ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.09.2015
ÎNSCRIS: 06.09.15
AUG-2015
2 AD. + 2 COPII -- v: 4 ani, 10 ani

încărcat de pe telefon!

Relaxare, verdeata, nimic f. deranjant

Impresile sunt subiective di se refera la sfarsit de august 2015

Incep cu concluzia

Am mai fost in Turcia, cred ca de 4,5 ori, iar daca nu as mai dori sa vad si alte locatii aici as reveni cu siguranta.

Transportul aeroport hotel rapid.

Cazarea, ajungand in jurul orei 16 - rapida.

Obisnuitii Euro in pasaport si am obtinut o camera multumitoare si ca marime si privind confortul si ca dotari.

Pe rezervare scrie " vedere la mare" - am avut vedere la piscina si gradini si undeva se vedea si marea dar trebuia sa te straduiesti mult.

Camera nu f mare dar nici deranjant de mica. Mini barul gratuit se completa zilnic... multumitor daca din el te interesa apa eventual o fanta/cola, daca ai alte pretentii - discutabil. Exista cana de incalzit apa, pliculete cafea instant, diverse ceaiuri. Balconul asa cum ziceam, al nostru - ok, de afara se poate observa existenta balcoanelor "injumatatie" dar cred ca tine de arhitectura. Una peste alta camera ok, nu pot baga mana in foc ca datorita "atentiei" de evitat totusi camerele cu balcon mic SI CRED EU cele cu vedere la aleea de intrare (observatie facuta cu ocazia plimbarilor)

Punctul forte al hotelului piscinele si spatiile verzi, umbra la piscine asigurata in proportie de peste 70% daca esti interesat de natura, exista binenteles umbrelutele si masutele.

Amplasarea piscinelor astfel incat poti avea si LINISTE (cu L) daca doresti. Exista piscine " cu activitate " si cu liniste. Piscina cu topogane amplasata relativ izolat astfel ca nu perturba "restul lumii".

Plaja cu nisip placut, intrarea in apa ok, lipsa pietre sau lucruri deranjante.

Terasa de pe plaja exceptand ora deschiderii - 10:00 - ok, pentru cei ce ajung de la 8:30 pe plaja timpul pana la 10 curge greu.

De mancat se poate manca conform orar la restaurantul principal si poti manca/bea oricand pe parcursul zilei in diferite locatii cate ceva.

Mancarea ok, restaurantul principal interesant repartizat atat in ceea ce priveste amplasarea meselor cat si a mancarii. Pe langa multitudinea felurilor de mancare specifice unor astfel de locatii in fiecare zi am gasit cate ceva interesant de mancat (vita, miel, fructe de mare).

UN MARE PLUS - spectacolele de la 21:45 -EXTRAORDINARE!

Cafeneaua merita pierdut timpul la ea, recomand cafeaua si ceaiul turcesc, celelalte combinatii pot fi incercate dar nu neaparat apreciate.

Minusul (parerea mea subiectiva) bauturile... exceptand berea, buna ca doar e bere si ce poti cere de la ea, vinul - baubil, daca te limitezi la 2,3 pahare la masa, restul mie personal mi -a lasat o impresie dezamagitoare.

Animatia pentru copii (nu distractia ca distractie exista) se poate mai bine.

Autobuz la poarta hotelului si cu 1 euro ajungi si in Antalya si in Lara pentru Bazar - cumparaturi - plimbare.

Una peste alta as reveni, merita calitate pret (depinde cat platesti).

Trimis de cârcotas in 06.09.15 22:23:42
Validat / Publicat: 07.09.15 09:39:25
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya

VIZUALIZĂRI: 2931 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cârcotas); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere piscina / gradina de pe balcon

[06.09.15 23:55:50]

@cârcotas: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

DanielG&Family
    [07.09.15 09:49:49]

@cârcotas - Salut! Ai din partea mea 1000 PMA. Poti sa-mi dai detalii legate de perioada in care ai fost, numar persoane si pret, eventual ce include pretul?

Multumesc,

Daniel

[07.09.15 10:01:39]

@DanielG&Family -

sfarsit de august, 24 - 31 august, scuze am observat o greseala, 7 nopti, pana in 2400 euro, 2 adulti si doi copii (4 ani, 10 ani), pretul include "tot" - transport cu avionul, taxe aeroport, transfer hotel/aeroport, cazare, masa,

e prima recenzie nu stiu ce te-ar mai putea interesa

DanielG&Family
    [07.09.15 10:12:58]

@cârcotas - Mutumesc!

Daniel

[07.09.15 10:26:13]

@cârcotas -

Completat detaliile în caseta tehnică (sus, în stânga) = fix datele sugerate a fi completate de program, la adăugarea rev :-)

[04.01.19 21:10:10]

@cârcotas:

Cum se prezinta oferta de bauturi alcoolice si nealcoolice?

Barurile exterioare (cele de la piscine sau plaja) au oferta variata de bauturi?

Concret gasesti whisky/coniac sau bere internationale, freshuri pentru copii?

[04.01.19 21:40:10]

@niki: nu mai stiu exact, dar imi aduc aminte ca seara consumam fructe de mare sau peste cu vodka

[04.01.19 21:45:20]

Merci pt raspuns.

Evident situatia se poate sa se fi schimbat, in bine sau rau.

O sa ma uit pe comentariile recente de pe tripadvisor.

Plaja e ok, nu se aglomereaza, gasesti sezlong daca mergi la 10-10.30?

Intrarea rapida in apa adanca sau mai lina, ok pt copii?

[04.01.19 22:02:13]

@niki: eu am ramas cu o impresie generala f placuta vizavi de acest hotel, totodata imi aduc aminte ca am gasit o oferta f buna in anul respectiv pentru acest hotel.

A fost ok si pentru copii in general.

Imi aduc aminte ca aveau inclusiv pe plaja o terasa unde serveau inclusiv inghetata pt copii (ambalata, pe bat)

Programul de divertisment seara a fost fantastic, inclusiv comparativ cu alte hoteluri din Turcia (eu am mai fost la vre-o 3,4) adevarate spectacole in fiecare seara.

Desi in principiu incerc sa merg la hoteluri diferite in Turcia — daca nu schimbi hotelul ce sa schimbi in Turcia — e unul dintre hotelurile pe care le urmaresc daca au oferte.

Eu in Turcia nu prea am asteptari referitor bauturi si de aceea nu sunt dezamagit . Berea este in general... rece , vodka - simpla a fost ok (dar nu sunt bautor, deci nu exagerez), vinul daca bei un pahar, doua - nu te doare capul

Plaja nu imi aduc aminte sa fi fost vreodata aglomerata... dar noi am fost in august si daca nu mergeam dimineata la mare, nu mai mergeam pentru ca dupa 11 ne retrageam oricum spre piscine unde era si umbra

[04.01.19 22:15:58]

@cârcotas:

Merci inca o data. Daca ajung la IC Green revin cu impresii.

[04.01.19 22:29:48]

Am revazut acum si ceea ce am scris "atunci" iar tu ai inceput intreband de bauturi concluzia e ca nu sunt punctele lor forte,

imi aduc aminte ca gaseai permanent doua produse cu fructe de mare, iar pe langa obisnuitul peste (imens, fara oase, il mancai ca pe ceafa dar f "uscat") faceau pe loc niste peste gen pastrav la gratar, pe loc,

iar cand nu era pestele rrespectiv faceau niste vita (a fost de 2,3) la gratar f buna.

Eu nu mai mananc de mult (exceptie prima tura) salatele lor...

Binenteles ca difera de la un an la altul, dar pretul pare in continua crestere

cârcotas, DanielG&Family, niki
    Alte impresii din această RUBRICĂIC Green Palace Resort: