ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2016

Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Impresii

Salutare!

Suntem o familie cu doi copii (1 si 4 ani) care tocmai s-a intors din vacanta din statiunea Jupiter. Vroiam sa va impartasesc cateva impresii legate de ceea ce-nseamna Hotel California***.

Copiii s-au simtit extraordinar. Nu au avut cum sa se plictiseasca si au gustat din plin toate oportunitatile de petrecere a timpului liber din aceasta locatie. Au avut parte de o piscina numai a lor, de gradinita unde-i puteam lasa sa se joace asistat, de un loc de joaca imens in aer liber foarte bine dotat si intretinut, animatori si personal calificat in materie, spectacole de teatru, ateliere de creatie (aici trebuia sa stea un adult cu ei), loc de joaca cu doua piscine amplasate pe plaja. Deci, ce sa mai, la acest capitol, nota 10!!!

Acum, referitor la amplasarea hotelului direct pe plaja, din nou nota 10. Si daca mai ai si norocul nostru de a avea camera spre mare si sa dormi cu marea-n ureche este si mai minunat!!!

Curatenia in hotel a fost k. Mai bine decat ma asteptam! Camerele curate, fara igrasie, bine intretinute, mobilierul vechi, dar in stare buna, aer conditionat functional (noi nu am avut nevoie de el), tv-ul vechi, dar functional, baia curata, fara igrasie. La baie am avut o problema, nu stiu daca este generala, si anume presiune foarte mica la dus, si apa nu se putea regla (ori era fierbinte, ori rece). Curatenia in camere se facea zilnic, si se vedea ca-si dadeau silinta sa faca treaba buna, prosoapele se schimbau la 2 zile, lenjeria la 3 zile.

Piscina era bine intretinuta. Se curata zilnic si salvamarii prezenti si-si faceau bine datoria.

Personalul de la receptie este foarte k.

Acum vine partea sensibila: servirea mesei si calitatea acesteia. Sa-ncep cu personalul care mi-a dat impresia ca este obosit, alergat, nemotivat, necomunicativ, distant, etc. Nu mi-a placut deloc! Mancarea, hmm, nu suntem pretentiosi, dar totusi... intr-un cuvant mancarea lasa de dorit si pe deasupra este si scumpa. Nu-si justifica pretul!!!

Nu am gasit niciun singur fel, macar, de mancare care sa fie gustos. Am inteles ca nu se condimenteaza, si stiu ca chiar daca condimentezi inainte de a consuma o astfel de mancare nu este acelasi lucru ca atunci cand pui condimente in timp ce faci mancare, dar asta nu-nseamna ca nu poti fierbe legumele atat cat trebuie si alte si alte... Deci la masa, nota 5 cu indulgenta.

Daca mergeti la acest hotel alegeti doar micul dejun. Daca aveti copii peste 1 an, gasiti cu siguranta sa le dati si lor ceva.

Plaja din fata hotelului este cu alge si nu se poate intra in apa. Desi se face curat mereu pe tarm, algele se strang mereu. Cred ca ar trebui gasita o metoda de a fi impiedicate sa se depuna la tarm.

Pentru copii este fain ca au loc de joaca si piscine amenajate. Ei au ce face pe plaja.

Ca o concluzie, e de mers la acest hotel daca va ganditi doar la copii. Si hotelul este de 2 * jumatate (cu indulgenta). Cei care au pretentii mari nu au ce cauta aici!!

Trimis de denisasarpe in 09.07.16 22:25:46
Validat / Publicat: 09.07.16 23:16:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA.

VIZUALIZĂRI: 2803 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (denisasarpe); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[09.07.16 23:14:58]

@denisasarpe: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 10&ridAnt=70070

Zoazore
[10.07.16 09:20:04]

@denisasarpe -

Cred ca ar trebui gasita o metoda de a fi impiedicate sa se depuna la tarm

din păcate, asta-i treaba Apelor Române, nu a hotelului. Bulgarii au pus plase în largul mării. Acolo, alge sunt doar dacă-i furtună mare în larg!

denisasarpeAUTOR REVIEW
[10.07.16 22:18:57]

@Zoazore: Eu zic ca daca s-ar uni toti hotelierii si ar insista s-ar putea rezolva. Este in interesul lor sa fie plaja curata ca sa-si multumeasca clientii. Trebuie luata atitudine!! Eu asta as face!

Zoazore
[10.07.16 22:23:03]

@denisasarpe - Da, și eu aș face așa, dar tot nu ține de ei. N-o fi zis ăsta, dar alții au zis sigur! Ei au plaja în locație de gestiune, nu în proprietate.

Visan
[24.08.16 20:34:19]

@denisasarpe: nu stiu unde ati vazut dvs curatenie in camere zilnic si prosoape schimbate. piscinele de la plaja pentru copii sant abandonate de cel putin 2 ani!!! Poate erati ruda cu Patronul si ati avut regim special!! ????

denisasarpe, Visan, Zoazore
Alte impresii din această RUBRICĂCalifornia Hotel [Cap Aurora]: