ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2017
DIN: Piatra-Neamţ
ÎNSCRIS: 08.09.17
SEP-2017

Restaurant Ariciul

Daca aveti parcare platita la ei va dau o reducere de 30 % din pret la masa, am comandat o salata de ton pe care nu am reusit sa o mancam (mirosea a ton stricat), 2 portii de guvizi care erau proaspeti dar erau nesarati (carnea de peste trebuie sa fie sarat macar cu 15 minute inainte de gatire), iar la nota in loc de 17 leva ne trecuse 27.

In concluzie nu recomand, ospatari plictisiti care se misca in reluare fara amabilitate.

Cand i am atras atentia ca nota e umflata nu mai venea sa incaseze.

Hamsiile pentru care intrasem de fapt nu erau (cu toate ca pe afara era afisat hamsie proaspata).

Cred ca ar trebui sa incercam si in alte locatii, cele care incepuse sa fie mai mai cu pretentii au inceput sa lase de dorit.

Si sa nu uitati sa va uitati pe bonurile de parcare pt a vedea ora la care sunt emise, o sa vedeti ca mai toate sunt taiate cu cel putin 20 minute mai repede pentru suprataxa.

Septembrie 2017

Trimis de vallorik in 08.09.17 17:30:53
Validat / Publicat: 08.09.17 18:59:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3368 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vallorik); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [08.09.17 18:58:36] »

@vallorik: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

rentea [09.09.17 10:24:56] »

@vallorik: Iti recomand Restaurantul Korona, situat chiar langa Castel si langa hotelul Regina Maria Spa. Este foarte bun. Atat preparatele in sine, cat si prezentarea lor sunt excelente. Chelnerii mi-au placut mult, vorbeau toti romaneste, cat sa va puteti intelege, iar de platit, o puteai face cu lei, leva si card.

Preturile, mai mult decat bune.

xploziascris / TELEFON [02.09.22 14:26:05] »

Confirm. Sunt niste hoti. In 2022 m-am prezentat cu masina in fata chioscului de taxare cu 5 min inainte de a se incheia o ora. Mi-a foat cerut mai mult cu o ora. I-am aratat poza facuta la intrare, poza din care reiesea ora la care am intrat. I-am intins banii doar pentru cat statusem. Mi-a spus ca nu, daca nu imi convine sa chem politia. I-am spus ca raman si ii blochez iesirea din parcare daca nu ma taxeaza corect. A iesit din chiosc si m-a amenintat ca imi rupe oglinda la masina. Am renuntat sa ma mai cert cu el si i-am cerut bon pentru toata suma. Am fost 2 masini, si cea de-a doua masina a fost taxata lafel, dar a iesit cu 1-2 minute inaintea mea.

rentea, xplozia
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Balcic şi împrejurimi?: