ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.09.2015
2 AD. + 1 COPII -- v: 4

AUTORUL NU ar recomanda

Vila Hercules(încă) NECLASIFICATĂ

Se poate si mai bine

Am prins un weekend in august liber si ne-am hotarat sa fugim la mare iarasi. Am ales Eforie sud pt ca este statiunea mea de suflet: aici am fost prima data la mare. Pt ca nu cautam mare lucru, preturile deja crescusera si liber nu prea mai gaseam nicaieri pt 2 nopti, am optat pt pensiunea Hercules pt ca parea mai aproape de plaja.

Aici nu prea ne-a iesit, pt ca este aproape de mare, dar in linie dreapta, iar pana la mare trebuie sa cobori faleza destul de abrupta si neamenajata; variant buna este sa cobori prin camping, desi nici acolo nu e amenajata vreo scara, decat prin unele locuri (a doua zi am mers cu masina)

Mai intai pensiunea: frumusica, de lemn - cam scartaie cand te deplasezi, bucatarie micuta, terasa comuna, camera acceptabile, cam intunecoase, minusul cel mai mare e lipsa AC, dupa amiaza efectiv nu poti sa te odihnesti de caldura. Are o curte de vreo 6-700mp cu o salcie mare si un foisor de pe care poti bea cafeaua si sa privesti marea (in stanga, deoarece chiar in fata e un "palat" de senator ceva, dupa accesorii si camera video).

Ca si statiune, Eforie Sud este jalnica, desi plaja e ok ca si latime dar in rest... digurile sunt praf, mizeria sta si 2 zile sau mai mult in unele locuri, nu s-a investit mai nimic, terasele destul de murdare, miroase a profit fara mari investitii. Pacat... Daca macar proprietarii vilelor ar investi in comun cu primaria, intr-o scara de acces, fie si din lemn, dar frumos lucrata, in nordul plajei, tot ar fi ceva. Dezamagit fata de cum o stiam eu. Nu am sa revin prea curand.

Trimis de ioanv in 21.09.15 17:18:15
Validat / Publicat: 21.09.15 18:19:54
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Spania, Franta, Bulgaria, Grecia
Adn. FAVORITÎncarcă VIDEO

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ioanv); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [21.09.15 18:20:37] »

Mutat în rubrica "Pensiunea Hercules [Eforie Sud], EFORIE NORD/SUD" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar ilustra perfect textul, fiind mai mult decât binevenite. Sunt întotdeauna căutate şi apreciate de cititorii interesaţi în această destinaţie...
    Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=19379

webmaster70 [21.09.15 19:49:18] »

@ioanv - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

ioanv [21.09.15 20:08:37] »

@webmaster70 - voi pune si poze. pozitionarea e buna, e putin mai in fata, curtea cu salcii (vedere din satelit)

ioanv