ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.08.2015
ÎNSCRIS: 09.07.12
AUG-2015

încărcat de pe telefon!

Se poate si in Romania

Hotelul Mera Sky m-a impresionat f placut. Un hotel nou, f curat, cu mancare f buna.

Am ales tipul de masa All Inclusive si am fost f multumiti. Mancarea f buna si diversificată. La micul dejun aveam 5-6 feluri de branzeturi, mezeluri vreo 10 feluri de pui, porc, curcan si vita, omlete, oua fierte, cremwusti, cereale pt copii vreo3 feluri+ musli, lapte cald si rece, iaurt, compot, vreo 3 feluri de gem, miere, ciocolata, cozonac, Chec, croasante, cafea si la filtru si la aparat, ceaiuri Milton, vreo 12 arome, diferite legume, masline, fructe.

La prânz, vreo 5-6 feluri de mâncare cu carne, la fel pui, vita, porc, peste. Garniturile la felP, si cartofi, gatiti in fiecare zi in alt fel, ciuperci, legume inabusite, sau la gratar. Ciorba de 2 feluri in fiecare zi si in cele 6 zile cat am stat nu s-a repetat niciodata. Ciorbe de pui, porc, facuta, de fasole, de salata, supa crema de rosii, supa crema de linte cu somon, supa gulas, etc. Salate de toate felurile, pe gustul tuturor. Paste in fiecare zi la prânz si cina.

Cina cam la fel, dar mancarea f variată. La fel si dulciurile

Înghetată in fiecare zi, orez cu lapte, crema de zahar ars si fel si fel de prajiruri de cofetărie.

La piscină, de la 15.30 la 17.30placinte cu branza si carne, foetaj, mini prăjituri, tartine, fructe.

Băuturile răcoritoare de la 7.30 (santalpiersici, portocale, visînd, apa plata, apa mineralaPoiana Negri si Forma la sticla), de la 12.30 si băuturi alcoolice, Timisoreana la draft si vin rosu roze si alb. Desi aveau in program bauturi la pana la 20.30, au prelungit programul pana la ora 22.

in fiecare seara de la 18, spectacole, cu muzică si diferite trupe de dansatori, pt toate gusturile, la fel f frumos.

Piscină mare, curata, cu temp. apei de aproximativ27 grade. Aveau termometre la fiecare scara, pe care le verificau mereu.

Si pt copii aveau un mini aqua park cu topogane, iar la ora 18, jocuri si concursuri la piscină pt copii. Pt copii pana in 14 ani aveau si un loc de joaca in interior, dar nu am intrat, nu stiu cum arata, dar cu siguranta f bine.

Camerele nu f mari, dar suficiente si f curate.

Am fost de 3 ori in Bulgaria, dar aici mi s-a parut mult peste. Am fost f multumita si as revenii cu placere.

Desi statiunea este cum sunt mai toate la noi, aici este o oaza de frumusete si relaxare si iti schimba parerea despre litoralul românesc.

Deci se poate si in Romania.

Trimis de iulik23 in 22.08.15 16:13:56
Validat / Publicat: 23.08.15 07:07:15

VIZUALIZĂRI: 2273 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (iulik23); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

rentea
    [23.08.15 10:05:36]

Am si eu o cutiozitate! Bun, hotelul si mancarea e ok, am inteles! Dar, de ce nu poti bea o bere sau un pahar de vin, in miezul verii, in vacanta, pana la 12.30??? De ce au planificat ei sa opreasca sistemul allinc la 20.30??? Mi se pare atat de... nu stiu cum sa ma exprim elegant... ilogic, prostesc, ciudat. Poate este vreun motiv ascuns si l-ati aflat dvs. As fi extrem de curios!

[25.08.15 15:21:28]

@rentea: All inclusivul l-au prelungit pana la ora 22, iar la intrebarea asta au raspuns deja. Este un sezon de proba si vor sa vada ce este bine, ce este rau si ce trebuie imbunatatit. Nu m-a deranjat lucrul asta absolut deloc, mi se pare ok, ca băuturile alcoolice sa fie servite incepand cu masa de prânz.

rentea
    [25.08.15 15:54:55]

@iulik23: dap, pretentiile, ca si gusturile, nu se discuta. Daca e normal sa ai allinc si sa poti bea o bere abia la 12.30, atunci, ok, no comment. Poate ar fi trebuit sa mute ora aceasta mai pe seara, ca doar nu suntem alcoolici, ce naiba suntem oameni cu scaunul la cap, cuminti si terminam si cina la 20.30. Aaaa... am inteles ca asupra acestui aspect au revenit.

[25.08.15 17:12:11]

@rentea: Da, asa este, pretentiile si gusturile nu se discuta. Am stiut de la început ce inseamna all inclusiv la Mera Sky am acceptat si am fost f multumita. Mai mult de atat nu am ce sa va spun. Pt alte intrebari si sugestii (la care ei sunt deschisi) puteti sa ii contactati eventual pe facebook pt ca va vor raspunde cu promptitudine.

ovy2k5
    [27.08.15 19:36:13]

Cu parcarea cum stau?

Plec si eu cu doi copii unul de 3 luni si unul de 3 ani, exista facilitati pt. copii?

[28.08.15 13:08:40]

@ovy2k5: In primul rand au gradinita pt copii, de la 9la 12 si de la 4 la 7 cu loc de joaca in interior. Au mini aqua park la piscină, cu apa f mica, un loc de joaca afara cu leagăne, tobogane, trambulină..., scaune pt masa si am vazut si cărucioare pt bebelusi, dar nu am fost atenta ce si cum. Parcarea este mare, noi iesean de 2-3 ori pe zi cu masina si gaseam mereu loc. Parcarea este si păzită, un prieten cu care am fost lăsase putin geamul deschis si l-au sunat imediat de la receptie sa verifice geamul la masina.

ovy2k5
    [28.08.15 16:16:07]

Multumesc frumos pentru detalii, are cineva grija de ei acolo in perioadele mentionate?

[29.08.15 08:36:29]

@ovy2k5: Da, au grija, au personal angajat pr asa ceva.

iulik23, ovy2k5, rentea
    Alte impresii din această RUBRICĂMera Resort: