ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2015

Stella Katrin Hotel [Adelianos Kampos]3

Hotel Stella Katrin *** Rethimnos Chania

Ilustrație video-muzicală
Elli Kokinou - De ginete

O saptamana minunata petrecuta la acest hotel cu oameni calzi si primitori. Am ales un hotel mai mic pentru a evita aglomeratia si sa fie o baza de pornire in vizitarea insulei. Initial am primit o camera noua nouta mai retrasa (fara ferestre) dar care nu ne-a prea placut asa ca am cerut o alta camera cu vedere la piscina pe care am obtinut-o fara nici o problema, personalul a fost exemplar. Hotelul este deservit de o mana de personal printre care fete tinere si frumoase la bar si receptie foarte comunicative.

Pentru a inchiria o masina am gasit chiar in incinta hotelului pe Michalis de la "Caroussel" Rent a car de la care pentru patru zile si 100 euro am primit o masina noua nouta cu 1000 kM parcursi (Kia Picanto) cu care am batut insula minunata Creta in locatii unde se ajunge cu excursii costisitoare organizate de turoperatorii. Ghida noastra Laura, o fata extraordinara, ne-a ajutat cu inchiriatul si sfaturi de sejur perfect si-i multumim!

Hotelul are o locatie foarte buna aproape de plaja "in statiune" cum se zice alaturi de cateva locatii unde se poate petrece seara.

Se recomanda taverna Levantes in imediata apropiere, bar restaurant cu animatie Seafront sau minunatul orasel Rethimno la doar cativa kilometrii care pot fi parcursi si pe jos intr-o plimbare de seara.

Plaja e la cca 300 m pe alei intre diverse alte hoteluri de pe plaja, cu sezlonguri de inchiriat la preturi modice fata de cele practicate la noi. Recomand accesul pe partea dreapta a hotelului Seafront pe la barul si piscina acestuia ale carora sunt si sezlongurile la plaja deci nu vor comenta prezenta turistilor straini de hotel.

Mentionez ca desi se mentiona pe undeva prezenta unui bar pe plaja al hotelului Stella Katrin acesta lipseste cu desavarsire, in schimb se ofera reducere la bauturi in schimbul inchirierii de sezlonguri.

Regimul de masa al hotelului este modest departe de regimul AI al altor hoteluri se recomanda daca este posibil cazare cu mic dejun sau fara masa, masa nu e bogata si nici diversificata punctul slab zic eu al acestui hotel cochet si discret.

In rest toate bune, nu e lux dar nici mucegaiuri romanesti (da Doamne sa se mai schimbe si pe la noi) macar asa ca la Stella Katrin unde este curatenie!

Despre insula Creta o alta poveste, laguna Balos o amintire pe viata, la fel Elafonisi, Preveli, Knossos. Ieraklion, Chania, Rethimno, plaja Stavros sau parcul Vrysis locuri minunate!!!

Nu ratati Creta este un must see!

Rog ilustratie muzicala: http://www.trilulilu.ro/muzica-pop/elli-kokinou-de-ginete-2

Trimis de romanticmass in 13.07.15 18:35:04
Validat / Publicat: 13.07.15 19:37:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Corfu, Zakinthos, Rodos

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (romanticmass); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P17 Moni Preveli

webmasterX [13.07.15 19:34:11] »

Bun review de debut

@romanticmass: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Ilustrația muzicală sau video-muzicală indicată a fost atașată articolului (vezi sus, imediat sub titlu).

webmaster [13.07.15 19:36:03] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Stella Katrin Beach Hotel [Adelianos Kampos]" (deja existentă pe sait)

romanticmass [14.07.15 17:47:44] »

@webmasterX - Imi cer scuze dar e o confuzie a hotelurilor probabil exista si hotel Stella Katrin Beach dar review-ul se refera la hotel Stella Katrin si atat, pozitionat mai la est vis-a-vis de hotel Jo An Beach si Seafront Apartments in intersectia old road si nu pe plaja(probabil fosta locatie Jo An).

Link-ul web aferent hotelului este bun!

Observasem ca nu exista un review la acest hotel pe site si exista intradevar o eroare de localizare pe google map a hotelului inclusiv pe web-ul hotelului.

La o marire a hartii google corespunzatoare in zona Maravel Sky in zona specificata apare si hotelul Stella Katrin dar pe o harta actualizata!

Cu deosebita consideratie,

webmasterX [14.07.15 18:27:02] »

@romanticmass - Din căutările mele, nu am mai găsit niciun Katrin Beach pe internet

Cel mai probabl hotelul şi-a schimbat numele, renunţând la particula "Beach".

Te rog aruncă o privire peste reveis mai vechi, de la "Katrin Beach" - recunoşti hotelul?

vezi impresii

vezi impresii

Problema localizării - posibil greşite - pe hartă are ALTĂ explicaţie - multe din coordonatele booking sunt greșite. Sau harta e posibil să fie neactualizată

webmaster [14.07.15 18:30:15] »

Am actualizat coordonatele hotelului - poţi verifica te rog acum? amfostacolo.ro/harta-grec ... nos-kampos__883

romanticmass [14.07.15 20:45:08] »

@webmaster - Nu corespunde, coordonatele reale date de harta sunt (35.373265342510265, 24.550440978999156) pentru Stella Katrin ** care dupa turoperator are acum 3*+.

Cat despre celelalte referiri prima e posibil sa faca referiri la acest hotel dar locatiile pomenite nu se afla in apropiere de hotel iar a doua se refera la o locatie pe plaja deci nu la acest hotel. Posibil sa fie o veche locatie (ma refer la Stella Katrin Beach) vanduta si redeschisa intr-o noua locatie sau un alt hotel la care am vizionat o prezentare cautand referinte dar situat in alta locatie (hotel mai mare cu sala de gimnastica, masaj si alte utilitati).

romanticmass [14.07.15 21:01:39] »

@romanticmass - Iata un link util: google MAPS iar celelalte review-uri posibil pentru alt hotel pe plaja Kathrin Beach 3* mai la vest spre Rethimno zona Platanias.

webmasterX [14.07.15 21:37:43] »

@romanticmass - Mulţumesc

Am mutat, în consecinţă, review-ul în rubrica "Stella Katrin Hotel, RETHYMNON" (nou-creată pe sait)

Am modificat deasemenea "cursorul", rezultând noua poziționare de aici.

În plus, am adnotat coordonatele drept confirmate.

mogly [17.01.16 21:54:29] »

@romanticmass - Spune-mi te rog cum era plaja, suficient de mare, gaseai loc cu usurinta chiar daca nu te trezeai cu noaptea in cap? Apa era calda sau cat de cat, ca sa poti face baie? Orasul Rethymno era aproape, la ce distanta de mers pe jos? M-ar interesa si pe mine un sejur la acest hotel, vara aceasta, de asta te intreb. Excursii in Santorini se puteau face de acolo? Multumesc mult!

romanticmass [18.01.16 13:24:50] »

Plaja este OK cu nisip si pietris in unele locuri mai stancoasa iar locuri sunt berechet fara probleme si rezervari in orice perioada cred! Apa e perfecta din iunie pana in septembrie.

Rethimno este un oras superb aflat la 6 km de plimbare de seara (o ora tinereasca) pe strada principala.

Cat priveste excursiile in Santorini ai doua posibilitati functie de organizarea acesteia (mare atentie) una cu turoperatorul sau cu agentie locala (chiar la hotel). Detalii la fetele de la hotel forte dragute si amabile. Cu turoperatorul excursia include toate cheltuielile de transport si acces intern in Santorini!

mogly [18.01.16 18:36:28] »

@romanticmass - Multumesc mult pentru informatiile foarte utile. Calatorii frumoase in continuare!

mogly, romanticmass

pagină generată în 0.0729098320007 sec