ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.07.2017
DIN: Târgovişte
ÎNSCRIS: 02.08.14
JUL-2017

Locatie foarte buna !

După 3 ani în care am fost doar în Nei Pori, anul acesta ne-am decis să încercăm o vacanță în Thassos! Ce alegere bună! Pentru cazare, citind părerile celorlalți utilizatori, ne-am orientat către Mouraki Stella Studios. Din nou, ce alegere bună! :)

Încep prin a sublinia, din pricina experienței avute, că drumul spre Skala Potamia, venind din Limenas, este unul foarte rapid, însă noi am avut o mare problemă! Din pricina faptului că ne-am lăsat ghidați de GPS, am nimerit pe un drum de țară (cel în care, dacă o iei la stânga ajungi la Makryamos) și am hotărât să ocolim toată insula, prin partea de vest! Abia după 3 zile, am zis că e imposibil să nu fie drum și prin est... și evident, era și încă unul foarte scurt, aprox 15 km, trebuia doar să ne uităm la indicatoare :). Vila este foarte ușor de găsit, se află pe drumul care ocolește insula, perpendicular cu străduța unde se află Carrefour.

Noi am avut un apartament cu 2 camere (nr. 6) care sincer ni s-a părut foarte ok! Acesta este compus dintr-o cameră cu 1 pat dublu (vedere spre munte) și o altă cameră cu paturi twin (vedere spre mare). Camera cu 2 pături era ceva mai mare și avea AC, dar ambele au balcon. Ne-a plăcut foarte mult și faptul că în ambele camere se găseau TV-uri moderne, astfel că, am profitat și toate pozele din timpulk zilei le puneam pe un stick, iar seara îl conectăm la tv și le revedeam :). Baia este suficieddnt de spațioasă cu duș și o cădiță foarte mică, conectată la scurgere. În camere s-a făcut curățenie la 3 zile, iar lenjeria și prosoapele erau imaculate.

Un aspect care ne-a mulțumit foarte tare, a fost și distanță față de o plajă cu nisip extrem de fîn și o intrare în mare foarte lină. Eu aveam impresia că vom merge 10-15 min, dar nici vorbă, drumul până la plajă durează fix 4 minute și 7 secunde (da, am filmat și cronometrat acest drum :))

În apropierea vilei (15m) se află un supermarket cu prețuri foarte bune, iar pe drumul spre plajă veți găsi tot felul de magazine pline cu suveniruri și tot ce vă trebuie. Tot spre drumul către plajă veți găsi și o patiserie cu produse delicioase.

Gazdele sunt foarte discrete, abia dacă am reușit să schimbăm două vorbe la sosire și la plecare.

Închei prin a vă spune că locația este una excelentă, foarte curată, cu o distanță foarte mică față de plajă și aproape de orice magazin!

Trimis de veyr00n in 30.07.17 21:47:11
Validat / Publicat: 30.07.17 22:35:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 2573 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (veyr00n); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 Vila Mouraki Stella Studios

[30.07.17 22:34:46]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 15&ridAnt=79902

[31.07.17 10:51:25]

@veyr00n: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

gattasalvaje
[03.08.17 23:33:38]

Draga @veyr00n,

Multumesc pentru postare. Imi prinde foarte bine avand in vedere ca suntem oaspetii Stellei incepand cu 11 August si ca nu mai erau postate review-uri din 2015.

As avea cateva intrebari:

1. Cum sta Stella cu locurile de parcare?

2. Se poate plati cazarea si cu card?

3. Cum este wifi-ul in camere?

4. Exista in apropiere vreun loc unde se poate lua un mic dejun bun? Ai vreo recomandare pentru vreun loc testat?

5. Nu au toate camerele AC?

6. Au prosoape suficiente sau trebuie sa-mi aduc de acasa?

Iti multumesc anticipat pentru raspunsuri.

veyr00nAUTOR REVIEW
[04.08.17 16:34:45]

@gattasalvaje: Hello,

Sigur, te ajut cu mare placere.

1. Este ok cu locurile de parcare, în curte are 4 locuri disponibile, iar lângă vila (gard in gard) are o alta curte, unde mai încap încă 4-5 mașini, așadar nicio problema

2. Nu știu ce sa iți spun, cred ca ar fi bine sa o întrebi pe ea; cel mai probabil nu, însa te poate lamuri cu siguranță

3. Wifi in camere este OK; noi am stat la etajul 2 si aveam semnal 3/4; puteam sa vizionez liniștit un video de pe Youtube sau sa imi verific e-mail-ul de servici (din păcate ). Am avut si ceva doc de descarcat, iar viteza de download este de aprox 150 - 200 kbs ziua si cam 1 - 1.5MB noaptea

4. Sincer, noi cam săream peste micul dejun; fie aveam ceva rămas de seara precedenta (pizza), fie luam niște plăcinte cu brânza / mere de la o patiserie (cam la 100 m de vila cum cobori spre plaja, pe colt)

5. Cred ca toate camerele au AC; în cazul nostru am avut un apartament cu 2 dormitoare și AC era doar la 1 dormitor, însă pentru camerele single / double, cel mai probabil exista AC; ai putea însă sa o întrebi, pt a fi sigura

6. Da, au prosoape suficiente, iar la 3 zile sunt schimbate; prosoapele sunt imaculate, singura problema ar fi ca, dacă ai pielea mai sensibila, sunt cam aspre sa știi... de fapt sunt foarte aspre; nu știu cu ce le spala Stella, dar sunt sarma, însa foarte curate

gattasalvaje
[04.08.17 21:56:31]

Multumesc de raspunsuri!

Review-ul tau m-a convins ca am făcut o alegere buna in privinta cazarii.

Abia astept sa fac cunoștinta cu Thassos si cu Stella MourakiB-).

Vacante minunate!

[06.06.18 09:33:04]

@veyr00n:

Buna! Apartamentul avea si chicineta cumva?

Imi poti spune te rog si cam cat ai platit pe cazare?

Multumesc! ---

[26.02.19 13:48:47]

@veyr00n: Buna! O intrebare. Stii cumva daca mai exista un apartament cu 2 camere de acest gen? Si dormitoarele erau separate? Nu imi dau seama din poze de "schita" apartamentului, daca trebuie sa treci printr-un dormitor sa ajungi la baie... etc.

Multumesc!

veyr00nAUTOR REVIEW
[26.02.19 15:05:19]

@Andreea2286: Nu mai exista un alt apartament, insa nu e necesar sa treci dintr-un dormitor in altul pt a ajunge la baie. baia si bucataria sunt conectate cu holul, iar camerele sunt una in stanga, una in dreapta; pe scurt, este decomandat.

[26.02.19 16:23:41]

@veyr00n: ok... multumesc.