ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.06.2014
REGIM MASĂ UAI
2 AD. + 1 COPII -- v: 6 ani

IC Green Palace Resort5

Vacanta de vis

Am fost cazati in acest resort in perioada 6 - 13 iunie 2014, la recomandarea unei agentii cunoscute din Slobozia, Ialomita; le multumim din nou.

Ne-a placut foarte mult; suntem oameni asezati, carora ne place confortul, servicii de calitate; ei bine oameni buni, le-am gasit!

Am calatorit cu avonul, charter companie romaneasca de top cu sanvis, sucuri, vin, bere etc; aterizare ok, pentru prima data, in antalya, preluare cu microbuz (aer conditionat prezent) si transfer in 20 de minute la hotel (aterizare la 14,30 cazare la 15,30).

Camera este absolut confortabila in conditiile in care am avut si pat suplimentar pentru copil (in care dorm eu de obicei); au unit cele doua paturi twin si am obtinut un pat de aprox 2,60 m in care am dormit toti trei fara probleme; am avut TV LCD cu mufa HDMI pentru media playerul cu filme, muzica si altele aduse de acasa (nu ai ce sa vezi la TV, totul este in rusa, turca si germana); baia este impecabila cu cada; balconul a fost cam mic (jumatate din camera adica 1,5 metri)

Insa ceea ce este absolut fantastic este zona cu piscine, baruri, loby bar, zona cu inghetata (este foooooarte buna!!!), verdeata, copaci, alei, plaja, restaurant..., IC Coffe, adica tot ceea ce conteaza!!!

Nu este aglomeratie la piscine, este tot timpul loc liber pe sezlonguri la piscine; sunt foarte multe locuri umbrite in zona piscinelor pentru cei care suporta mai greu soarele (ca mine); la barul din hotel am avut bere Tuborg (foarte buna) cu chipsuri, alune, fistic, arahide; tot aici gasesti spirtoasele de firma: red label, JB, Jeam Beam, sampanie locala; seara avem muzica live insotita de pian.

la unul din barurile de la piscina este discoteca in fiecare seara de la 23,00 - 02,00 (nu am fost din cauza celei mici)

La restaurant este mancare pentru toata lumea, este gratar la fiecare masa din pui, curcan, un fel de chiftelute putin picante; nu am vazut carne de oaie sau miel; este si carne de vita dar la cuptor.

mancarea este absolut suficienta si diversificata (e bine sa intrerupi un pic mancatul de carne de porc); dimineata poti sa prepari singur suc de portocale natural la doua aparate la care se mai creeaza coada cateodata

Vinul rosu este foarte bun dupa masa; prajiturile sunt multe si diversificate; toate tipurile de nuci, branzeturi diversificate, se face omleta in fiecare dimineata.

Toata stima pentru arhilaudatele Gozleme (un fel de placinta cu branza), sunt foarte bune.

Ne-a placut foaete mult resortul cu multa vegetatie, palmieri, gazon, leandri infloriti.

Spectacolele din amfiteatru au fost ok, nu sunt kitschuri.

80% din turisti cred ca sunt de origine rusa insa nu au facut probleme, lumea a fost civilizata

Sincer, va rugam sa mergeti ca sa va convingeti singuri; eu pot spune ca sunt destul de pretentios la servicii.

Vacanta placutam dragilor!

Georgian

Trimis de Georgian79 in 26.06.14 19:46:21
Validat / Publicat: 26.06.14 21:54:56
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: BULGARIA, ROMANIA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Georgian79); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [26.06.14 22:27:10] »

@Georgian79: a fost prima vacanţă-n Turcia (Antalia), aşa-i?

PS: Asta nu înseamnă că hotelul nu ar fi bun - e unul din preferatele mele -- amfostacolo acum ceva timp...

[anticipând] @webmaster: da, ştiu, îmi cer scuze, nu am avut / nu am timp să scriu...

Georgian79 [27.06.14 06:07:34] »

@tm67bru: da prima data, am si scris asta in review

Georgian79