ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2015
DIN: Bacau
ÎNSCRIS: 02.06.11
JUN-2015

Super vacanta cu copii

Nu ma-am astepta sa ne placa asa de mult. Prima oara cand iesim cu cei mici si deja vrem sa revenim.

Am luat biletele de la agentie in rate (12 fixe fara dobanda), cu 3 zile inainte sa plecam, a costat ceva mai putin fiind capat de sezon.

Drumul foarte bun, prin Vama Veche, fara incidente.

Parcarea este ok, tot fara incidente, masina a stat in acelsi loc 9 zile.

Cei de la agentie nu au stiut sa ne explice diferenta intre caemera standars si superior decat ca e vb de spatiu, un aspect important este ca vederea la mare este mult mai super la Superior, noi am sta la Standard dar a fost ok.

Cel mai placut: Coboram din camera cu totii, luam liftul pana la Launge, stateam la et 1, luam ce doream de la bar si ne puneam pe sezlong la umbra, chiar si langa mare in numai 2 minute pe ceas - SUPER.

mancarea este incredibila, copii nostrii nu se omoara cu mancarea dar la sfarsit pot spune aveau falcute.

Locuri de joaca pentru copii, divertisment in fiecare seara pentru toti si de buna calitate.

Am mers la un moment dat cu biciletele prin statiune, se cam stramtau hainele- pot spune ca e cel mai reusit hotel din cate am vazut si ca asezare si ca constructie.

Serviciile ok, tot ce strica e tot [...], aici ma refer la fumaciosi, imi pare rau dar asa este - macar acolo unde ar trebui sa te relaxezi sa nu fumezi pe balcon sau in camera; cum sa te buccuri de aerosoli cu usa si geamul deschis si cu privirea la mare daca un [...] dupa 5-10 minute te pune la afumat.

Hotelul a avut UAI dar se pare ca au trecut la AI+, aici e vorba de bauturile internationale care sunt contra cost, inclusiv unele cocktailuri si frappeul, cam jenant sa ceri ce a luat si vecinul dar sa te trezesti ca-ti cere bani.

Cu bautura sau mancarea putea fugi pe plaja sau ami departe.

Nu am reusit sa prindem gratatul dim curte care e numai Iulie August, si nu am reusit sa profitam de dine around, dar sigur data viitoare.

MARE ATENTIE noi nu ne-am documentat cum trebuie si o zi plina e bine sa o rezervati pentru Castelul Reginei Maria care se afla in gradina botanica de la Balcik- iti ia rasuflarea tot ce este acolo, degustari de vinuri, parfumuri, restaurante ok ca pret- NU RATATI.

La Cap Kaliakra exista ponton unde vin delfinii, nou am fost la Varna - 15 km la Delfinariu si a fost impresionant.

Ma bate gandul sa mai plecam in Septembrie.

Trimis de Aecrim17 in 19.08.15 14:04:29
Validat / Publicat: 19.08.15 15:56:14
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1832 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Aecrim17); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[19.08.15 14:24:08]

@Aecrim17: Te-am ruga să (re) verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

teoanton
    [20.08.15 09:38:14]

@webmaster69 - e evident ca nu e bine. In clipa de fata, cele doua indicatoare sunt plasate in afara hotelului, la strada.

[20.08.15 09:45:04]

@teoanton - Coordonatele GPS le setăm, acolo unde este posibil, pe stradă (pe acolo merge mașina, nu?!!).

Evident că, acolo unde putem, evităm să le punem în piscină sau camera unde a fost cazat turistul. Acolo ar fi cam inutile!

teoanton
    [20.08.15 11:02:05]

@webmaster - In cazul de fata, avem doua aripi diferite ale hotelului Kaliakra si m-as fi asteptat sa vad indicatoarele puse exact pe corpurile aferente.

In clipa de fata ele sunt dispuse pe strada, la distanta egala de cele doua corpuri ale hotelului Kaliakra si de hotelul Dobrotitsa. Foarte precis, nu-i asa?

Webmaster, fara ironii ieftine ne-am face mai bine treaba cu totii!

Eu doar am vrut sa ajut, dar m-am lecuit.

[20.08.15 11:06:13]

@teoanton -

Foarte precis, nu-i asa?

Din punct de vedere al locului unde se ajunge cu mașina zic eu că da.

Dacă la nivel de stradă ai altă sugestie evident că o luăm în seamă!

Aecrim17AUTOR REVIEW
    [21.08.15 13:21:43]

@webmaster69 - coordonatele sunt puse bine, este ok, m-ar fi ajutat sa stiu care e superior si care standard cand am plecat.

Aecrim17, teoanton
    Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Standard Hotel: