ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.09.2016
DIN: Oradea
ÎNSCRIS: 13.01.14
SEP-2016

Minunat!

Suntem de curand intorsi din acest minunat resort. Bucuroasa sa intalnesc in aceasta vacanta un membru al comunitatii "amfostacolo", pe Denisucu, am petrecut un sejur de nota 10.

Pana in aceasta vara n-au existat impresii despre acest resort decat foarte vechi, nu stiu de ce nu este mai ofertat pentru ca este demn de toata lauda.

In privinta curateniei - exemplara atat in camere (facuta zilnic) cand si in spatiile comune (ma refer aici la restaurante, bai), piscine, aqua park, plaja.

Mancarea variata, pentru toate gusturile si sincer in afara de mic dejun care poate fi repetitiv pentru ca, na, ce sa mananci la mic dejun in afara de oua, branzeturi, legume, mezeluri, cereale, lapte? Spun variata pentru ca in fiecare seara puteai sa alegi intre: pui in diferite feluri, rata rotisata, iepure, steak, antricot de vita, peste, fructe de mare, sushi bar cu garnituri la alegere (legume, paste, orez). Baclavalele au fost nelipsite, prajituri diferite de la macarons la torturi, budinci.

Bauturile la restaurantul principal, restaurantele de la piscine, baruri, de buna calitate, multe, foarte multe din import servite la masa. Am baut Mojito de calitate facut cu Bacardi, Campari orange, vin imbuteliat la alegere: alb, rose, rosu, racoritoare: cappy nectar, limonada, gama coca-cola la sticla, cocktailuri pentru copii, etc.

Entertaimentul deosebit: pe langa activitatile de peste zi: bingo, yoga, darts, intreceri in piscine pentru adulti si copii, seara resortul avea invitati pentru show-ri: trupe de dans din Cuba, circ, acrobatii, iluzionism, muzica live, ca apoi petrecerea sa continue cu invitatii si turistii la baruri si terase. Deosebita mi s-a parut petrecerea cu spuma de pe plaja unde am dansat cu invitatii din Cuba.

Ca si curiozitate, mi s-a parut interesant faptul ca n-am vazut cutiute pentru "tips" nicaieri in resort. Primeai totul cu zambetul pe buze fara sa se astepte nimic in schimb. Tot ca si curiozitate n-am avut carduri pentru prosoape.

Erau standuri in diverse locuri de unde puteai sa-ti iei prosop curat pentru piscine, aqua park, mare de cate ori doreai intr-o zi.

In ceea ce priveste securitatea, jos palaria! Am iesit de 2 ori din resort cu taxiul, la intoarcere am fost opriti la poarta intrebati nr. camerei si verificati pe un dispozitiv portabil unde ne erau efectiv scanate fetele din pasaport.

Ne-am intoarce aici oricand, recomand cu caldura resortul!

Trimis de ioana1976 in 13.09.16 15:56:00
Validat / Publicat: 13.09.16 17:14:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Alanya

VIZUALIZĂRI: 3277 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ioana1976); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P19 animatori pregatiti de inceperea petrecerii

[13.09.16 17:13:35]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 74&ridAnt=73572

[13.09.16 17:20:21]

@ioana1976: Ma bucur sa-ti ofer primul vot pentru un articol scris cu atat de mult entuziasm si notele maxime acordate arata ca lucrurile merg bine acolo... sau nu ai fost tu prea pretentioasa .

Oricum asa cum a zis si web-ul poate ca niste poze ar fi mai mult decat bine venite.

In ceea ce priveste serviciile turcilor am inteles ca poti sa o nimeresti fie foarte bine, fie nu. Tu te-ai incadrat in prima categorie, felicitari, votat cu placere.

[13.09.16 17:53:04]

@mishu:

Hai să-ţi spun eu cum stă treaba. Nu este vorba de nicio nimereală, ci de cât plăteşti şi ce aşteptări ai de banii respectivi, precum şi de termenii de comparaţie avuţi.

Nici în Turcia şi în nicio altă ţară nu umblă câinii cu covrigi în coadă, chiar dacă unii mai cred asta.

Dacă alegi un hotel ieftin şi cauţi caviar la micul dejun, ceea ce sigur nu vei găsi, te vei întoarce nemulţumit şi dezamăgit. La fel în cazul în care te compari cu vecinul care a băut multe fineţuri de import, iar tu nu găseşti decât băuturi locale şi suc de dozator, omiţând că vecinul a plătit mult mai mult decât tine, urmează dezamăgirea.

Turcia oferă sejururi reuşite pentru orice buzunar, dar cu condiţia ajustării pretenţiilor la preţul plătit.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [300] [150][11 voturi]
denisucu
[14.09.16 10:57:37]

@ioana1976:

Cum ce Ioana? Ai uitat de delicioasele clatite inecate intr-un amestec fabulos de ciocolata si miere marca inregistrata Denis. - - --

Apropo ai facut poza la desert? Eu am uitat--

[14.09.16 11:01:11]

@nicole33: Apropo de raspunsul tau si de asteptari, am citit un articol despre un sejur in Bulgaria in care autoarea era nemultumita de bauturile oferite (mai ales berea) si ca altceva in afara de apa si sampanie (eventual chiar si la micul dejun) nu a avut ce sa bea.

[14.09.16 11:12:56]

@mishu: Multumesc pentru vot, desigur revin cu poze doar ca inca n-am reusit sa le descarc. Daca sunt sau nu destul de pretentioasa, nu stiu, dar cu siguranta poate confirma Denisucu tot ceea ce a fost acolo si asteptam parerile lui Nicole33, care negresit are mult mai multa experienta pe Turcia. Vacanta minunata Nicole!

[14.09.16 11:16:05]

@denisucu: Asa e, am uitat de clatite pentru ca eu n-am mancat, cum cu siguranta am uitat de multe alte bunatati. Am facut poza si la desertul minune servit la restaurantul snack de la piscina principala, urmeaza sa incarc fotografii.

[14.09.16 11:22:07]

Ceea ce am uitat sa mentionez este ca-i multumesc lui Andox pentru recomandarea facuta vis a vis de acest resort. N-am fi ajuns niciodata acolo fara acele recomandari!

[14.09.16 13:26:52]

@ioana1976: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

[16.09.16 00:02:35]

@ioana1976:

Mulţumesc mult. Duminică ajung acolo.

Ai văzut că tot te-ai întâlnit cu un membru AFA la Gural.

Mă bucur că ai pus şi poze.

[16.09.16 09:56:44]

@nicole33: Probabil va fi full resortul. Ziceau ca asteapta 2000 de turisti turci pentru ca urmau sa aiba din 12 septembrie timp de 9 zile o sarbatoare similara cu Pastele la noi, sarbatoarea sacrificiului. Ca si sugestii, nu rata desertul de la snack restaurant pe care l-am fotografiat. Se numeste "Katmer Kaymakh". De asememenea, cele mai bine preparate cocktailuri si cafele ni s-au parut la primul pool bar (cel open space). Pentru orice alte detalii iti stau la dispozitie.

Vacanta frumoasa!

[20.09.16 00:05:04]

@ioana1976:

Într-adevăr, am găsit resortul full. Marea majoritate a turiștilor sunt turci. Primul șoc : lipsa locuri de parcare. Zeci de mașini parcate pe iarba. Doar la Albena de Paște am mai văzut așa ceva.

În ce corp ați fost cazați, ca eu după o noapte nedormita deja am schimbat camera și tot nu sunt prea încântată?

[20.09.16 07:43:51]

@nicole33: in corpul 22, camera 2241. De ce n-ai dormit?

[21.09.16 22:37:49]

@ioana1976:

Am testat desertul recomandat de la Snack în fiecare zi și este super bun.

Noi am primit camera în corpul 12 chiar lângă recepție. Un bâzâit de motor/compresor nu m-a lăsat să dorm în prima noapte. A doua zi la 9 am schimbat camera. Aici nu merge frigiderul, dar măcar pot dormi.

În rest este totul ok. Am avut așteptări mai mari de la acest hotel, având în vedere cât am plătit.

denisucu, ioana1976, mishu
Alte impresii din această RUBRICĂGural Premier Belek (ex Ali Bey) [HV1]: