ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.06.2017
MAY-2017
PREȚ SEJUR 1300 lei ?

Potos Hotel3

Potos, Hotel Potos, sfârșit de mai 2017

Am făcut rezervarea încă din decembrie 2016 - nu mai aveam rabdare, prin [...]. Ni și-au părut bine 40 E/zi cu mic dejun inclus. Am primit voucherele de la [...] prin ianuarie. 2017 și am stat liniștit că avem rezervare.

Când am ajuns, pe 27 mai... surpriza! Cei de la Hotel Potos nu știau nimic de rezervare.

După mai multe telefoane date la [...] și omologii greci Mythos, nu se găsește vinovatul, dar cei de la hotel sunt foarte amabili și ne dau o camera (ultima), urmând că dacă nu plătești agenția sa plătim noi. Am fost de acord.

Am putut sta doar 5 nopți din 7, iar celelalte 2 ne-au mutat in Pefkari. N-am aflat cine a greșit (tind sa cred că a fost vina (tour-operatorului), după discuțiile pe care le-am avut în decembrie când am rezervat), dar cei de la hotel Potos au fost foarte amabili și. au sunat chiar ei că sa afle ce s-a întâmplat.

Per ansamblu despre hotel Potos:

Camere medii că dimensiuni, baie destul de mare, chicineta inclusa, mic dejun acceptabil pentru 5E.

Pentru cine e amator de piscina - există și e decenta.

Din iunie servesc și mic dejun bufet cu 8E.

Poziționare buna in localitate, aproape de magazine/ taverne/ plaja.

Pentru plaja recomand să mergeți în alta parte - sunt o grămadă de plaje frumoase in jur.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de mihais68 in 01.06.17 21:41:06
Validat / Publicat: 01.06.17 23:24:12
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidiki, Paralia Katerini, Corfu, Tolo, Salonic
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Germania, Austria, Ungaria, Italia, Spania, Belgia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihais68); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [01.06.17 23:20:37] »

La primul review încărcat, după 4 ani de ”chibițat” pe margine, să-i spunem lui @mihais68: bun-venit cu adevărat în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Presupun că ați stat la Hotel Potors, în Thassos - astfel că Mutat, la reorganizare, în rubrica "Potos Hotel [Potos], THASSOS" (deja existentă pe sait)

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

Ulterior, poți scrie notele de la CAZARE şi sub formă de ECOU — le vom adăuga noi în caseta tehnică.

ATENȚIE! din păcate (în astfel de cazuri) Regulamentul interzice referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc)

Puteți trimite, în schimb, aceste informații prin intermediul mesajelor personale (pe privat) - click pe numele utilizatorului, apoi, în fereastra nou-deschisă, pe linkul "Trimite mesaj pers".

theo63 [02.06.17 08:43:23] »

Bine ai venit in comunitatea AFA! Ceva mai multe poze din Potos si Pefkari nu ai?

Din experienta anilor trecuti am constatat ca nu trebuie sa ne complicam cu agentiile pentru ca iata ce iese, s-ar putea sa fie un caz izolat dar am mai auzit de intamplari neplacute pe Thassos chiar anul acesta, deci cel mai bine este sa folosim acel site cu...com in coada si sa luam legatura cu hotelul direct in momentul rezervarii si inaintea plecarii spre destinatie. Eu asa am facut de fiecare data si nu am intampinat dificultati niciodata.

O zi buna si vacante pe masura!

calatorul [02.10.17 01:20:15] »

@mihai68: Multumim pentru informatiile oferite, cu parere de rau pentru neplacerile intampinate. Si pana la urma cum s/a terminat, agentia si/a reparat greseala si a decontat cazarea?

calatorul, theo63