ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2008
DIN: Otopeni
ÎNSCRIS: 14.07.08
JUN-2008

O vacanta de vis, merita vazut

Tot cu christian tour am mers, dar din pacate cu autocarul, spun din pacate pt ca este un drum ingrozitor de lung, autocarul este ok, soferii sunt profesionisti, opririle sunt destul de dese dar drumul este fff lung si obositor, mai ales pt cine nu poate dormi pe scaun. agentia a fost destul de bine organizata, noi n am intampinat nici un fel de probleme asa cum s au mai povestit pe forum, chiar au fost profesionisti, iar ghida noastra romanca Alexandra, care ne a organizat si excursiile optionale pe tot parcursul sejurului chiar este o profesionista si o fata exceptionala, n ai ce sa i reprosezi.

despre hotel pot spune ca a fost in limitele la care ne asteptam, conditii destul de bune, curat, lenjerii schimbate, gunoi ridicat, etc., iar partea cea mai frumoasa a fost ca am avut camera la etajul 3, ceea ce in prima faza ne a cam speriat (din cauza caldurii, oricum in final tot tre sa ti iei si aer conditionat chiar daca esti la un etaj la jos) dar cand am ajuns in camera si am vazut cat de frumoasa este privelistea si ca dimineata cand ne trezeam si deschideam ochii puteam sa vedem din pat direct marea, e minunat sa deschizi ochii si sa vezi marea.

despre mancare pot spune ca noi am avut doar micul dejun asigurat de hotel, care a fost in general ok, acelasi in fiecare zi dar din belsug, un tip de cascaval, un tip de sunca presata, 2 tipuri de gemuri, lapte, cereale, ceaiuri, chec, unt, diferite sortimente de paine si cam atat.

despre mancarea de la tarverne si restaurante pot spune ca este foarte ok, noi am incercat mai multe localuri, am mancat de fiecare data in alta parte, poti gasi toate tipurile de mancare in afara de ciorbe sau supe asa cum sunt la noi, ei au alte tipuri de supe care n au nici o treaba cu supa noastra, sfatul meu este sa nici nu incerci pt ca ramai dejamagit. se poate manca super bine chiar prea mult cu 20 euro pt 2 pers., problema lor este ca iti fac niste portii imense. iti recomand sa incerci ofertele de meniu pt 2 persoane, care este intre 20-28 euro pt doua pers. dar asta inseamna sa fi chiar flamand ca sa poti mnaca tot.

Plaja este una din cele mai bune, dar sa nu te opresti chiar la plaja din fata drumului unde se coboara, iti recomand sa pergi putin spre stanga, unde sunt niste stanci pe plaja si unde este si cel mai mare hotel agios gordios, acolo este super daca vrei sa stai la plaja, nu sunt pietre in apa si plaja este superba, nu mai vb de peisaj.

recomand sa inchiriati masina pt altfel pierdeti foarte multe lucruri, 30 euro/zi o masina buna, cu care va puteti plimaba pe toata insula. noi am facut singuri turul insulei in 2 zile, in Nord a fost cel mai superb, sidari este cel mai animat, cu canal d' amour care este superb, achavari, kerkira- capitala, unde te cam ratacesti dar nu i nici o problema ca sunt indicatoare, iar in Sud este o salbaticie si o pustietate ceva de genul unui desert dar si cu vegetatie, pe partea de est sunt cateva statiuni super frumoase, noi am ramas uimiti de messongi care nu este foarte mare dar foarte frumos, si preturile la taverne sunt la jumatate fata de ag gordis, apoi ipsos, benistes, unde plaja este exact langa sosea.

in fine, este o insula superba care merita sa fie vazuta, timp sa fie, ca in rest ai ce sa faci si sa vezi.

Trimis de carmen_26 in 14.07.08 06:30:43

VIZUALIZĂRI: 2229 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (carmen_26); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 traversarea pe insula corfu
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -100 PMA (din 1 vot)

bogdan
[09.01.09 08:06:50]

daca mai citeste cineva p-aici si are habar, il rog sa-mi spuna si mie CARE SE MERITA MAI MULT CORFU SAU THASSOS? multumesc

Owen
[25.08.09 16:22:35]

Am fost si eu anu' asta in Corfu, cazat chiar la acest hotel Golden Nest. [...] - continuarea ca review independent, aici- nota webmaster

[25.08.09 16:38:11]

Qwen: ar fi fost preferabil (in interesul general) sa scrii un review distinct -- aveai astfel posibilitatea ca, prin notele tale (= gradul de satsifactie, pe capitole) sa contribui la MEDIA hotelului, un indicator care ar trebui, in principiu, sa afiseze parerile *tuturor* celor care au fost acolo. Impresiile tale, cat se poate de reprezentative, in opinia mea, scrise la rubrica Ecouri ale altor review-uri, nu au cum sa contribuie la aceasta medie: (

Poate gasesti timp sa initiezi un review (vezi mai jos linkul ADAUGA IMPRESII NOI) si sa copiezi acolo textul de aici.

bogdan, Owen
Alte impresii din această RUBRICĂGolden Nests Hotel: