ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.08.2015
ÎNSCRIS: 20.08.08
LUNA
AUG-2015

Unde mâncăm în Nisipuri?

Mussels House - fructe de mare!!!

Recomand cu drag Mussels House in capatul statiunii Nisipurile de aur, dupa Hotel Berlin Golden.

Am mancat scoici proaspete! fierte cu lestean si alte condimente, foarte gustoase. Un platou de 400 gr. costa in jur de 9 leva, preturile sunt acceptabile si la bauturi. Ne-a costat circa 40 lei o portie de scoici, una de raci, 2 sucuri, o apa la 1l, si un pahar de vin.

Atmosfera placuta, servesc 2 domni in varsta cu alura de pescari, vorbesc destul de bine romaneste, sunt foarte prietenosi si simpatici...

Terasa este pe malul marii, langa portul de ambarcatiuni, si este mereu plina, semn ca este cunoscuta si apreciata de turisti si localnici.

Trimis de Danuza in 10.08.15 11:26:11
Validat / Publicat: 10.08.15 12:48:18
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Danuza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.