ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.05.2016
PREȚ SEJUR 357 euro ?
REGIM MASĂ UAI
2 AD. + 2 COPII -- v: 8 şi 15

Armas Belek Hotel (ex Soho Beach) 5

Escapadă pe riviera turcă în vacanţa copiilor

Pe 25 aprilie ne-am hotărât să plecăm câteva zile la o mare caldă şi am cumpărat cinci nopţi cazare cu A. I. la Hotel Soho Beach din Belek.

Ne-am deplasat cu autoturismul şi, după un drum de aprox. 24 ore, la 6 dimineaţa, am ajuns la hotel.

Am fost cazaţi după un timp relativ scurt într-o cameră spaţioasă în clădirea principală. Vreau de la început să fac menţiunea profesionalismului şi căldurii personalului, impresie consolidată pe tot parcursul sejurului, inclusiv la plecare.

Dotări foarte bune, plajă foarte lată şi foarte lungă cu intrare lină în apă (aproape ca la Mamaia), foarte mult spaţiu şi o vegetaţie diversă şi abundentă.

Piscinele aveau o apă foarte curată iar cele trei tobogane satisfăceau toate gusturile, în primul rând pe cele ale copiilor. Printre palmieri erau porţiuni foarte ingrijite de gazon alternând cu o mare varietate de flori.

Mancarea era foarte bună, cu multe fructe şi legume, griluri, etc. Berea idem, Efes.

Minibarul umplut zilnic cu sucuri şi apă.

Cameristă zilnic, consumabile, prosoape şi tot ce era nevoie.

La baruri, inclusiv alcolice import, JB, Absolut, etc.

În final vreau să vă spun că intenţionăm să revenim în vacanţa de vară de anul acesta.

Trimis de cristimicuda in 10.05.16 16:17:58
Validat / Publicat: 10.05.16 19:44:39
VIZUALIZĂRI: 2051INFO ADIȚIONALE
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Am mai fost în Beleck de 3 ori.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristimicuda); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster26 [10.05.16 19:44:00] »

@cristimicuda: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 79&ridAnt=68535

Mutat în rubrica "Soho Beach Club Hotel, BELEK" (nou-creată pe sait)

cristimicuda [10.05.16 21:12:52] »

@webmaster26 - Da, pozitionarea este buna, eram langa Voyage Club Belek.

cristimicuda

pagină generată în 0.0420730113983 sec