ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.04.2010
ÎNSCRIS: 16.04.09
APR-2010
2 AD. + 1, 11ani COPII

La Duni in fiecare an

Am ales si anul acesta ca de Paste sa ajungem iar la Duni, hotel Marina Royal Palace.

Sejurul a fost unul reusit, cazarea s-a facut rapid, primind o camera cu vedere la mare (chiar daca nu am platit pentru ea si dupa discutii multe cu receptionerele, fiind un grup mai mare si toti dorind camere la acelasi etaj).

All inclusive a ramas acelasi fata de anul trecut, cu seri tematice, mancare a fost din belsug, dar mai slabut (probabil din cauza crizei), minibarul era gol si nu plin ca data trecuta. Serviciile la lobby bar si pool bar, fara repros.

Curatenie exemplara, in fiecare zi schimbat prosoape si aspirat. In camera caldura a functionat fara oprire.

Sambata noapte s-a mers la o biserica din Sozopol pentru Slujba de Inviere, hotelul punand la dispozitie 5 autocare.

Vremea a fost placuta, nu rece, tinand cont ca este inceput de aprilie, ne-am plimbat si am revazut intregul resort, iar duminica chiar s-a facut plaja.

Pentru pretul platit a fost excelent si il recomand in continuare cu placere.

Trimis de dorupetre in 06.04.10 19:17:42

VIZUALIZĂRI: 2439 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dorupetre); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

valimi
    [06.04.10 19:23:45]

Este adevarat ca toti turistii din ambele hoteluri de pe plaja (Marina Beach si Royal) au beneficiat de aceleasi servicii, avand acces la toate facilitatile de la Royal?

Am inteles ca si la vara vor sa pastreze acest obicei si mergem mai multe familii, iar unii nu au reusit sa mai rezerve la Royal, ci la Beach si ne intereseaza daca pot lua masa la Royal, cu noi.

dorupetreAUTOR REVIEW
    [06.04.10 19:35:09]

Da,de Paste, toti turistii din cele doua hoteluri MARINA au putut beneficia de serviciile de la ROYAL.

Noi , de exemplu,o masa de pranz am servit-o la Marina Beach . Dar din ce am auzit, vara numai cei din Marina Royal pot avea acces la toate facilitatile resortului, cei din Marina Beach nu.

[06.04.10 20:30:24]

@dorupetre, multumesc pentru primele impresii postate din acest an despre hotelul la care am rezervat pentru la vara... Dupa ce am citit astazi despre alte hoteluri cu (buna) traditie de pe litoralul bulgaresc, chiar eram nerabdator sa vad/citesc impresii despre Paste la Duni. Foarte frumos, deci.

Iar asta

sincer, chiar m-a dat pe spate.

Sa speram ca vor tine sus stacheta. Daca voi veni multumit, la vara, de acolo, promit niste beri lui tm67bru/admin si lui molko/placebo, din "cauza" lor am ales Duni/Royal. Iar daca vin incantat, promit sa fac reclama site-ului AmFostAcolo. ro pe SP ) (apropos, ia' sa vad, ma cenzureaza cineva? lol)

webmasterXY*
    [06.04.10 20:37:24]

Aici doar un pic; acolo n-o să reuşeşti decât dacă eşti supermoderator (şi nici atunci nu-s prea sigur; crede-mă, o spun cu toată răspunderea!)

pepsi70ro
    [06.04.10 20:40:40]

Chiar ma bucur ca a existat si lume multumita la bulgari. Bravo! Chestia cu autocarele este tare de tot si daca chiar asa a fost, merita tot respectul meu. Bravo Royal!

[06.04.10 20:56:58]

@wm6, stiu, sunt convins ca "acolo" nu se poate, era doar o gluma, pe seama unei discutii de pe forum.

[06.04.10 21:01:58]

nu am vrut sa dezvalui pana acum, dar Duni Royal Palace va fi unul dintre hotelurile recompensate de AmfostAcolo cu o "Diploma de Excelenta AmFostAcolo" pentru serviciile oferite in 2009.

Diplomele (vor fi 3 la numar, pe Bulgaria) vor fi inmanate cel mai probabil in iunie, sper sa ajung personal sa le-o inmanez, chiar merita.

crima -- io cred c-ai promis reclama pe Softpedia (pe care stiai ca n-o poti face) doar ca sa scapi mai ieftin, in bere socotind

[06.04.10 21:10:47]

webmaestre, jos palaria, iete ca m-ai prins!)

magdalena
    [06.04.10 21:36:41]

Si pe mine m-ai dat pe spate ca pe crima cu faptul ca v-au pus la dispozitie autocare pentru slujba de Inviere! Asa da!

