ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.11.2016
prieteni
PREȚ 200 ?
1 AD. + 1 COPII -- v: 14

Descoperă Verona și împrejurimile

AFA RECOMANDĂ: Pentru transfer Aeroport - Hotel (Roma) și/sau tururi turistice ale Romei / Vaticanului - recomandăm www.ghidroma.com
  • Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. 0039 324 981 3672
  • Verona

De curand m-am intors dintr-un circuit care a presupus printre altele si vizitarea Veronei, un orasel micut dar cochet din Italia. Pot sa spun cu mana pe inima ca chiar mi-a placut.

Verona este curata, cu nu prea multi oameni cu multe obiective turistice care merita vizitate. In turul nostru pietonal am vizitat:Arenele Romane, Casa Julietei, Piata delle Erbe, Palatul si Mormintele Scaligerilor.

Eu am fost in Verona in perioada reducerilor si am vazut ca majoritatea magazinelor aveau reduceri substantiale dar din pacate nu am apucat sa cumpar nimic timpul atribuit vizitei fiind foarte scurt asa ca am putut doar privi...

In Piazza del Erbe gasiti magazine cu suveniruri la pretul de 1,5-2 euro magneti de frigider dar si tricouri, bratari, ceasuri si chiar mancare un pahar cu fructe costa 3-4 euro, pizza 3-5 euro o felie destul de mare.

Sper ca voi reveni candva in acest orasel minunat! Merita sa vizitati, nu o sa regretati! O zi buna!

Trimis de emma2002 in 08.11.16 16:47:33
    Validat / Publicat: 08.11.16 17:26:35
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA. A mai fost în/la: Padova milano

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (emma2002); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

ANILU [08.11.16 20:09:40] »

@emma2002: Am citit toate cele trei articole despre orașele italiene vizitate de tine.

Foarte sumar ne-ai povestit despre cele văzute, aș fi vrut să ne spui mai multe detalii, ce-ai văzut, ce-ai simțit, ce-ai trăit pe unde v-ati plimbat.

La pozele atașate era bine să scrii și câteva explicații, asta pentru noi cei care n-am ajuns prin Italia.

Votat pentru încurajare, poate data viitoare ne scrii mai mult.

Toate cele bune.

emma2002 [08.11.16 20:32:31] »

@ANILU: Va multumesc pt vot! Am povestit cat mi a permis timpul... din pacate din august doream sa scriu dar se pare ca azi am reusit!

ANILU, emma2002