ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2016
PREȚ SEJUR 850 EUR ?
2 AD. + 1 COPII -- v: 5

Alba Hotel4

Peste aşteptări

Am cumparat biletele la Hotel Alba pe ultima suta de metri mai exact cu 4 zile inainte de plecare, fiind timpul asa de scurt ofertele la alte hoteluri erau foarte putine asa ca ni s-au prezentat 3 oferte pt Sunny Beach.

Am fost extrem de reticienti dupa ce am citit recenziile de pe acest site insa cei de la agenție ne-au spus ca acest hotel este inclus intr-un catalog german din care fac parte cateva hoteluri atent selecționate. Si chiar asa a fost!

Am avut emoții pe drum si ne asteptam la ce era mai rau. Am rezervat pt 2 nopti in camera standard si pt celelalte am optat pt camera superior dar ajungând la receptie ni s-au dat camerele superior din prima zi contra unui supliment.

Camerele sunt spațioase, curate, cu pat imens, aer condiționat, frigobar si pat extensibil pt copii. Exista o problema cu apa calda dupa masa cand urca toata lumea in camere si se pregăteau pt cina insa daca erai putin previzibil nu exista aceasta problema.

Mancarea la restaurant era destul de diversificata nu exista sa nu poti sa mananci ceva, găseai branzeturi, salate, carne porc, pui, paste, supe, in fiecare zi cel putin un preparat din peste, am mai vazut miel si iepure, fructe si deserturi delicioase, in afara de astea afara se gătea tot timpul ceva in fata ta, gen gratar, paste, cârnăciori iar in fiecare dimineata la mic dejun in aceiasi locație găseai clatite proaspete.

Pe parcursul zilei de la 10 la 17 era si snack bar unde gaseai pizza, hamburger, hot dog, aripioare, etc. Deci nu exista nicidecum posibilitatea sa mori de foame. Dintre băuturi am ales berea, apa minerală/plata, vinul alb si cafeaua.

Piscina pt copii a fost o atracție avand cateva tobogane, celelalte 2 piscine pt adulti au fost in regula, apa pare a fi rece la primul contact insa dupa cateva minute pare chiar placut afara fiind 32-33 de grade. Daca doresti șezlong trebuie sa te trezesti de dimineata ca sa lasi prosoape. La piscina exista in permanenta salvamar. In ceea ce privește curățenia exterioara de la piscina cred ca ar trebui facuta mai intens.

Plaja este frumoasa cu nisip fin cu foarte putine scoici, apa clară si mica, nu este adânca doar ceva mai incolo așadar este perfecta pt copii. Sezlonguri gasesti la orice ora pe plaja contra cost (10 levă)

Stațiunea foarte animata, hotelul este situat in centru chiar in apropiere este un parc de distractii, magazine si intradevar cateva cluburi care pe noi nu ne-au deranjat foarte tare, pe partea noastra nu se auzea zgomot mare.

Fiind in concediu conexiunea wi-fi nu a avut prea multa importanta pt noi, insa daca doreai semnal bun găseai in holul recepției si era gratuit.

Marea parte a turistilor au fost nemți, englezi, polonezi, francezi.

Personalul a fost politicos si mereu zâmbitor in special cei de la receptie.

Așadar a fost un concediu reusit si peste asteptari!

Trimis de camy03 in 02.09.16 23:59:15
Validat / Publicat: 03.09.16 09:02:31
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia, Tunisia, Spania, Italia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (camy03); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 [fără descriere]

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [03.09.16 09:02:19] »

@camy03: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mihnea2006 [27.01.20 20:01:34] »

@camy03: Salut, spune mi pe ce parte ați avut camera? M ar interesa sa știu deoarece vreau sa merg cu un copil mai mic!

Mihnea2006