ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2017
2 AD. + 2 COPII -- v: 8,15

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică

Cazare cu "surprize"

Am rezervat, pentru o familie si doi copii un aparment pentru 2 nopti la Pensiunea Casa Creanga- Tg. Ocna. Pentru acest lucru am achitat in avans 30% din costul cazarii.

Am fost cazati in jur de ora 13,50 intr-un asa-zis apartament. Acesta era format dintr-un dormitor in care avea loc un pat dublu, doua noptiere si ceva loc pe langa pat.

Lipsea cu desavarsire lumina naturala, practic avea un geam de 50/70 cm., care dadea intr-un luminator de 80/80 cm., parca erai la inchisoare. Asa camera mica (dormitorul apartamentului) si fara lumina naturala nu am mai vazut.

Copiii care au dormit in el au avut impresia ca se sufoca si pe la doua noaptea au deschis atat geamul, cat si usa.

Daca locuiai in cameara aceasta doua persoane timp de cateva ore simteai ca nu mai ai oxigen si tempratura crestea simtitor.

Cea de-a doua camera era mai spatioasa, dar si in aceasta lumina naturala era data cu portia, fiind asigurata de o singura usa care dadea intr-un balcon de un 0,8/0,8 m.

Pe linga lipsa luminei naturale la aceasta camera este de criticat patul care era format dintr-o canapea extensibila, numai de dormit nu era buna, tare ca lemnul, cu ceva tare pe la mijloc si nu aveai de ce sa iti rezemi o perna.

Baia a fost, cred, teza de doctorat a arhitectului, daca a existat asa ceva. Daca erai mai corpolent nu cred ca ajugeai sa faci dus sau sa folosesti wc-ul. Practic, dupa ce intrai pe usa trebuia sa te strecori pe langa chiuveta si perete pentru a ajuge la dus is wc.

Cam asa arata apartamentul de la etajul 1 de la Pensiunea Casa Creanga, iar cel de la parter, am inteles ca este si mai mic cu cca. un mp. neavand balcon.

Dar toate aceste inconveniente ar fi putut fi trecute cu vederea daca am ne-am fi putut odihini.

Fiind camerele asa mici, fiind vara si fara ca acest asa-zis apartament sa fie dotat cu un amarat de AC noaptea petrecut a fost un calvar. Cu chiu cu vai, fara pijamale pe noi si cu geamurile deschise la ambele camere pentru a face curent am reusit sa dormim cateva ore.

A doua zi cand am reclamat acest aspect la receptie am avut cea de-a doua surpriza.

Ne asteptam ca reprezentanta pensiunii sa ne spuna ca ii pare rau, ca va face ceava in sesul celor reclamate de noi, sau pur si simplu sa fie amabila, ca de, noi eram clientiii care plateam ceva bani pe asa-zisul apartament (mai mult decat pe un apartament la mare in plin sezon), dar, spre surprinderea noastra am fost trimisi sa mergem sa dormim acasa la noi unde avem AC. ?!?!

Pacat ca, in rest (mancare, SPA) sunt ok.

Oricum noi nu vom mai solicita cazare la aceasta locatie.

Trimis de valervlad in 05.08.17 23:02:11
Validat / Publicat: 05.08.17 23:35:27

VIZUALIZĂRI: 3045 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (valervlad); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 55.00 EUR pe cameră

[05.08.17 23:34:36]

@valervlad: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 89&ridAnt=80183

• Alte impresii din această RUBRICĂCasa Creangă - Complex Turistic: