ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.08.2017
JUL-2017

Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

E nevoie de asteptari realiste

Plusuri:

Pesonal zambitor, nu neaparat eficient dar cu siguranta zambitor.

Locatia frumoasa, inconjurat de gradini relativ ingrijite, priveliste frumoasa pentru litoralul romanesc

Linistit

Multe lifturi (patru)

Aparat de AC nou si frigider nou in camera

Relativ curat pentru un hotel cu aer comunist din Romania.

La masa se servesc sucuri din gama Pespi la dozator

Minusuri

Toaleta de la parterul hotelului neingrijita, adeseori fara hartie si cu mirosuri neplacute

Pe jos in camere este o mocheta care nu a fost aspirata deloc pe durata celor 8 zile cat am stat

Baia din camera extrem de mica, maxim 3mp nerenovata de la constructia hotelului

Dupa 3 zile de cazare am intrebat femeia de serviciu cand se schimba prosoapele si mi-a zis ca azi nu are prosoape ca are 5 cazari (nu inteleg de ce m-ar interesa pe mine ca turist. Cand mi au luat banii nu s-au gandit ca nu fac fata cererii?). Le-a schimbat a 4-a zi de la cazare cand a schimbat si patul.

Singura "curatenie" ce se face zilnic e ridicarea cosului de gunoi

Camerele sunt mici

Balconul este foarte mic

Am cerut ca in prima zi sa servesc pranzul la sosire intrucat urma sa ma decazez cu o zi mai repede si sa pierd un mic dejun si un pranz din ultima zi de cazare, mi s-a spus ca nu se poate.

Masa cuprinde putine feluri de mancare. Cele mai amuzante feluri pe care le am vazut:

-o tava plina exclusiv cu frunze de salata verde in contextul in care nu exista niciun condiment inafara de sare si piper si niciun sos inafara de mustar si ketchup. Ma intreb cum isi imagina bucatarul ca vor manca turistii acele frunze, clar erau puse doar sa umple o noua tava cu mancare.

-O tava plina cu smantana in alta zi, in contextul in care in orice hotel care se respecta smantana aparea intrun bol alaturi de 4-5 alte dressinguri si sosusi. Aici tinea locul uni fel principal... smantana goala.

- aici am vazut cele mai mici hamsii din viata mea

-la cina un fel de mancare era intro zi compus din branza telemea data pe razatoare, umplea o tava intreaga.

Adeseori dublau acelasi fel de mancare in 2 tavi diferite pentru a masca lipsa de diversitate a meniului.

Nu era niciun condiment inafara de sare si piper si niciun sos inafara de mustar si ketchup.

Cartofi prajiti serviti la fiecare pranz si cina se bucurau de un succes nebun din partea publicului larg.

Meniu bogat in carbohidrati ieftini: orez, paste, cartofi si legume congelate. Proteine de calitate slaba: singurul peste erau hamsiile (care costa 5 lei kg) multe paneuri congelate, pui si preparate din carne tocata. Cred ca cei de la aprovizionare aveau un top al celor mai ieftine materii prime din care se poate incropi un meniu.

Mic dejunul era evaluat la 25 de lei iar pranzul si cina la 45 de lei fiecare, mi se parea mult prea mult pentru ce ofereau.

Trimis de h_andreea in 01.08.17 10:20:57
Validat / Publicat: 01.08.17 12:02:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA.

VIZUALIZĂRI: 2622 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (h_andreea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[01.08.17 10:41:00]

@h_andreea: Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 16&ridAnt=79965

• Alte impresii din această RUBRICĂOpal Hotel [Cap Aurora]: