ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2017
ÎNSCRIS: 30.04.10
AUG-2017

Foarte nemulțumit

Sub aşteptări!

Am ajuns la Hotel Aqua din Baile 1Mai dupa un drum lung si obositor, insa increzatori ca ne vom odihni si ne vom relaxa beneficiind de multiplele oportunitati oferite de acest hotel, conform reclamei.

Am fost intampinati de o doamna, care ulterior s-a dovedit ca era persoana care coordona toata activitatea hotelului. Aceasta, foarte zambitoare si binevoitoare, ne-a spus ca ne putem caza mai devreme decat ora standard de cazare, intrucat camera era aproape gata.Dupa servirea mesei de pranz, am primit cartela camerei si ne-am cazat.

Camera avea dimensiuni destul de mari, cu pat matrimonial si pat suplimentar pentru copil. Dornici sa ne relaxam, asta fiind si scopul sejurului, am incercat sa trecem cu vederea faptul ca trebuia sa impartim doua prosoape la trei persoane si paianjenii care-si facusera panze ascunsi dupa draperii, De asemenea, m-am prefacut ca ii cred ca baia a fost dezinfectata, cu toate ca grosimea prafului existent sub bideu, cat si faptul ca peria pentru vasul de WC mirosea ingrozitor, m-ar fi determinat, mai degraba, sa cred altceva.

Am mers sa ne relaxam la piscina interioara si in zona SPA. Aici, surpriza! Asa-zisa piscina interioara seamana, mai degraba cu un beci inundat accidental, cu dimensiuni foarte mici, in care intrarea se facea brusc, imediat dupa usa de acces, neexistand spatiu in jurul acesteia nici pentru a pune slapii, cu atat mai putin putea fi vorba de un sezlong sau macar un prosop.

Ttinand cont de numarul de camere ale hotelului, piscina nu putea fi luata in considerare ca o alternativa de petrecere a timpului la acest hotel (poate doar de anumiti clienti, care s-au " relaxat", fara a tine cont de faptul ca deranjeaza pe ceilalti, pana mult dupa miezul noptii).

Tot aici se afla si o salina (nu m-a interesat), sauna (functiona cu program), dusuri emotionale (acestea putand fi facute si in camera, intr-o dimineata cand dupa o noapte cu cod rosu de canicula, nu curgea apa calda) si o sala cu o masa de tenis.

In momentul contractarii sejurului, ni s-a spus ca in pretul biletului sunt incluse cate doua intrari gratuite de persoana la un aqua - park, cate doua intrari gratuite la strand, un masaj, o sedinta de detoxifiare, o baie de plante si o masa festiva. In realitate, am primit doua bilete la aqua-park si decontarea a doua bilete la strand (asta dupa ce am solicitat noi acest lucru, invocand oferta hotelului). In ceea cee priveste masajul, am avut "ghinionul" sa ne intoarcem de la strand dupa plecarea maseurului, fara a putea beneficia de planificarea facuta de doamna de la receptie care a omis sa ne informeze si pe noi de acest fapt. De asemenea, am ratat si cina festiva, avand din nou ghinionul sa ne intoarcem seara la hotel mai tarziu, tocmai cand cina se terminase. Am avut totusi consolarea ca in ciuda atator "ghinioane" si a lipsei noastre de punctualitate nu am ajuns prea tarziu la hotel, astfel incat sa ratam tot sejurul.

In ceea ce priveste mancarea, micul dejun destul de putin diversificat si de o calitate indoielnica, iar cina consta intr-un meniu fix, acceptabil. De reprosat faptul ca in meniu nu a fost inclusa nici macar o sticla de apa plata, din cea mai ieftina, orice bautura fiind contra cost.

Din punct de vedere al cazarii, dupa trei nopti de sejur am lasat dimineata prosoapele pe jos, pentru a fi schimbate. La intoarcere, seara, am avut surpriza sa le gasim in acelasi loc, fiind schimbate seara, dupa ce am sesizat acest aspect la receptie.

In concluzie, in ciuda eforturilor doamnei de la receptie de a fi amabila si serviabila tot timpul, serviciile acestui hotel lasa mult de dorit, zambetele si amabilitatea de suprafata neputand suplini aspectele negative, care, oricat ar incerca cineva in concediu sa le treaca neobservate, sunt deranjante.

In ciuda aspectului exterior si interior al cladirii, calitatea serviciilor lasa de dorit.

Trimis de ANDUTZU in 29.08.17 20:23:30
Validat / Publicat: 29.08.17 21:17:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BĂILE FELIX / '1 MAI'.

VIZUALIZĂRI: 1619 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ANDUTZU); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[29.08.17 21:16:36]

@ANDUTZU:

Bine ai revenit pe site după o pauză de cinci ani!

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 08&ridAnt=81431

Niculescugh
    [02.08.18 10:17:15]

Sejur placut

Am cautat un loc linistit unde sa ma pot relaxa impreuna cu sotia si o familie de prieteni. De cum am ajuns, dupa un drum obositor de la Bucuresti, am fost intampinati la receptie de o doamna foarte draguta si binevoitore care ne-a oferit cazarea pe care o rezervasem.

Camera curata, suficient de mare, prosoape etc. 3 stele.

Hotelul ofera cazare, sauna uscata, umeda, piscina (micuta dar suficienta), salina, sala de sport, masaj, sedinte de detoxifiere si baie cu sariruri din plante ca in oferta de pe site.

Noi fiind de pe drum am preferat sa facem o baie la piscina. Surpriza a fost masa de seara. Ceva deosebit. Au un bucatar deosebit. Eu care cred ca am oarece pretentii la mancare, pe toata sederea mea aici (sapte nopti) am fost impresionat de felurile de mancare si de diversitatea acestei. Bucatarul stie sa te faca sa te simti perfect. Dimineata iti alegi ce vrei din diversitatea de preparate oferite (va las sa le descoperiti singuri), iar seara nu am avut niciodata acelasi fel de mancare pe toata perioada sejurului.

In baie pe un mic afis scrie ca daca vrei sa ti se schimbe prosoapele sa le lasi pe cadita. Am facut asta si cand m-am intors acestea au fost schimbate.

Zilnic se ridica gunoiul si se face curatenie.

Totul a fost foarte bine.

Cred ca daca s-ar umbla un pic la aerul conditionat si s-ar mari programul de la piscina (este doar pana la ora 21,00) totul ar fi perfect.

====

Notă (by webm): textul de mai sus a fost trimis spre publicare ca articol; având în vedere prevederile punctului 9b, secţ. B, Capitolul 1 ("impresii neacceptate ca review") — text fără poze, încărcat de un utilizator nou-înscris, care nu a dat niciun răspuns solicitărilor — a fost publicat aici, ca ecou.

ANDUTZU
    Alte impresii din această RUBRICĂAqua Hotel [Băile 1 Mai]: