ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.07.2015
STATUS: UCENIC
JUL-2015
- ADULȚI

Rosiem House(încă) NECLASIFICATĂ

Complex pentru sanatate la ghiolul lui Tekir

Pentru ca de la o varsta incheieturile, articulatiile si oasele incep sa scartaie ne-am hotarat sa ne tratam cateva zile la Techirghiol, amintindu-ne de anii copilariei cand vrand nevrand bunicii ne ungeau din cap pana-n picioare cu namol.

Ne-am documentat asiduu pentru cazare si tratament, dar nevoind sa ne simtim inca batrani am hotarat sa incercam o solutie de compromis:tratament, dar nu la sanatoriu. Si asa am gasit Rosiem House. S-a adeverit ca intuitia nu ne-a inselat.

Am gasit o locatie minunata, cu gazde primitoare, unde, pe principiul altor locatii de tratament din strainatate, te tratezi in locatia unde esti cazat.

Ne-am "innamolit"pe terasa de la ultimul etaj, cu namol pus la dispozitie in pensiune, ne-am tratat si la capitolul fizioterapie si mai ales am beneficiat de un masaj extraordinar al doamnei Viorica, adevarat terapeut.

Bineinteles ca, la cativa pasi se sfla lacul Techirghiol, unde dupa amiaza sau cand am dorit ne-am putut continua tratamentul in apa sarata.

Curatenia, zambetul pe buze, preocuparea permanenta a gazdelor de a ne face sa ne simtim bine, mancarea eco servita la micul dejun- nota maxima pentru telemea machedoneasca si dulceata de pepene galben facuta de turcoaica Anica! - ne-au facut ca durerile sa ne treaca si tratamentul sa devina o placere!

Multumim d-nului Edi si echipei de la Complex pentru sanatate Rosiem House.

Trimis de popoiu mihaela in 30.07.15 14:15:36
Validat / Publicat: 30.07.15 15:16:41

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (popoiu mihaela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [30.07.15 15:15:25] »

Bună recomandare!

@popoiu mihaela: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

====

Mutat în rubrica "Rosiem House, TECHIRGIHOL" (nou-creată pe sait)

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=18935

popoiu mihaela [30.07.15 15:57:33] »

Coordonatele locatiei sunt corecte.

popoiu mihaela

pagină generată în 0.0414819717407 sec