ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.07.2016
DIN: Vrancea
ÎNSCRIS: 05.07.12
JUL-2016

Chiar a fost uimitor

Am gasit cu mare greutate hotelul, GPS-ul ne-a dus pe un camp si cu mare greutate am descoperit un drum secundar ce ducea la resort.

Am fost cazati (extrem de rapid, nici 5 min n-a durat, lucru ce nu s-a mai intamplat pana acum) intr-o camera Deluxe children friendly land view (cu toate ca vedeam si un colt de mare!!) care era foarte spatioasa, moderna si confortabila.

Se facea curatenie zilnic iar frigiderul se completa gratis tot zilnic cu apa 1.5l, bere Efes, Fanta, Coca-cola, Coca-cola light, Sprite si doua cutii cu suc pentru copii. Seiful era gratis. Interiorul hotelului este foarte frumos, mai ales noaptea se vede super.

Mancarea a fost destul de buna (exceptand prajiturile - putine si cam artificiale insa au fost compensate cu multa inghetata delicioasa Algida dupa amiaza si multe fructe foarte bune). Uneori seara era cam aglomerat si trebuia sa stai ceva timp la coada pentru o friptura sau ceva bun insa daca nu te grabeai puteai veni la urma caci era mai liber si gaseai tot ce doreai (nu se termina niciodata un fel de mancare - iar un lucru foarte bun!!!).

Ceva neplacere a fost cu niste turisti care puneau mana pe mancaruri si le alegeau fara sa folosesca paletele si asta era un lucru foarte deranjant dar nu e vina hotelului ca sunt nesimtiti pe lumea asta. Si m-au mai enervat niste conationali care cu toate ca vedeau ca ospatarii (niste fete harnice si zambitoare din Kirghistan) nu mai puteau de alergat, le mai cereau si ei sa le aduca doua sucuri de la barul aflat la 10 metri de masa. Si m-au enervat foarte tare discutiile frecvente auzite la [***] : "asa-i ca-i slab hotelul asta, bautura e putina (eu am baut doar bere si chiar mi-a placut), astia nu stiu engleza (fals, stiau cat e nevoie!!!), mancarea e de [***] (da, unul zicea ca a fost in Grecia si acolo ii asteptau grecii la pranz cu vitel la protap :):):)), nu e verdeata (udau saracii toata noaptea insa soarele de peste zi usca tot) " si tot felul de vaicareli de-ti venea sa te tot duci.

Dupa sejurul de aici am fost in Thassos 3 zile si pot spune ca am avut un soc, cu banii de la Aquasis nu puteam supravietui nici 5 zile in Grecia, nu mai zic de inghetate, beri, sucuri si alte "delicateturi" asa ca m-am enervat si mai tare gandindu-ma la comentariile [***]. Oriunde te duceai auzeai numai vaicareli de parca ajunsesera in lagar nu in vacanta unde te bucuri de mare, soare si restul conteaza mai putin.

In rest totul a fost foarte OK, spectacole la amfiteatru foarte frumoase (exceptand pe cel cu glume fara haz), plaja destul de buna cu snack-bar ce putea tine lejer loc de pranz si cina.

In primele zile venea o gasca de [***] si un pic cam galagiosi insa dupa un timp se linisteau si nu le mai simteai prezenta insa in ultimele zile au venit niste polonezi si bulgari ce vorbeau atat de mult si atat de tare ca-ti venea sa scoti cuiul la grenada;).

Si apa a fost cam rece in primele zile si a cam batut vantul insa doar la inceputul zilei.

La barul de la piscina seara era un band ce canta foarte fain plus dansuri orientale si animatoare antrenante.

Singura neplacere care am avut-o a fost cu parcarea unde am gasit un loc la margine si acolo cred ca de la aspersor a sarit ceva apa pe ea si mi-au ramas urme de calcar dar sper sa se curete in timp.

In rest nu pot spune decat de foarte bine si nu stau sa caut nod in papura ca altii caci nu m-a angajat vreo firma sa incerc hotelul ci m-am dus in vacanta unde se presupune ca trebuie sa te simti bine si sa-ti incarci bateriile, nu nervii.

E a patra oara cand merg in Turcia si totdeauna am ales in cunostinta de cauza (si m-am informat temeinic inainte!!!) si nu am ajuns sa constat ca hotelul e "in camp" si vai ce teapa am luat de la agentie, am stiut exact pe ce dau banii si am fost extrem de multumit de alegerea facuta.

Trimis de johnscorpion in 24.07.16 14:08:49
Validat / Publicat: 24.07.16 14:51:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Grand Efe Ozdere, Kahya resort Alanya, Arma's resort Kemer

VIZUALIZĂRI: 2135 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (johnscorpion); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[24.07.16 14:37:36]

@johnnydanut - Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 80&ridAnt=70774

Dupa sejurul de aici am fost in Thassos 3 zile

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă).

NB: linkul SCRIE IMPRESII poate fi găsit şi în pagina 1 a saitului.

ANILU
    [24.07.16 19:47:06]

@johnnydanut: Acum am citit și despre cazarea voastră la UAI în Turcia.

Era bine dacă atasai și câteva poze să vedem și noi unde ați stat sau să confirme cele scrise.

Am citit din ce ai scris că în loc să te simți bine tu mai mult erai cu ochii pe... ceilalți.

În vacanță e bine să te relaxezi, să te odihnești și să te simți bine, să nu iei în seamă toate nimicurile, le vei întâlni oriunde vei merge în vacanță.

Toate cele bune

Radu Tudoran
    [24.07.16 20:11:54]

Din pacate ne documentam despre hotel, statiune, dar nu ne putem alege colocatarii. Si cand esti vecin cu o turma de bizoni ti se strica imediat cheful. Macar sa vorbeasca mai incet

[24.07.16 20:25:37]

@ANILU - Pai oriunde se vorbea romaneste auzeam numai discutii despre cat e de oribil hotelul asta si ce bine era in alta parte.

Pai anul trecut am fost la Arma's resort si acolo eram singurii romani intr-o adunatura de rusofoni si era asa mizerie pe jos in sala de mese ca riscai sa-ti ramana papucii lipiti pe jos si chiar n-am tinut cont si m-am simtit destul de bine

iar aici cand am vazut cata nemultumire plutea in aer pentru un resort cu un raport calitate/pret exceptional, m-am enervat destul (nu ca mi-am stricat vacanta!!!) si nu mi se pare corect ca un hotel nou deschis cu atat de multe facilitati la doar cateva sute de euro pe sejur, sa primeasca asa din start note de 2 si 3 doar pentru ca s-a terminat hartia igienica sau ca nu e iarba prea verde.

Hai sa fim seriosi, n-o merita 9.4 cat i-am dat eu (poate ca o compensare) da nici nota 3.

Cei nemultumiti ori au fost la hoteluri mult mai scumpe si acum au crezut ca le-a cazut o pleasca la sfert de pret ori stramba din nas doar asa ca sa arate "vai Doamne, da noi avem niste standarde de lux mai ridicate nu ca prostimea ce merge pa acilea doar pentru a-si umple matul la UAI".

Sincer, mie nu-mi trebuie multe ca sa ma simt bine si m-as simti excelent si la Corbu numai sa am dreptul sa-mi pun cortul legal insa pe unii as vrea sa-i vad ce ar mai face intr-o vreme cu foamete si saracie ca in secolul XIX, la ce ar mai stramba din nas, la turta de tarate ca-i prea arsa???

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [24.07.16 20:41:19]

@ANILU -

Nu ai dreptate. Nu cred că autorul a stat cu ochii pe ceilalţi. Însă nu te puteai împiedica să auzi, fără să vrei, comentariile de tot felul făcute cu voce mai tare decât ar fi normal de către conaţionali.

Eram acolo şi m-a întrebat cineva cum este hotelul. I-am răspuns că este ok, plin de români, majoritatea ok, dar cam surzi pentru că tot strigă unii la alţii.

[24.07.16 21:33:39]

@johnnydanut Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

Pai anul trecut am fost la Arma's resort

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

[24.07.16 23:20:45]

@webmasterX - Pai impresiile le-am scris aici mai demult: vezi impresii

[25.07.16 00:00:21]

@johnnydanut -

Scuze, ne-a scăpat.

[24.08.16 09:51:09]

Acestea sunt coordonatele aproximative unde trebuie sa ajungeti pentru a gasi intrarea principala la Aquasis. Pe acel bulevard (nu stiu locul chiar exact) este o pancarda ce indica intrarea la resort

37.357792 / 27.261811

ANILU, johnscorpion, Radu Tudoran