ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2013
    DIN: Pitesti
    ÎNSCRIS: 04.07.13
    JUN-2013

NU mancati CIORBA la OLD HOUSE, GOLDEN SANDS

Mi-am facut cont special sa scriu acest review, deci va dati seama ca am fost tare suparat. Dar asa ceva nu mi s-a intamplat niciodata!

La sfarsit de iunie am fost cateva zile la bulgari, la plecare am trecut si prin Golden Sands si am vazut acest restaurant, este la vreo 200 de metrii de hotel Admiral cum mergi spre capatul statiunii, nu spre centru (dupa corabie).

Eram cu un grup de prieteni mai mare, unii vroiau sa manance, altii nu, dar pana la urma am decis sa ne oprim cat sa mancam o ciorba si sa bem o cafea. Toate terasele erau libere, pentru ca plouase in ziua aia. Defapt am decis cu totii sa ne oprim pentru ca restaurantul arata fff bine.

Un plus pentru décor, totul cu bun gust, nou dar facut in stuil rustic, cu lemn, mare, aerisit, frumos! Noi am stat pe terasa din spate, de unde se vedea marea.

Celelalte 2 mese erau tot cu romani, unii au mancat o salata si ceva gratar cred, ceilalti insa cu un copil mic am vazut ca au mancat tot ciorba si dupa asta mama si copilul s-au ridicat si au plecat, cu ceva draci, deci e clar...

Acum sa va zic concret: aveau 3 ciorbe: gulas, de cartofi si supa crema de ciuperci. Am comandat din toate, fiind un grup mai mare. Singura cat de cat acceptabila a fost de gulas, desi era departe de reteta originala, dar macar era mancabila. Cea de cartofi nici nu era pisata bine, avea gogoloase, arata ca un cartof pisat peste care s-a pus apa si cu un gust pregnant de vegeta!!!

Asa in lehamite, daca mureai de foame o puteai manca, dar in rest nu.

Cireasa de pe tort insa este supa crema de ciuperci - facuta la plic!!! Indubitabil facuta la plic!! fapt confirmat foarte senin si de chelnerita. Mai mult, doar una era calda, celelalte 2 erau reci. Adica au luat plicul, au pus apa si ne-au adus supa.

Asa ceva nu am vazut in viata mea! Asa ca daca nu vreti sa va enervati nu mancati ciorba aici. Pacat de restaurant ca era frumos...

Trimis de ioneci* in 04.07.13 12:17:50
    Validat / Publicat: 04.07.13 13:21:01
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3468 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ioneci*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

[04.07.13 13:20:50]

@ioneci: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Restaurante, terase în Nisipuri" (deja existentă pe sait)

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Nisipuri? :