ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.06.2017
LUNA
JUL-2016
PREȚ 6 EUR ?

Unde mâncăm? Taverne în Potos

Mama's Snack Bar (Potos) - experienta super placuta!

TIPĂREȘTE URM de aici

Cine a fost cazat in Potos este imposibil sa fi ratat Snack Bar-ul Mama's, unde se mananca cel mai bun gyros din Thassos!

Aflandu-ne la plimbare intr-o seara, desi luasem cina la Hotel Potos unde am fost cazati, am spus sa incercam vestitul gyros de la Mama's, despre care citisem numai de bine pe alte forumuri.

Statiunea in sine este mica, mica, cam 2-3 stradute de plimbare si asta a fost! :)

Prin urmare, fiind mica este si foarte aglomerata in plin sezon, in iulie si august, cel putin. In consecinta este greu de gasit o masa seara la o taverna buna, si subliniez BUNA, caci altfel, sunt mese goale cate vrei in rest, la tavernele fara reputatie, nici macar printre localnici.

O astfel de locatie extrem de cautata este Mama's Snack Bar, pe straduta perpendiculara pe cea cu plaja, este imposibil de ratat, nefiind multe stradute in toata statiunea.

Si totusi noi am gasit o masa afara pe sistemul "vaneaza masa" (tocmai se ridicasera niste unguri, cred), chelnerul roman a venit foarte repede, cam 2-3 min sa ne ia comanda, iar apoi imediat a venit cu sticla de apa pe care o comandasem. Gyrosul a venit relativ repede, cam 6-7 min, nu prea conteaza asta cand esti in concediu, la distractie si cu o cina luata deja :) altfel, eram acum in alta poveste...

Gyrosul este foarte bun dupa gusturile noastre, si eu nu am putut sa il termin, asa de mare mi s-a parut, insa sotul l-a dovedit repede :)

Am fost multumita de atmosfera, de mancare, de pretul mic de 2,5EUR pt un gyros si 1EUR pentru o sticla mare de apa plata, chelnerul roman foarte discret si de treaba, iar toate astea laolalta alcatuiesc un mare 10 ++++++++++++

Ne-am intoarce cu mare placere aici oricand, deci recomand cu caldura!! :)

Trimis de eliana77 in 23.06.17 08:30:33
Validat / Publicat: 23.06.17 15:01:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eliana77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

pagină generată în 0.0719218254089 sec