ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.02.2010
DIN: Ilfov
ÎNSCRIS: 22.05.09

Un vis devenit realitate

Initiativa reunirii in lumea reala a unei comunitati virtuale parea un vis frumos cu putine sanse de reusita. Caci de la stadiul de idee la produsul finit este cale lunga si extrem de anevoioasa.

Si totusi, multumita lui Cornel si echipei inimosilor voluntari ad-hoc: mili1983, georgiana, sanzianam, pepsi70ro si altii pe care insa nu i-am retinut, dedicati trup si suflet, ceea ce acum o luna parea o utopie s-a transformat intr-o realitate frumoasa.

Eu am facut "echipa" pe drum cu criss_65 si cu sotul ei si, desi trenul a intarziat mai mult de o ora, timpul a trecut destul de repede. La gara ne-au asteptat decebal12345 si sotia sa, carora le multumesc din suflet, si ne-au adus cu masina la hotel.

Georgiana, pe care n-am recunoscut-o, desi vorbisem la telefon de nenimarate ori si o vazusem si intr-o fotografie, ne-a intampinat cu sampanie, iar sanzianam si Olga (de la Premium Holidays) ne-au dat ecusoanele si ne-au ajutat la cazare.

Camera mea a fost foarte confortabila si cu o priveliste superba spre partie. N-am stat insa prea mult si m-am indreptat catre sala de conferinte unde urma sa aiba loc festivitatea de premiere.

Interesanta prezentarea hotelurilor din Turcia, dar parca un pic cam lunga ceea ce a dus la decalarea programului si la derularea primei parti a intalnirii noastre "pe repede inainte".

Cina festiva a avut toate ingredientele unei petreceri de succes: muzica, dans, antren, concurs surpriza si Tortul Aniversar.

Dar peste toate astea, a fost bucuria intalnirii noastre in care nick-urile au capatat chipuri, personalitati si mai ales zambete.

Pe care vreau sa le pastrm pana la urmatoarea reuniune.

La multi ani, Am Fost Acolo. Ro!

Trimis de almona in 22.02.10 11:47:03

VIZUALIZĂRI: 1351 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Georgiana asteptand premiul. Din pacate, organizatorii dadusera stingerea la propriu.
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[22.02.10 11:53:09]

Eu înţeleg că fiecare vrea să-şi împărtăşească impresiile, dar pentru asta s-a creat un thread pe forum, aici:

http: //amfostacolo. ro/cafenea/index. php? /topic/48-cum-am-fostacolo/

E mai bine (şi mai corect) să-l folosim, aşa nu va zice nimeni că unii scot puncte şi din întâlnire.

Sau eventual, Cornel, pune tuturor participanţilor automat, 1000 de puncte şi apoi ne acordăm între noi PMA după simpatii.

Sanziana
[22.02.10 11:59:39]

Costi cred ca unii dintre noi vor sa evidentieze anumite aspecte ale hotelului si asta e bine.Cat despre puncte eu credeam ca nu se vor puncta deci cred ca Cornel poate sa nu acorde puncte. nu cred sa se supere cineva

[22.02.10 12:11:17]

@sanziana m

Cred că impresiile despre hotel sunt cu totul irelevante, având în vedere că ele sunt create în condiţii speciale.

De exemplu, preţul pe care l-ai indicat la postarea ta este pe jumătate cât cel în condiţii normale, este un preţ negociat de firma care a făcut sponsorizarea.

Tocmai de aceea şi serviciile nu au fost întotdeauna la înălţime.

Sunt convins că un client obişnuit al hotelului, în condiţii obişnuite, nu va rămâne niciodată fără cafea la micul dejun şi nu va trebui să o ceară "sâcâitor".

E păcat să creăm o impresie poate nepotrivită despre gazdele noastre. Măcar să lăsăm să mai treacă ceva timp şi să cântărim totul la rece, acum poate suntem prea cârcotaşi, sau dimpotrivă, prea îngăduitori. Să mai mergem o dată acolo, individual şi să vedem atunci cum va fi.

În privinţa punctelor, ele se acordă automat, iar Cornel este la serviciu, vai de el cât s-o fi odihnit, aşa că nu cred că are prea mult timp să vadă ce e pe site.

Hai pe forum!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
[22.02.10 12:18:24]

costi: vrei sa spui ca e singurul sejur la vreun hotel in care a fost cineva in "conditii speciale"? Sa interzicem de exemplu postarea de imrpesii din team-buildinguri?

NICI VORBA.

Impresiile despre hotelul Piatra Mare sau despre Pensiunea Katharina sunt impresii normale si firesti si sunt acceptate pe site. Ba SUNT CHIAR INCURAJATE -- daca despre hotelul la care am stat atita membri nu vom scrie, atunci despre care sa scriem?

In plus, avem fiecare FOARTE BUNE termene de comparatie (personale) -- numa' bine ne putem da seama cu cine semanam (ca gusturi si preferinte turistice) si cu cine nu - poate fi important acest lucru, pe viitor... In mod cert si firesc parerile celor cu care avem 'afinitate' turistica mare ne cantaresc mult 'mai greu' in alegerile pe care le facem.

Sanziana
[22.02.10 12:24:04]

haideti pe forum sa ne mai ciondanim ca dupa aia ne numim vanatori de puncte.Costi toata stima pentru persoana care esti am ramas placut impresionata si regret ca nu am avut ocazia sa discutam mai mult

Webmaster nu puncta te rog acest ecou, si daca sunt nemultumiti ,nici review-ul

[22.02.10 12:24:21]

@webmaster

m-ai contrazis, eşti cu ochii pe noi.

Eu nu mă pronunţ asupra politicii site-ului, ştii că nu o fac. Doar că noi, userii, ar trebui să ne mai autocenzurăm, din respect reciproc.

almonaAUTOR REVIEW
[22.02.10 13:19:24]

Domnule @Costi , in primul rand felicitari. In al doilea rand, imi pare rau ca nu am reusit sa va cunosc personal la intalnire. V-am zarit la premiere, insa la cina festiva bezna din restaurant m-a impiedicat sa va reperez.

Eu nu ma asteptam ca aceste review-uri sa fie punctate in vreun fel. M-am gandit insa ca sunt foarte multi vizitatori fara cont, care pot doar citi impresiile si care poate nu viziteaza forumul. Poate mai multe impresii de la prima noastra intalnire ii va convinge si pe acestia sa abandoneze statutul de "observator din umbra", "exclusiv benficiar" al "muncii" noastre, sa-si faca un cont si sa se alature marii noastre familii.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]
[22.02.10 13:50:06]

@almona.

Nu sunt împotriva postărilor despre hotel, dimpotrivă, trebuie să dăm cezarului ce-i al lui.

Dar discuţiile despre întâlnire şi celelalte parcă merg mai bine pe forum.

Şi mie îmi pare rău că nu ne-am cunoscut, poate data viitoare, sanziana a venit cu o propunere formidabilă.

almona, Costi, Sanziana
Alte articole din această RUBRICĂ2010 - Întâlnirea AFA Hotel Piatra Mare, Poiana Brașov: