ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.09.2016
SEP-2016
2 ADULȚI -- v: 4

Extrem de nemulțumit

2 stele din 3

Voi incerca sa fiu cat mai obiectiva si sa scriu aici ceea ce mi-ar fi prins bine mie sa stiu inainte sa alegem acest hotel ca loc de petrecere a vacantei la mare de anul acesta, 7 nopti cu mic dejun inclus.

Asadar:

puncte tari:

- plusuri pentru o familie cu un copil de aproape 4 ani: hotelul este practic la cativa pasi de o plaja amenajata cu locuri de joaca, unul dintre ele are si umbra fiind semiacoperit, piscine cu apa din mare pe plaja, apa de mica adancime, ideala pentru balaceala copiilor... pe scurt in tot ce inseamna spatii destinate copiilor ei se vor simti bine, spectacolele de animatie ne-au placut, gradinita de la parterul hotelului - primitoare si placuta, bine amenajata

Privelistea din balcon - minunata am vazut rasaritul de soare in fiecare dimineata, de la etajul 2 unde am avut noi camera

Saltelele paturilor de buna calitate, pernele deasemeea, patul suplimentar util si el. Am avut parte de prosoape curate zilnic iar lenjeria a treia zi s-a achimbat.

Puncte slabe, minusuri:

hmm, nici nu stiu cu ce sa incep - poate cu faptul ca igiena lasa mult de dorit, curatenia este superficiala, in baie - in cazul nostru - a fost un miros puternic de urina, perdeaua de la dus cred ca era impregnata..., cate zile am stat nu am simtit miros de desinfectant sau clor dupa ce trecea curatenia, drept pentru care am facut singuri operatiunile acestea.

stiam despre cazare ca se face in jur de ora 18 drepta ptr care nu ne-am grabit sa ajungem la receptie, cand am ajuns... nu mai aveam prea multe alegeri, mai erau doar trei camere la ora 17, deci grabiti-va, ora este orientativa...

izolatia fonica... auzi vecinii din dreapta sforaind, copii de deasupra topaind si din hol absolut toate zgomotele. daca nu este foarte aglomerat poate fi o sansa la liniste.

camera per ansamblu a fost ok pentru noi, destul de spatioasa chiar si cu pat suplimentar, spatii de depozitare suficiente, nu suntem foarte pretentiosi la amenajare.

la plaja este mai dificil pentru adulti sa faca baie- inoate- apa mica a fost si foarte tulbure in zona plajelor pentru copii si plina de multa vegetatie. Asa ca noi am ales sa mai mergem o zi in Neptun, alta zi in Venus pentru a combina avantaje pentru toata lumea

Masa - am avut mic dejun in locatie - oferta - bufet suedez era asa: sunca, rosie, castraveti, ardei cascaval sau telemea, omleta, ou fiert, crenwursti sau carnaciori sau muschi file prajit putin, (o varianta pe zi) unt, paine toast, chifle, gem, miere, lapte cald, fulgi de porumb, ceai, iaurt, cafea, si alternativ a fost gris cu lapte sau orez cu lapte.

Aveai ce manca, calitatea lor insa era problema sunca a fost acra intr-o zi, cascavalul - ceva vegetal cred, un suc de o calitate indoielnica prezentat ca fiind nectar de o anumita marca... nici vorba de asa ceva.

Pentru noi, oameni fara pretentii deosebite care mancam variat nu am ramas flamanzi, a fost insa o problema faptul ca - asa cum citeam intr-o alta postare aici - gaseam furculite cu ou uscat pe ele, cani de cafea spalate pe jumatate, mesele semicuratate dupa cei care mancasera mai devreme.

Foarte gustoase au fost telemeaua si rosiile si trei zile am avut parte si de pepene.

in penultima zi a sejurului, (lasand la o parte ca in fiecare zi am simtit ca suntem urmariti cu suspiciune de catre personalul din restaurant - cate persoane vin la masa, din ce camera, etc) fetita noastra a facut o enteroviroza, motiv pentru care am mers eu la micul dejun sa iau si pentru ea o felie de paine cu unt si un ceai.

Exista in restaurant un ins - as vrea sa ii spun domn, dar, nu pot, de varsta spre 65 de ani, care coordoneaza tinerii de acolo, care a venit tinta la mine la masa vazandu-ma ca ma pregateam sa plec cu painea cu unt si o felie de telemea si ceaiul si cu un ton rastit de militian mi-a spus ca a vazut ca tot plec cu mancare si ca nu se poate mancare in camera, ca nu se face asa ceva, ca exista o lege... eu, stupefiata, si nedormita dupa o noapte de febra 39 a fetitei, incerc sa explic cum ca urmeaza sa plecam la drum si fetita... daaa, asa faceti tot timpul dati cate un raspuns... am vazut eu, ... si alte lucruri pe care nu le mai retin.

Nu a fost cu putinta sa port un dialog civilizat, am abandonat mancarea, sotul meu a incercat ulterior sa lamureasca lucrurile si sa il puna la punct pe acel nene...

Nu cred ca mai este cazul sa continui, gustul amar si nervii si parerea de rau ca mi s-a terminat concediul in asa fel, intr-un loc unde ne straduiam sa lasam la o parte minusurile - si sa ne bucuram de mare pana la urma...

Inca regret ca nu am sesizat neregulile vazute zi de zi in sala de mese legate de mancare si de siguranta consumatoruliui pana la urma. Am ales deocamdata sa scriu aici, sperand sa fie relevanta experienta noastra pentru alte familii. Eu nu voi mai repeta experienta California.

PS daca totusi alegeti locatia evitati terasele care apartin de cele doua hoteluri Delta si California, calitatea mancarii este slaba, preturile mari. Noi am ales sa mancam la doua- trei autoserviri cu o oferta variata si preturi mai realiste.

Trimis de simonasi in 07.09.16 17:46:23
Validat / Publicat: 07.09.16 19:10:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA.

VIZUALIZĂRI: 4075 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (simonasi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.09.16 18:05:51]

@simonasi: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 10&ridAnt=73354

• Alte impresii din această RUBRICĂCalifornia Hotel [Cap Aurora]:

• pagină generată în 0.035485029220581 sec