ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.05.2017
PREȚ SEJUR 170 euro ?
REGIM MASĂ fara masa
2 AD. + 2 COPII -- v: 9 11

Agriturismo La Corte [Pistoia](încă) NECLASIFICATĂ

AFA RECOMANDĂ: Pentru transfer Aeroport - Hotel (Roma) și/sau tururi turistice ale Romei / Vaticanului - recomandăm www.ghidroma.com
  • Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. 0039 324 981 3672
  • NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Pensiunea Agriturismo La Corte lângă Pistoia

Am rezervat pe booking pensiunea Agriturismo La Corte prin prisma locatiei si a comentariilor/notelor obtinute pe booking.

Pentru ca aveam in plan sa vizitam mai multe locatii din Toscana am considerat ca locatia este ok pentru plecari zilnice in diferite directii: Pisa, Siena, Florenta.

Pensiunea este detinuta de o familie si pentru inchiriere noi am primit un fel de garsoniera formata dintr-o bucatarie foarte mare cu semineu si canapea unde aveai tot ce ai nevoie daca intentionai sa-ti pregatesti orice tip de masa: mic dejun, pranz sau cina. Dormitorul era prevazut cu doua paturi duble si dulapuri pentru haine. Baia era simpla, dar cu tot ce aveai nevoie. Am avut prosoape pentru 4 persoane si lejerie de pat fara cost suplimentar. Am precizat lucrul acesta pentru cine nu stie ca unele pensiuni taxeaza suplimentar prosoapele si lenjeriile. Toate camerele erau curate si ingrijite. Gazdele sunt foarte amabile si locuiesc in aceasi vila, dar la etaj. Nu le-am simtit prezenta. In casa nu am simtit mirosuri neplacute.

Plata a fost facuta cash la plecare. Mentionez ca pentru 3 nopti de cazare am platit 170 cu reducerile aferente booking pentru doi adulti si doi copii.

Cred ca ar trebui sa mentionez ca baza constructiei vilei este de la anul 1200 si ceva din spusele proprietarei... A ramas marturie un perete nefinisat...

Distanta pana in orasul Pistoia este de aprox 5 km drumul fiind destul de greu de facut fara sistem de navigatie actualizat. Am precizat in reviewul despre Toscana ca am folosit o aplicatie pe mobil NAVIGON care nu avea nevoie de date mobile active.

Recomand aceasta pensiune celor ce vor sa "respire" modul de viata autentic toscan

Trimis de bogdan99 in 29.05.17 13:33:34
    Validat / Publicat: 29.05.17 16:59:08
    • A fost prima sa vizită/vacanță în ITALIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bogdan99); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 48.60 EUR pe cameră

webmasterX [29.05.17 16:56:22] »

Mutat în rubrica "Agriturismo La Corte [Pistoia], PISTOIA-PRATO" (nou-creată pe sait)

webmaster [29.05.17 17:33:57] »

bogdan99 [29.05.17 17:57:06] »

@webmasterX: Este perfect! Mulțumesc!

bogdan99 [29.05.17 18:03:53] »

@webmasterX: Îmi cer scuze, dar am uitat sa precizez un detaliu poate important.

Pensiunea are și o piscina destul de mare cu șezlonguri și dus în zonă. Probabil se poate folosi piscina din iunie pana în august în funcție de vreme.

mprofeanu [31.05.17 19:39:13] »

@bogdan99: Punctual reviewul dar cu date foarte bune și de actualitate! Din ce am citit este o cazare convenabilă și confortabilă cu un raport calitate - preț foarte bun.

bogdan99 [01.06.17 07:42:07] »

@mprofeanu: Recomand locația ca punct de plecare celor ce vor sa descopere Toscana.

bogdan99, mprofeanu