ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2017
AUG-2017

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Către satisfăcător

Pacat de hotel ca are restaurant

Am cumparat inca de anul trecut un sejur de 5 nopti la Hotel Aurora prin inscrieri timpurii, banii au fost platiti din noiembrie anul trecut. Am achizitionat servicii de cazare si mic dejun pentru 2 adulti si 1 copil.

Inainte sa plecam citesc impresiile despre hotel si incep sa ma gandesc de ce am cumparat sejur la hotel Aurora. Asta este, l-am cumparat, mergem. Imi propun sa nu ma enervez pentru nimic in lume dar... din pacate... nu am reusit. Asa ca, in seara asta, scriu acest rewiew despre cum pot unii sa-si bata joc de tine pe banii tai. Postarea mea ar trebui sa aiba ca motto: pacat de tara ca este locuita, pacat de hotel ca are restaurant.

Sa povestim: ajungem la hotel duminica, dau biletul sa ne cazeze, astept doar jumatate de ora si la 13:30 eram in camera. Ma gandeam, ce camera voi primi, fara cadita de dus, Dumnezeu stie cum.

A fost perfect!!! Am primit o camera la etajul 8, cu cadita de dus, camera standard de hotel de doua stele, curata. Camera avea doua paturi apropiate, 2 scaune, o masuta, tv, frigider, o mobila pe peretele de la intrare care incorpora dulapul, cuierul si doua polite, aer conditionat, telecomenzi cu baterii, totul functional. Prosoapele erau albe si curate, cearceafurile la fel, in baie spalat, deci pana aici totul decent. Mocheta din camera ar trebui schimbata, ca are ceva vechime si pete, poate ar trebui achizitionate 2 fotolii sa ai pe ce sta sa te relaxezi si un pic mai multa grija la curatenia zilnica, in rest nu am absolut nimic negativ de spus despre camera de hotel.

Receptionerele au fost serviabile, ce am solicitat s-a rezolvat.

Hotelul are 3 lifturi cu care ne-am putut deplasa iar pentru piscina am primit bratari portocalii pentru intrare. Piscinele frumoase, moderne, sezloange am gasit intotdeauna. De hotel si piscina, din experienta mea, spun de bine si va recomand cazarea la el dar fara servicii de masa.

Despre restaurant numai de rau pot spune si acum le dau dreptate tuturor celor care au scris negativ despre serviciile prestate in cadrul restaurantului. Restaurant care este in hotel dar nu apartine hotelului, serviciile lui sunt date unei firme, externalizate.

Restaurant spatios, mare, iti da impresia de hangar, mesele sunt apropiate cate doua sau trei, ca sa nu ai intimitate si sa nu stai prea mult acolo, probabil. Vesela este ciobita, atat farfuriile cat si paharele.

Mancare putina, de proasta calitate, cozi la linia de bufet, aceeasi mancare in fiecare zi. In mijlocul locului unde este pusa mancarea sta intotdeauna seful care, intradevar, urmareste cata mancare iti pui in farfurie. L-am intrebat daca are si muschi in loc de salamul de proasta calitate si mi-a explicat, frumos, ca un tata, ca daca vreau mancare de calitate sa ma duc la hotel de cinci stele.

O domnisoara blonda pusa la usa in fiecare dimineata te intreaba numarul camerei, daca doreste te intreaba si numele, daca nu vede bine, dupa ce ii spui numarul camerei, numele, trece primul adult si copilul te intreaba cu ochii candizi "dar doamna unde merge". In prima zi am zis sa nu ma enervez, a doua zi la fel, a treia zi i-am explicat ca poate numara pe degete: 1 adult, 1 copil, 1 adult fac 2 adulti si 1 copil adica exact cat am platit pentru micul dejun. Ce credeti, mi-a zis ca sunt nesimtita ca ii spun asta. OK! Am zis, bine, trec si peste asta, treaca de la mine.

A patra zi a fost mai rau! Recunosc, pentru faptul ca am pus doi biscuiti pe un servetel pe care daca terminam micul dejun si nu ii mancam ii luam, o alta doamna blonda, din restaurant de data asta, a inceput sa urle ca fur mancare si ca sunt o HOATA! Nu mai spun si alte lucruri care ii ieseau din gurita blonda: ca am mancat destul de banii pe care i-am platit, ca m-a filmat pe camere, deci exista Big Brother la Mamaia, ca ma actioneaza in judecata ca am furat mancare. Asta, in plenul restaurantului, unde cred ca erau sute de persoane in acel moment. Umilinta maxima pentru mine, ca turist, care am platit serviciile de mic dejun bufet suedez si recunosc nici nu mananc mult, nici nu imi iau sandviciuri la pachet. In astfel de conditii si in atmosfera creata nu am vrut sa mai stau la acest hotel si sa mai mananc la acest restaurant si am solicitat agentiei de unde am cumparat serviciile sa ne asigure mutarea in alt hotel sau sa returneze banii.

Nu s-a putut nici una, nici alta, asa ca, recunosc am plecat cu o zi mai devreme sa vin la mine acasa, sa mananc mancare de calitate si fara sa fiu jignita de oameni frustrati, cu fete rele si cu suflete negre!

Si mai recunosc ceva, dragi prieteni, am mai fost cazata la hoteluri, de una, doua si trei stele, la cinci stele nu am fost, dar promit sa ma duc, am mancat la multe bufeturi suedeze la mic dejun, dar recunosc a fost cel mai prost mic dejun pe care l-am mancat vreodata nu din cauza mancarii, ci din cauza oamenilor care doresc cu orice pret sa se imbogateasca pe seama turistilor.

Prin urmare, pentru cei doi biscuiti, stimate doamne blonde si sef blond v-am donat din banii mei cate un mic dejun si sper ca ficatul dumneavoastra sa reziste!

Trimis de papalito in 31.08.17 23:48:26
Validat / Publicat: 01.09.17 09:31:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 4661 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (papalito); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P09 imagine din balcon

• Alte impresii din această RUBRICĂAurora Hotel: