ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.02.2010
AUG-2009

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Frumos...

Transport nota 10

Cazare- nota 10- camera spatioasa, chicineta ok-nu mergem in concediu sa stam la cratita-balconn ok; baie suficient de spatioasa incat sa se descurce 1 persoana fara probleme, ambianta curtii f frumoasa:) nu laud pe nimeni.

Avand in vedere ca a fost al 2 lea sejur cu ET in aceeasi statiune parerea mea nota 10 cu felicitari:)

Trimis de bettyn in 12.02.10 00:08:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: olympic -zdukos

VIZUALIZĂRI: 3414 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bettyn); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 flori, balcon vila:)
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

mario 110
[12.02.10 07:36:24]

stiu ca nu puteti spune numele agentiei prin care ati mers, dar un pret/ sejur, ce regim de masa si cam cit de departe era hotelul de plaja (daca avea plaja proprie)?

va multumesc

Dragoș_MD
[12.02.10 08:08:24]

numele de agentii se pot 'spune', cu conditia sa aveti activata optiunea de primire de mesaje private. dar in ecouri si/sau review-uri, intr-adevar, nu (mai) e voie.

sbacau
[12.02.10 09:56:17]

betty, ceva mai multe detalii se poate? adica cum spunea si colegul, cit e pina la plaja, daca ai taverne sau magazine in apropiere...si cam tot ce-ar putea interesa un turist care ar merge prima data aici...ca asa numai cu "ok"...nu prea m-as risca, gusturile pot fi diferite; ceea ce pentru tine e camera mare, pentru mine si ai mei poate fi neincapatoare...

multumesc

bettynAUTOR REVIEW
[12.02.10 23:39:34]

pai olympic are in jur de 6 strazi paralele cu plaja, penthesileea este pe a 3 a cam central adica la egala distanta de 2 care duc spre plaja distanta se parcurge de la 5 la x min... taverne sunt, in privat va pot recomanda 2; unde am fost f des... spre deosebire de plaja din paralia care este cam la 3 km de olympic este mai lata si ok;paralia e recunoscuta pentru pielarie ai 3 variante pe jos, cu autobuzul - ai automat de bilete - sau un trenulet care merge de pe plaja pana in paralia, nu stiu unde va lasa, nu am fost cu el; biletul de autobuz este cel verde -90 centi era in vara -... cat despre magazine si taverne, ai de toate doar bani sa aveti la voi...

vip72
[28.02.10 22:59:55]

pun aceeasi intrebare si la tine...spune-mi cum e cu parcarea masinilor, daca sunt probleme, ai unde sa parchezi la vila...cat costa sezlongul, taverne, magazine(sau e mai bine de cumparat din paralia) ms.

lumy1986
[06.04.10 11:03:58]

Buna,

Vreau si eu mai multe detalii referitoare la localizarea exacta a hotelului penthesilea!

CAt de aproape de plaja este?

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[06.04.10 11:17:51]

Eu am trecut in septembrie anul trecut prin statiune si nu mi s-a parut asa de aglomerata incat sa nu gasesti locuri de parcare. Strazile sunt destul de late si se poate parca pe marginea drumului daca vila nu are parcare in curte. Ca o diferenta in PK era mult mai aglomerat si parcarea in centru era un chin pentru cei cazati acolo.

Un aspect pozitiv: plaja are plasa de protectie impotriva algelor, meduzelor sau altor gunoaie ori animalute marine. Nu am mai vazut astfel de plasa in alta parte decat in poze. In Pk erau meduze mari cat o minge de fotbal transparente cu nuante albastre care eliminau o substanta toxica, in caz de amenintare, ce creeaza dureri acute in zona atinsa. Salvamarii au la ei un sprey pt calmarea durerilor. Socrul meu a fost atins pe unul dintre niples ca sa nu spun altfel si a crezut ca face atac de cord.

[06.04.10 12:08:28]

asa cum spunea bettyn statiunea consta in cateva strazi paralele cu plaja. Aparthotel Penthesilea se afla pe ultima strada cel mai departe de mare, cel mai departe inseamna intre 5 si 10 minute de mers pe jos!

De fapt este vorba de o vila cu 3 sau 4 etaje, nu mai retin exact camerele sunt dotate cu o mini chicineta, foarte curat de altfel si bine intretinute!

Se afla chiar la strada fara parcare propie insa se poate parca in strada unde sunt locuri destule!

bettynAUTOR REVIEW
[06.04.10 21:25:45]

hello! cred ca incurci cu zdukos aia e pe ultima strada, penthesilea este pe a 3-a cea de langa biserica mai exact pe cea centrala la jumatate fata de ce ai afirmat mai sus cristian h, crede-ma ultimele 2 concedii le am in olympic... e vila cu 4 nivele; iar pentru plaja intr-adevar exista spargeval... nu ai valuri mari, alge si alte oratanii...

[06.04.10 22:20:24]

bettyn cand am fost eu acum 4 ani nu mai era nici o strada, era un camp viran si intradevar o biserica! iar numele era cu siguranta Penthesilea, vila era administrata de o doamna 50/55 de ani si fiica dansei.

lumy1986
[07.04.10 11:33:53]

eu cand am mai fost am stat la o vila chiar pe prima strada paralela cu plaja, si vreau sa aleg una tot pe aceasi strada, de asta intrebam, m-am lamurit acum, multumesc frumos.

alyyn
[08.04.10 20:26:11]

buna..apreciez pe toti cei care aveti informatii la subiect si sunteti dispusi sa ii ajutati pe cei care au nevoie de ele(am si eu nevoie).in septembrie vreau sa ma cazez la acest aparthotel..voi merge cu masina..am inteles de la ionescunic ca is late strazile in olympic si ca este loc de parcare..ii valabil oare si pt strada unde ii situat aparthotelu pethesilea? cristian_h a fost mai specific..dar bettyn l-a contrazis..nush ce sa cred..vreau sa fiu sigur ca este loc de parcare pe langa hotel..sa nu treb sa parchez cine sti pe unde.a fost cineva mai recent(ultimii ani) prin zona..si ma poata ajuta? multumiri anticipate

[09.04.10 00:37:40]

alyyn ti-am trimis pe privat o adresa, eu de aceasta vorbesc si in fata ei sunt locuri berechet!

guppy
[13.04.10 11:00:23]

Ati putea sa ma ajutati cu o mica informatie... Exista vreun hotel cu piscina in Olympic Beach? Avem pe cineva in grupul nostru care are frica de mare si prefera piscina. Noi am vrea sa ne cazam la Aparthotel Penthesilea dar trebuie sa gasim o piscina la care sa avem acces chiar daca nu suntem cazati la acel hotel.

Multumesc anticipat!

Reko
[05.05.10 13:37:49]

Am gasit o oferta pentru vara 2010 la hotelul acesta. As dori sa stiu cum este cu mancarea oferita la demipensiune. Am mai fost anul trecut in Olympic Beach cu prietenul, dar la o alta vila. Ne-a placut mult iar pentru vara aceasta ne-am gandit sa cautam cu demipensiune. Daca-mi poate da cineva informatii referitor la mancarea oferita, as fi foarte recunoscatoare.

Multumesc.

@ alyyn Locuri de parcare sunt suficiente. Ai o parcare mare spre capatul satiunii Olympic Beach + sunt destule locuri de parcare prin fata hotelurilor, mai putin pe prima si-a 2 strada paralela cu marea, unde e plin de terase si magazine cu haine/suveniruri, etc.

alyyn
[05.05.10 13:52:20]

ok, ms mult pt informatii vacante faine la toti!

sbacau
[11.05.10 16:30:08]

guppy, cauta Hotelul Dias; are piscina dar e mai spre capatul statiunii; e cam exclusivist, asa ca nu prea l-am gasit la vanzare; dar insisita!

alyyn, bettyn, guppy, ionescunic, lumy1986, Reko, sbacau, vip72
Alte impresii din această RUBRICĂAparthotel Penthesilea: