ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2017
PREȚ SEJUR 120 lei ?
REGIM MASĂ fara masa

Vila Mihu [Geoagiu-Băi]3

Vila Mihu – modest dar disponibil

Eram in trecere pe la Geoagiu si nu gaseam o cazare decenta asa ca am dat peste Vila Mihu. Am rezervat online si am ajuns dupa ora 18 la cazare. Usa era incuiata, proprietarul nicunde. Am asteptat sa vina si in cele din urma a ajuns. Ne-a dat o camera tripla, doar asta mai era disponibila dar ne-am bucurat ca am gasit-o. Era sezon turistic de varf si nu prea se gaseau locuri de cazare. Nu din cauza ca nu ar fi hoteluri la Geoagiu ci din cauza ca multe sunt inchise, in stare avansata de degradare. Camerele sunt acceptabile, baile cam mici si peretii cam zgariati, dar a fost ok. Daca nu ai pretentii prea mari este o pensiune decenta, nimic mai mult.

Pensiunea dispune de parcare privata gratuita.

Problema mare este lipsa aparatelor de aer conditionat iar vara, este cam cald, asta ar fi un mare minus.

Pensiunea are o amplasare perfecta, in centrul statiunii, aproape de cascada termala, aproape de un magazin de unde iti poti cumpara cate ceva, aproape de baile antice si de baile moderne (unde poti primi un cupon de reducere daca te cazezi aici), aproape de 2 terase unde poti manca decent.

Noi am cinat la Bodega Dacilor, la cativa metri de pensiune. Au mici foarte buni si muzica foarte proasta. La alta terasa, la Agrementul, am mancat papanasi, erau arsi, prin urmare nu va recomand. Chiar daca muzica e proasta, chelneritele cam acre si gratargiul cam tatuat, se mananca mai bine la Bodega Dacilor!

Cam asa sta treaba cu aceasta pensiune Vila Mihu, personal i-as acorda nota 7.

Trimis de buterfly in 29.08.17 08:25:39
Validat / Publicat: 29.08.17 10:02:03
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GEOAGIU / GEOAGIU-BĂI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (buterfly); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

ECOURI la acest review

webmaster26 [29.08.17 08:45:52] »

@buterfly: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Vila Mihu [Geoagiu-Băi], GEOAGIU / GEOAGIU-BĂI" (deja existentă pe sait)

buterfly [29.08.17 11:31:17] »

Multumesc webmaster, e ok

elviramvio [29.08.17 21:26:14] »

@buterfly:

Cum reusesti sa-ti dai seama ca o chelnerita e acra si nu amara sau picanta?!

mishu [13.09.17 12:25:15] »

@buterfly: Chiar daca am citit articolul mai tarziu macar am venit cu SB-ul

buterfly, elviramvio, mishu