ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.08.2016

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Clar nu merită 3 stele

Când ajungi în complex pare ca intri într-o oază de aer curat, răcoare și liniște. Când înaintezi și vezi căsuțele vechi și părăsite de pe dreapta și deschizi ușa camerei însă ți se schimba impresiile.

Am fost cazați în ultima căsuță (lângă lac). Totul bine și frumos, bucuroși totuși ca nu vom avea parte de gălăgia de la restaurantul rustic și de la terasa grill de lângă parcul Prichindel.

Prima achiziție a fost un Domestos, întrucât vasul de toaletă nu era chiar spălat/ dezinfectat după cum ne indica banda întinsă peste el.

Chiuveta groaznică și ea. În scurgere se observau diverse urme, neplăcute ochiului. A fost clătita și atât, nici urmă de vreun produs de curățenie pe ea. Mai mult de atât, masca și chiuveta nu sunt fixate în perete, lucru destul de periculos pentru o familie cu copii (al meu pici trăgea de uși și aproape cădea masca peste el dacă nu eram acolo).

Dusul e o mare glumă. Nu poți numi cadita de dus o chestie în care sta bine doar un copil de 2 ani. Perdeaua dusului nu ajunge pana jos, astfel încât fiecare dus transforma Baia în piscina (riști sa cazi bine dacă nu ești foarte atent când ieși). Straturi de calcar, chit aplicat cu picioarele...

Geamul de la baie nespălat cu săptămânile, se ținea doar într-o balama.

Promit și aer condiționat. Ei bine, în camera noastră aerul condiționat răcorea și încălzea, scotea un zgomot maxim de cicălitor și se oprea după aprox 1 min. Ca sa îți răcorească toată minunăția de camera trebuia practic sa stai cu telecomanda în mână, pregătit sa intervii când o lua pe arătură. L-am ținut mai mult închis.

Televizorul și el o glumă. Extrem de mic și scoate continuu un huruit de îți vine sa îl arunci pe geam. L-am ținut și pe el închis.

2 nopți la rând soțul a fost vizitat de gândaci. Unul pe picior, altul pe ureche. Gândaci și în camera în fata băii, unul dintre ei găsindu-și moartea în timp ce eram pe plajă în încălzitorul de biberoane și păianjeni care nu par chiar prietenoși.

Curățenia se face zilnic sau la 2 zile, în funcție de cum reușește menajera (depinde de unde începe - de la casa A1 sau de la A48).

Am plătit 215 lei pe zi (30 lei au fost pt masă, la restaurantul Rustic).

Până la plajă 11 min cu mers grăbit și aproape 20 min cu mers normal (cu un copil după noi). Am preferat plaja Jupiter, întrucât pana la plaja lor (Momo Beach) făceam lejer 30 min.

Nu pot sa recomand această unitate de cazare nimănui.

Trimis de AndreeaO in 14.08.16 21:23:56
Validat / Publicat: 14.08.16 23:07:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în NEPTUN / OLIMP. A mai fost în/la: Costinești - vilă, Mangalia - vila Miralex, Mamaia - hotel Iaki

VIZUALIZĂRI: 2620 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (AndreeaO); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P12 Lacul la 05:30. Superb.

[14.08.16 23:09:38]

@AndreeaO: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂComplex Holiday Club Neptun: