ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2015
ÎNSCRIS: 02.03.11
AUG-2015
2 AD. + 1 COPII

4 stele de Romania

Am fost aici la inceputul lui august.

Locatia hotelului este deosebita, fiind situat pe plaja si aproape de plaja dintre Venus si Saturn care, in ultimii ani a devenit preferata vacanteor noastre la mare.

Toate bune, frumoase si toate noi. Am ajuns in jur de ora 15.00, am primit imediat o camera la etajul 2, totul arata ca in pozele de pe site, fb, mobilier nou, frumos si curat.

Din punct de vedere al curateniei si schimbatul prosoapelor, lenjeriei, nota 10.

Acum vine partea mai putin placuta gen afara e vopsit gardul inauntru leopardul. Pentru un roman cu venituri modeste este un efort financiar sa te cazezi la acest hotel de 4 stele. Dar, consideri ca merita efortul deoarece este nou si nu are cum sa fie rau. Insa nu este chiar asa.

Ajungi la piscina, peisajul uluitor, piscina de unde vezi marea, frumos, ingrijit, fotolii noi... intrebi de prosoape de piscina, receptionera se uita interzis si spune... paiii ,,ale dvs.

Recomand sa imprumute modelul hotelurilor din afara, adica contra unei garantii care va fi restituita la plecare sa asigure si prosoape la piscina, ma rog, romanul e invatat sa-si ia un geamantan de prosoape asa ca sa trecem peste.

Vrei sa intri in piscina dar ca orice om care respecta niste norme minime de igiena te uiti dupa un dus... nu exista, asa cum nu exista nici grup sanitar sau toaleta, deci, singura solutie pt toaleta si spalat pe maini este sa te duci in costum de baie prin receptie la toaleta de acolo sau sa te duci in camera... hai ca nu e departe... sincer... este de neacceptat pentru 4 stele sa nu ai toaleta si dus la piscina.

Cunosc hotel de 3 stele din aceeasi statiune care are asa ceva. Ma rog, treci si peste asta, mai inghiti (cu greu) si sa vezi o tanara mamica care si-a pus copilul sa-si faca nevoile la coltul piscinei argumentand ca ce poate sa faca rau cateva picaturi de copil... deci dragi patroni/administratori va rog rezolvati cumva ca romanul gaseste solutii si e pacat, zau... ok, te bucuri tu si de o seara linistita si vine dimineata...

Micul dejun este pana la ora 9.30, pui ceasul sa sune pe la 9.00 sa nu pierzi cumva sansa unui festin de 4 stele la prima ora... de fapt realitatea este ca nu pierzi nimic decat un maraton dupa tacamuri (vezi mami ca au adus furculite) dupa croasante care trebuie sa prinzi rasaritul daca vrei sa ai parte de 2 croasante... alergatura dupa castroane, lingurite... ce sa zic dezamagitor.

Multi vor spune:e lasa ca nu te duci sa mananci. De acord, dar la 30 lei/mic dejun te astepti sa gasesti si tu ceva diversificat... acelasi lucru in fiecare zi... sau asta era tot ce a ramas la ora 9.15... deci, daca mi se permite o alta recomandare imbunatatiti putin acest mic dejun cu cativa lei in plus cheltuiti de voi clientii sigur vor fi multumiti.

In rest, chelneri in practica depasiti de situatie, situatii hilare cu spalatul picioarelor cu furtunul de udat gradina... dragi patroni/administratori, exista niste perii de piciaore (costa cativa lei) le puteti pune la intrarea dinspre plaja. Sincer, mai este mult pana la 4 stele...

Trimis de snics in 09.08.15 17:49:22
Validat / Publicat: 09.08.15 20:56:50

VIZUALIZĂRI: 3613 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (snics); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

rentea
[10.08.15 08:25:59]

Pacat, am vazut hotelul din afara si arata bine... chestia cu mamica si pishu... Of Doamne!!! Cata incultura, cat prost gust si cata lipsa de educatie!!! La fel si lipsa prosoapelor de plaja... 4 stele... fir-ar sa fie!!

Nu stiu cat ati platit exact, parca 350 de lei pe noapte camera, nu? Destul de mult, la anul mai puneti nitel, un 30% si cazati-va la hotelul vecin, Inter, luand bilete din timp... Nu exista niciunul din punctele negative grave mentionate de dvs aici si este, zic eu, unul dintre cele mai bune hoteluri de pe litoralul marii negre.

d.a.n.u.t.a.
[17.08.15 17:03:26]

@snics - nu stiu exact perioada in care ati fost in vacanta, noi am fost la acest hotel in 6-16 august si va asigur ca exisa dus la piscina in partea dispre hotel afrodita. prosoape la piscina se dadeau, este un baiat care se ocupa de piscina si da prosoape fara vreo garantie. chiar si dusul de spalat pe picioare dinspre plaja a fost montat...

cred ca trebuie sa fiti d-vs mai pretentiosi, in consecinta alegeti un hotel de cinci stele data viitoare,

cat despre copilasul care facea pishu unde apuca... sant sigura ca nu aveti copii, de aceea criticati.

Corina70
[17.08.15 17:28:03]

@d. a. n. u. t. a. - In situatia prezentata de snics, nu copilasul e de vina, ci mama lui, care l-a pus sa urineze in piscina. Ca deh, scutecele pentru inot costa... daca o fi stiut mamica raspectiva ca exista si asa ceva... de educatie, ce sa mai vorbim... nivel minim spre deloc...

nico1977
[17.08.15 17:57:32]

@Corina70 - Ca sa terminam odata subiectul pishului, o doamna blonda si a indemnat fiul sa urineze pe gazon. Eram pe terasa cand s a intamplat. Deeeee, toaletele erau la 15 m distanta. Dusurile le-au montat in data de 07.08 (i-am vazut in timp ce ma indreptam spre plaja).

[17.08.15 18:08:12]

@nico1977 - Multumesc frumos pentru explicatia concisa oferita d-nei. Am sa critic tot timpul lipsa bunului simt chiar daca unora nu le place.

[17.08.15 18:12:34]

@d. a. n. u. t. a. -Stimata d-na, spre surprinderea dvs. am copil, dar am si educatie si asta m-a facut sa ma revolt. Daca nu luam atitudine sub nci o forma, niciodata, copiii nostri vor trai intr-un tomberon.

Si nu stiu de ce trebuia sa va exprimati atat de tendentios pentru ca nu am facut decat sa-mi exprim propria mea opinie.

Am plecat din hotel pe data de 6 august, daca intre timp s-au montat dusuri si se dau prosoape la piscina este laudabil ca lucrurile se imbunatatesc.

rentea
[17.08.15 18:18:42]

@snics: si eu am copil mic si tot nesimtire si lipsa de educatie mi se pare sa indemni copilul sa urineze in piscina!!

[17.08.15 18:26:53]

@rentea - ok asa este. eu de fapt am dat un exemplu pentru a sublinia o lipsa a hotelului, anume wc-uri la piscina si poate pana la anu se va rezolva si asta.

In fond cred ca aceste comentarii trebuie sa fie constructive nu sa ne aratam superioritatea sau inferioritatea privind opiniile altora.

Toate bune si sa mergem si la anu sa vedem ce s-a mai imbunatatit/stricat pe acolo.

Corina70, d.a.n.u.t.a., nico1977, rentea, snics
Alte impresii din această RUBRICĂTurquoise Hotel (ex Silvia) :