ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.03.2010
  • GR. VÂRSTĂ: 30-40 ani
    ÎNSCRIS: 06.03.10
    MAY-2009

Alt fel de locuitori la Amsterdam

Intrucat sora mea locuieste in Olanda, am avut ocazia sa merg acolo de foarte multe ori si sa vizitez anumite locuri pe care un turist obisnuit poate ca nu le-ar considera ca si puncte de interes.

Pentru cei care stau in Amsterdam mai mult de o zi, le recomand calduros sa viziteze gradina zoologica dim Amsterdam, in special daca merg acolo in perioada aprilie-octombrie. Mentionez aceasta perioada pentru ca este mai cald si riscul ca animalele sa fie ascunse prin culcus este mai mare.

Merita sa va rezervati cateva ore sa descoperiti animale pe care le vedeti mai rar si de cele mai multe ori la televizor. Conditiile in care locuiesc reproduc destul de bine habitatul lor natural si vizita poate fi una deosebit de interesanta pentru iubitorii de animale.

Cu aceasta ocazie, pentru cei interesati sa mearga in Olanda, le pot sta la dipozitie cu foarte multe informatii.

Trimis de danieltanase* in 12.03.10 21:24:41

VIZUALIZĂRI: 1961 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danieltanase*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 lame, dar nu marca Gillette

webmasterXY*
    [12.03.10 21:33:48]

Eeee, pai daca avem asa comoara printre noi, te invitam sa ne faci una maaare ghid al Amsterdamului sau al altor orase importante olandeze.

Daca nu ai idee ce ne poti scrie...arunca o privire mai intai pe la alte reviews-uri ale unor capitale europene si ai sa vezi care ne sunt asteptarile...

Hai ca nu-i greu, te asteptam cu reviews-uri de super-bonus!!

corinne
    [13.03.10 00:10:36]

Si cat este intrarea la gradina zoologica? Pentru copii sau grupuri organizate este mai ieftin?

[13.03.10 03:24:47]

Corinne, intrarea este destul de piperata adica 18. 5 EUR/adult si 15 EUR/copil. Reduceri la grupuri sunt dar mici gen 1-2 EUR/persoana. Parerea mea este ca merita efortul si de timp si de bani. oricum nu pot spune ca Olanda este o tara ieftina. Desigur exista cateva tipsuri legate de transport, intrari muzee etc dar intrarile la obiectivele turistice sunt destul de mari.

Diaura*
    [13.03.10 08:08:38]

Unde este gradina zoo ca locatie fata de oras? Banuiesc ca la marginea orasului. Exista mijloace de transport in comun pentru cei ce nu inchiriaza o masina?

[13.03.10 09:08:57]

Este chiar in oras si pe poate ajunge cu metroul, tramvaiul sau... barca ca si punct de reper este statia de metro Waterlooplein sau cam asa ceva. Eu am fost pe jos acolo si se ajunge in 20 min din zona Operei.

laurentiucapac
    [13.03.10 13:08:37]

Amsterdam... amintiri placute, dar sunt din alta parte a orasului de pe... red street.

[13.03.10 18:44:20]

Salut Laurentiu!

Cu siguranta si experienta Cartierului Rosu este una extrem de interesanta, pe care o recomand oricui. Ma gandesc chiar poate ar fi bine sa deschidem un topic.

corinne, danieltanase*, Diaura*, laurentiucapac
    Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Amsterdam şi împrejurimile: