ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.07.2015
2 AD. + 2 COPII -- v: 1,9LUNI ,8 ANI

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Dezamăgitor

Buna ziua. Am fost al 5-lea an in Bulgaria dar la acest hot [cel] mai dezamagiti. Mentionez de la inceput ca nu suntem o familie pretentioasa dar fata de cum am fost tratati in alta parte aici am avut parte de multi nervi si...

Camerele sunt frumoase si curate, se face curatenie zilnic, prosoapele se schimba zilnic daca le lasi pe jos, lenjeria se schimba daca observa cea mai mica pata lasata de nastrusnicii copilasi care au mai pus manuta cu ciocolata sau fructe.

Mancarea lasa de dorit. Ciorba aveau 2 feluri foarte buna, dar la felul 2 era de multe ori o enigma ce ai putea alege, auzeam mamici plimbandu-se cu farfuria in mana si zicand azi chiar nu stiu ce as putea sa iti dau de mancare de obicei erau 2 feluri de carne, pui- cu mult sos de rosii sau porc dar de multe ori trebuia aleasa din tava de varza calita se mai facea uneori gratar din resturi de carne taiata de dimensiunea jumarilor si trebuia sa stai la o coada imensa daca statea un membru din familie la coada nu te lasa sa iei decat cateva bucatele, si daca stateam toti cu farfuria la rand nu prideau carne decat primele 5 -6 personae si apoi jumate de ora pauza, deci cum iti era norocul.

In zona de gratare dimineata se faceau clatite dar nu iti dadeau mai mult de 2-3 pentru a 4-a trebuia sa te certi cu ei. In spatele tavilor de mancare era mereu un bucatar mare si gras care se uita urat daca iti puneai prea mult in farfurie si comenta apoi iti numara fiecare bucatura se uita la tine pana terminai de mancat sa vada daca lasi ceva in farfurie.

in ce priveste garniture la felul 2 - au fost doar cartofi natur in fiecare zi si uneori orez fiert, sau brocolii si conopida fiarta, deci... masa de pranz si de cina au fost un dezastru. Nu mori de foame dar...

Fructele in schimb au fost foarte bune si mereu erau 2-3 feluri (cirese, pepene, mere, banana taiate bucati. Prajiturile si ele au fost foarte bune si mereu alte feluri.

Dupa 5 zile am trimis email la agentie si am facut plangere dimineata automatul de cafea era stricat daca voiai sa savurezi o cafea la rasarit de soare nu aveai nicio sansa pana nu deschidea restaurantul

4 zile nu a fost picatura de coniac nici la barul din hol nici la cel de pe terasa, automatul de apa minerala si sucuri carbogazoase erau inchise pana la ora 10, deci puteai el am fost cel consuma doar acele sucuri facute din praf si apa de la robinet care aveau un gust oribil. si apa plata...

am fost contactati imediat de reprezentantul agentiei in Bulgaria (dupa ce anterior managerul hotelului ne-a tratat cu sictir), si dupa discutia cu acesta a aparut pe seara coniacul peste tot, aparatul de cafea s-a reparat iar bucatarul gras care iti numara inghititurile oriunde te-ai fi asezat in restaurant a fost trimis in spate in bucatarie.

In concluzie nu recomand acest hotel, iar pt cei care si-au luat deja bilete va urez un concediu frumos in speranta ca s-au mai facut si alte plangeri si au mai schimbat cate ceva pe parcurs, noi am fost din 27 iunie pana in 4 iulie.

Trimis de vulpitzav in 28.07.15 13:53:13
Validat / Publicat: 28.07.15 15:06:38

VIZUALIZĂRI: 2455 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vulpitzav); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[28.07.15 15:05:42]

Odată cu primul review încărcat pe sait, după" ceva" vreme de la înscriere, :-), să-i spunem şi lui @vulpitzav: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii de pe acolo ar fi mai mult decât bine-venite... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew.php?id=1848

[28.07.15 15:41:10]

buna. noi o sa fim acolo in perioada 5-10 august. nu aveti si poze? la sosire cum s-au comportat? trebuie pus "ceva" in acte sau te trateaza normal? la ce ora ati primit bratarile? piscina, pool-bar, lobby-bar, cum sunt? multumesc.

[28.07.15 19:51:58]

@vulpitzav - am vrut sa va intrebam unde se afla acele dozatoare de apa minerala, sucuri, etc

noi am fost anul trecut la Boryana, dar nu am vazut pe acolo asa ceva.

vulpitzavAUTOR REVIEW
    [29.07.15 13:48:02]

@yuliansch - Salut. La sosire au fost foarte draguti si ne-au anuntat ca suntem 4 personae si camera mari nu au decat la parter, eu stiam din rewiew-uri ca la parter e galagie si nu ai nici o priveliste decat varfuri de pomi, iar camera mari sunt si sus asa ca am solicitat o camera la etajele superioare ne-au pus sa asteptam pana la ora 13 cand se va elibera o camera la etajul 6

se vedea clar ca asteapta ceva, dar noi aveam bilet cu vedere spre mare asa ca am asteptat sa vedem ce ne dau pt ca nu aveam marunt in ideea ca le vom da ulterior,

am asteptat de la 9 la 12,25 si ne-au dat o camera la etajul 6 dar pt ca nu am pus nimic in pasaport era cu vedere la mare dar spre s-e adica nu vedeam rasaritul din camera dar a fost bine si asa,

privelistea din camera e superba, stai in pat si privesti luna cum se oglindeste in mare. poate daca le puneti ceva de la inceput va da camera in latura dinspre boriana de unde se vede rasaritul chiar daca soarele rasare de dupa deal (e un golf in fata).

Bratarile le-am primit imediat ce am primit camera sa putem lua masa de amiaza.

Piscina nu este dar o puteti folosi pe cea de la elitza, noi nu am folosit-o deci nu stiu cum e, langa piscina de la elitsa e un snac bar unde daca aveti copii pe care ii rupe foamea repede e bine de stiut ca o sa gasiti pizza, cartofi pai, salate, fructe, inghetata...

Vacanta placuta!

vulpitzavAUTOR REVIEW
    [29.07.15 13:57:39]

@yuliansch - dozatoare sunt in holul hotelului langa lobby bar (de apa sucuri neacidulate si cafea) astea sunt non stop, si cel de bauturi carbogazoase de la ora 10 la 23, mai sunt dozatoare si in restaurant dar poti intra doar pe timpul programului de masa.

Mai este automat de cafea si pe terasa restaurantului la barul de acolo.

[31.07.15 17:40:32]

@vulpitzav - bar pe plaja exista?

Multumesc

[31.07.15 21:48:09]

@bogdan74 - exista la cativa metri de plaja, pool bar-ul de la piscina hotelului Elitsa.

[31.07.15 21:50:40]

@bogdan74 - pentru ce perioada aveti rezervare?

[01.08.15 08:07:05]

@yuliansch: Incepand de astazi 1 august, ca idee acum stam la coada in apropiere de vama Giurgiu...

[01.08.15 09:11:47]

@bogdan74 - concediu placut! poate ne intalnim . noi venim din 5 aug.

[01.08.15 09:26:06]

@yuliansch: multumesc dar vad ca am pornit cu stangul, stam in coloana spre vama deja o ora jumate... ghinion astazi, in alte zile cica a durat cam jumatate de ora...

bogdan74, vulpitzav, yuliansch
    Alte impresii din această RUBRICĂNona Hotel: