ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2021
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT
2 AD. + 1 COPII -- v: 8

Aquasis Deluxe Resort & Spa5

Excelent!

sunetem o familie de 2 adulti si un copil de 8 ani; am ales Aquasis la reomandarea unor prieteni care au fost acolo in 2017 la deschidere.

Am preferat sa ne luam cazare intermediara; ne-am oprit inainte de a trece cu feribotul, la Eceabat, Hotel Ejder pe care il recomand cu tot dragul; isi merita cei 30 euro, ofera mic dejun si are o terasa superba unde ne-am relaxat; langa acest hotel se afla un restaurant (Liman Balik) unde lucra o doamna din Romania stabilita in Turcia;

a2a zi dimineata, am trecut spre Canakkale, cu Feri, pe la Kilibatir (vreo 4km de Eceabat) - trecerea dureaza in jur de 6 minute (65 lire);

In Eceabat am mers la posta (PTT) si am incarcat HGS (acolo am intalnit o lucratoare tanara care ne traducea pe telefonul personal);

in Turcia drumurile sunt impecabile, intr-o continua constructie

despre SERVICII

personalul este foarte ospitalier, aproape toti vorbesc engleza; si la venire si la plecare vine cineva sa iti ia bagajele; sunt atenti si te servesc cu orice ai nevoie, la orice ora

despre CAMERE & COND. CAZARE

am avut camera dubla, land view, cu pat extra;

camera este foarte mare si balconul de asemenea; are un dressing imens; aerul conditionat il deschideam doar cand eram plecati, pentru a gasi rece in camera;

pe hol, langa usa, era un panou digital pe care bifai daca doresti sau nu sa ti te faca curat in camera; am observat ca multi nu doreau sa intre doamna de la curatenie si isi luau singuri produse de care aveau nevoie (ex prosoape curate, h igienica);

paturile si pernele au fost confortabile

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

zona in care erau asezate produsele alimentare era f curata;

mancarea variata, fructe din abundenta, cateva preparate din carne si 2 tipuri de peste erau in fiecare zi; specialitati mai rar si fructe de mare doar in 2 zile (dar pentru noi nu a reprezentat o problema);

bauturi serveau ei orice doreai; mancare puteai sa ceri oricat, te serveau cu zambetul pe buze;

sunt 3 restaurante (sali) in care se serveste masa, iar unul dintre ele este special pentru adulti sau familii cu copii mai mari de 13 ani (ceea ce mi s-a parut extraordinar avand in vedere ca unii copii mici erau foarte galagiosi)

in cofetarie aveau diverse sortimente de prajituri, inghetata, ceai, cafea turceasca etc

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

plaja- e ok, intrare lina in apa, intre sezlonguri si apa e nisip cu pietricele mici, dar NU necesita incaltaminte speciala; am observat ca dimineata apa marii era f rece, am preferat sa stam la plaja in a 2 a parte a zilei

piscinele sunt de o lungime uimitoare, cu locuri pentru toata lumea (zone mai linistite, zone mai pentru copii... etc)

parcul acvatic este impunator

ofera prosoape pentru plaja impecabile, oridecate ori ai nevoie

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

au sala de jocuri pentru copii interior, club pentru copii si loc de joaca exterior

spectacolele sunt super, 1 h pentru copii si 1 h apoi de divertisment; amfiteatrul este pozitionat foarte aproape de mare

nu a fost petrecere cu personaje din desene (in zilele cat am stat noi)

atentie: bate vantul in zona resortului destul de tare, dar asta pentru noi a fost ok, nu am resimtit caldura in acest fel

Trimis de ux121066 in 20.07.21 22:10:12
Validat / Publicat: 21.07.21 08:13:56

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux121066); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [21.07.21 08:13:35] »

Bun review de debut, merită remarcat

@ux121066: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 04023&hid=19580.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux121066 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici