ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.04.2010
    JUL-2009

ARTICOL ARHIVAT
    TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Foarte bine

Un hotel foarte frumos si curat. Piscina micuta dar curata.

Camerele sunt foarte spatioase iar aerul conditionat a functionat perfect. M-am simtit foarte bine la acest hotel. Daca ar fi avut si balcon era de 10. Intr-adevar cred ca asta este un inconvenient pentru ca nu ai unde sa iti usuci un prosop cand vii de la plaja.

Curatenie se facea in fiecare zi iar camera am primit-o de cum am ajuns fara sa dam ''spaga''. Televizorul a functionat, au si minibar care raceste perfect. Este un raport calitate-pret foarte bun.

Trimis de alinutzza140* in 14.04.10 10:37:01
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VENUS.

VIZUALIZĂRI: 4141 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alinutzza140*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

biancuta
    [14.04.10 10:43:12]

Anul trecut studiasem oferta acestui hotel, faptul ca nu au balcon merita retinut, pentru care te votez. Despre masa poti spune ceva?

[14.04.10 10:47:09]

Imi pare rau nu am avut masa. Dar pot sa iti spun ca la terasele din imprejurimi se mananca foarte bine si ieftin (ex: un pranz cu ciorba, felul doi si bauturi ne-a costat pe mine si pe sotul meu in jur de 50 Ron)

Sanziana
    [14.04.10 10:59:15]

scurt, dar cu destule detalii. Ce ne poti spune de distanta pana la plaja, la piscina plateai ceva, aveau acces si altii?

[14.04.10 11:04:58]

Distanta pana la plaja nu este foarte mare si este placut sa mergi dimineata pana pe plaja.

La piscina nu platesti nimic si poti sa stai si seara sa savurezi o cafea sau un suc.

Eu sper ca de anul trecut nu s-a schimbat nimic si sa ramana tot la acelasi standard.

Jojo
    [08.05.10 18:19:19]

Noi am avut numai MD la Orlando, bufet . Bun si diversificat.

Am vrut o data sa luam si pranzul dar ni s-a parut f. scump. Restaurantul are terasa si orchestra.

Este la aproximativ 25-30 m de plaja, trebuie numai sa traversezi strada si esti pe plaja.

Inconvenientul din punctul meu de vedere, care sunt o "insomniaca", este ca este situat intr-o zona circulata, aproapre de centrul statiunii si e cam galagie, repet din punctul meu de vedere. Sotul, care are un somn sanatos nu a avut o problema cu chestia asta.

valimi
    [28.06.10 18:43:51]

Alina, Superbonus cu felicitari pentru un review completat corespunzator!

Jojo
    [28.06.10 18:49:08]

Din pacate, anul asta Hotel Orlando va fi inchis pe toata perioada verii. L-am recomnadat tatalui meu, a sunat sa faca rezervare si i s-a spus ca va fi inchis sezonul asta.

bullterier
    [27.07.10 00:42:15]

da...asa e...va fi inchis tot anul.

de asta am stat eu acolo 8 zile. de ce dezinformati?

oricum, tind sa cred ca ati fost la un alt hotel, ca vad ca il laudati chiar daca nu merita. ce inseamna pentru voi curatenie?

la mine, dupa 8 zile era nisip peste tot, avand in vedere ca nu au maturat deloc. adunam nisipul de pe jos cu un servetel si un ziar. halal curatenie

patrut mihaela*
    [16.08.10 20:18:10]

alinutza de ce zici ca la piscina nu platesti nimic?o bere este 5lei.in privinta curateniei lasa de dorit,din moment ce nu s-a maturat deloc(eu ducindu-ma la inceputul lunii aug.2010),maturam eu cu peria de haine din dulap si am sters cu prosopul cel mic.este adevarat ca distanta pina la plaja era mica.mincarea la restaurantul lor era f f f f f f scumpa(3ciorbe,3portii de cartofi prajiti si 2piepturi de pui au costat120lei)

[16.08.10 20:55:46]

Draga mihaela dupa cum observi eu am fost in 2009 si conditiile au fost intocmai cum le-am descris in rew. meu. Nu am mintit cu nimic si nu as putea sa dezinformez pe nimeni asa de aiurea doar ca sa ma aflu in treaba. am spus ca nu se plateste la piscina referindu-ma la intrare pentru clientii hotelului si nu la altceva. Berea daca voiai sa o consumi trebuia platita nu? Eu am mai spus intr-un ecou la un rew despre acest hotel ca imi pare rau daca ,conditiile s-au inrautatit,sau nu mai sunt aceleasi ca cele pe care le-am descris. Nu sunt de vina eu. Cand am fost noi totul a fost ok,a fost si curatenie ,si schimbat prosoape si lenjerie si tot ce vrei.

alinutzza140*, biancuta, bullterier, Jojo, patrut mihaela*, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂOrlando Hotel: