeam zilnic si-au nimerit foarte rau. Mancare slaba, bautura slaba, apa piscinelor murdara. Sper ca unul dintre ei macar, sa scrie acest lucru pe AFA.

rodicabotez [19.11.17 08:18:44] »

@ioana1976:

cafea expreso macinata in fata clientului se gasea la patiserie, unde de altfel se gaseau si prajituri mai calitative decat cele din restaurant;

ioana1976 [19.11.17 09:53:10] »

@rodicabotez: Multumesc! Un plus adus impresiilor scrise de mine.

In patiserie am intrat o singura data cu fetita pentru a-si lua ea o prajitura si n-am observat/stiut ca servesc cafea expresso. Era bine sa fi stiut ca cel putin dimineata umblat cu totii chiauni in cautarea unei cafele de calitate. Un pont bun, de luat in seama pentru cei ce vor merge la Port!

denisucu, ioana1976, rodicabotez