[06.04.10 23:57:08]

@ crima... sper sa nu aibe loc vreo crima la momentul intoarcerii tale din concediu

in acelasi timp sper ca cei de la Marina Beach sa nu aibe acces la Royal Marina... pt ca in acest fel toti vor fi tentati sa vina acolo si pur si simplu nu exista loc!

Si eu inca ma mai gandesc daca sa mai merg inca odata aici la vara... in principiu nu merg in acelasi loc, dar nu gasesc alta varianta care sa ma satisfaca in Bulgaria... Stie cineva ceva despre Sinemoretz?? adica a fost cineva pana acolo? reactii?

VIO
    [07.04.10 16:25:38]

CORECT!!!... punctez si eu... acest aspect... atentie sunt bratari de culoare diferita ,iar la ROYAL MARINA PALACE au 5* clar pe ele pe cand la celelalte nu scrie decat RESORT DUNI si 4*... sorry... atentie!!! cand am fost noi anul trecut in resort la ROYAL PALACE, am vazut ca ceilalti nu au avut acces... adica nu te lasa sa intri la piscina nici la restaurant sa mananci, au destui angajati si urmaresc aspectul acesta, din acest motiv exista si diferenta de pret intre ROYAL PALACE care este singurul de 5* din resort....si restul.... nu va lasati pacaliti... ok...

[07.04.10 16:34:50]

problema nu este de 5 stele sau 4 stele. Oricum diferentele intre ele (si de pret 3-5 eur/zi si de calitate) sunt minuscule. Si marina beach e vandut de multe agentii tot ca 5 stele, sau 4 plus. Insa restaurantul Royal Marina este mai mic si astfel daca vin toti cei din celelalte hoteluri se va ajunge la imbulzeala. Asta este principalul motiv pt care acces la Royal au doar cei cazati in hotel.

VIO
    [08.04.10 11:44:53]

buna,

asa este... molko... are dreptate restaurantul este mai mic fata de MARINA BEACH, de cate ori citesc numele userului imi vine-n gand PLACEBO... ops... esti cumva fan? ... al acestei formatii??? ... sunt ok... din punctul meu de vedere... muzica este buna... desi BRIAN... alaturi de formatia sa... a lasat de dorit la comportament, cand au concertat la noi... parerea mea... puteau fi mai prietenosi... in fine...

locatia DUNI RESORT dupa parerea mea... este ff buna, relax... si-ti poti incarca bateriile fara nicio problema... nu are balamucul de la noi si ma refer la muzica(manele)... de pe litoral, sau din NISIPURILE DE AUR...

dorupetreAUTOR REVIEW
    [08.04.10 16:49:54]

Intr-adevar, Duni va ramane in continuare un resort, in care te vei simti minunat, indiferent unde te vei caza.

La intoarecere, in drumul catre Varna am vazut in POMORIE un alt resort care mi-a atras privirea si anume SUNSET, care arata super. Dar acolo vom ajunge poate de Rusalii, sa vedem cam despre ce este vorba.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [08.04.10 17:11:18]

@Dorupetre si eu am ramas impresionat de Sunset si am zis la fel ca tine ca sigur voi sta odata aici dar revenind in tara am studiat preturile si am renuntat pe loc!

piti
    [08.04.10 17:15:02]

@ionescunic

Da-mi te rog un pret , asa macar orientativ . Multumesc .

webmasterXY*
    [08.04.10 17:18:55]

rugamintea mea este sa folositi mesajele private pentru astfel de intrebari, altfel voi fi nevoit sa inchid thread-ul.

[08.04.10 23:28:47]

@VIO

conceptul de fan pt mine e depasit.. nu mai am varsta necesara.. dar imi plac mult, sunt in top 3 personal.. si am plecat dupa ei in concerte prin Europa. Pe mine nu m-au dezamagit niciodata.. nici chiar la Bucuresti

crima, domidoc, dorupetre, ionescunic, magdalena, molko*, piti, valimi, VIO
    Alte impresii din această RUBRICĂDRR Marina Royal Palace Hotel: