ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.05.2015
JUL-2014
team-building
PREȚ SEJUR ---- ?

Complex turistic Alpina-Casi3

[mini]Articol de tip EVALUARE [nivel detaliere insuficient pt publicarea ca "review" SAU subiect de interes turistic TEMPORAR ori RESTRÂNS]:
  • notele conţinute SUNT luate în calculul mediei
  • [mini]Articolul NU ESTE anunţat în lista "Cele mai recente impresii" din prima pagină
  • [mini]Articolul NU ESTE inclus în lista "Impresii din sejurul la Complex turistic Alpina-Casi"
  • [mini]Articolul este inclus, în schimb, în miniLista EVALUĂRI, accesibilă la sfârşitul listei "Impresii din [Complex turistic Alpina-Casi]" (se deschide prin click pe acel link)

Liniste, energie, distractie... o vacanta perfecta

Pensiunea Alpina a fost alegerea perfecta pentru organizarea cantonamentului nostru datorita locatiei care ofera peisaje de vis dar si proprietarilor care ne-au oferit toate conditiile pentru buna desfasurare a activitatilor noastre.

Incepand cu conditiile de cazare, masa si micile atentii care nu erau incluse in oferta (pizza, tort, inghetata, etc), continuand cu un impresionant foc de tabara unde toata lumea s-a distrat si terminand cu seri minunate, toata perioada a fost minunata si ne-a lasat amintiri de neuitat.

Va multumim si ne revedem in aceasta vara. Echipa Rock On, Taz si Bia

Trimis de ByaAlex in 29.05.15 09:48:17
Validat / Publicat: 29.05.15 10:55:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Litoral, munte

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ByaAlex); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE? [doar simbolic; articolul NU are PMA std]

PUNCTAJ CRT: 0 PMA (std) PLUS -2 PMA (din 2 voturi)
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 35.00 EUR pe cameră

webmaster [29.05.15 10:52:11] »

Nivelul de detaliere insuficient nu îngăduie publicarea impresiilor ca review (articol distinct).

Recomandările vor fi, în schimb, publicate ca "EVALUARE" = miniArticol, CU note, cu statut de "mini-review".

• notele acordate în cadrul acestor miniArticole SUNT luate în calculul mediei
    • miniArticolul NU ESTE anunţat în lista "Cele mai recente impresii" din prima pagină
    • miniArticolul NU ESTE inclus în lista "Impresii din sejurul în destinaţia X"
    • miniArticolul este inclus, în schimb, în miniLista EVALUĂRI, accesibilă la sfârşitul listei "Impresii din sejurul în destinaţia X" (afişată SUB lista cu impresii)
    • evaluările NU SUNT anunţate abonaţilor la impresii noi din această destinaţie [nu se trimit înştiinţări la publicarea lor]

N.B.: Dacă nivelul de detaliere crește până la minimul suficient acceptării ca şi "articol distinct", EVALUAREA va fi transformată în REVIEW de către unul dintre Administratori.

- pentru eventuale completări ale textului cu alte detalii potenţial utile celor intersaţi în alegerea acestei destinaţii puteţi folosi linkul EDIT IMPRESII

- pentru a încărca foto din sejur ori minisejur: click aici.

Flaviu [29.05.15 11:48:35] »

@webmaster -

Eu am, asa, un presentiment... Cred ca la pensiunea asta, au mancat cate o pizza si Alba-ca-Zapada si cei sapte pitici, ca sa nu mai vorbesc de Ali Baba si cei patruzeci de hoti. Intr-o luna, mai apar vreo 49 de ''recenzii'' referitoare la Alpina.

As introduce o taxa de inscriere pe site. Cu banii obtinuti, organizam Eurovizionu' la Paltinis.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1] [-1][3 voturi]
    luciaoradea [29.05.15 16:05:58] »

Dacă sunt proprietarii atât de amabili și generoși eu propun sa organizeze o mini (sau, de ce nu macro) întâlnire AFA la această pensiune. Gratuit, desigur, văd că oricum oferă atenții turiștilor cazați la ei.

Poate așa ne convingem și noi de veridicitatea tuturor "notitelor " ăstora care apar pe post de review-uri și laudă peisajele de vis, locația minune, atmosfera sublimă, proprietarii perfecți șamd.

Parcă suntem într -un film prost, care nu se mai termina.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1] [-1][1 voturi]
    Dragos CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA [29.05.15 18:53:35] »

@luciaoradea - Nu m-aș duce acolo (așa cum deja am mai spus-o) nici dacă-s plătit, așadar pe mine să nu contați la eventuala nano-întâlnire organizată la pensiunea asta.

Cât despre păreri bune și laude - din câte-mi pot da seama aici, toți sunt o apă și-un pământ, și foarte puțini dintre ei ar putea prezenta dovada plății cazării acolo; chiar și în cazul acesta - din câte știți, cei ce au copii, de câte ori însoțitorii acestora își plătesc cumva din buzunarul propriu șederea? Ei, atunci cum ar putea să nu le fie bine?!?

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1] [-1][1 voturi]
    ByaAlex [30.05.15 23:18:54] »

@luciaoradea - Imi pare rau ca ganditi asa si as dori sa nu-mi criticati review-ul. Am postat strict parerea mea in urma acelei saptamani petrecute la ei. Nu stiu ce "experiente " ati avut dumneavoastra dar pt noi a fost perfect. Si repet este strict parerea noastra. Si poate ca acele mici atentii, copiii le-au meritat. Noi am ramas cu amintiri placute si poate pozele postate o pot dovedi. O seara buna

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1] [-1][0 voturi]
    luciaoradea [31.05.15 01:09:20] »

@ByaAlex - dragă domnule, pentru ca m-ati interpelat va raspund. Nu doresc sa intru in polemica cu dvs, nici nu critic cele 8 rânduri scrise de dvs. Cu părere de rău dar nu se pot numi review.

Ce am observat eu, și încă o mulțime de useri de pe site, este că toate aceste "scrieri " care ridică în slava cerului această pensiune sunt identice. După ce administratorul pensiunii a observat câteva review-uri care nu l-au avantajat a pornit o campanie de promovare și ridicare forțată a mediei pensiunii.

Ultimele vreo 10 postari de acest gen laudă, fără excepție și fără pic de imaginație, atmosfera de vis, locația minune, proprietarii excelenți șamd. La fel ca dvs.

Poate ne inselam cu toții și dvs. aveți dreptate. Poate. Dar totuși, nu ne luați de proști. Am urmărit toată campania asta cu multă silă.

Nu e vorba despre nici o experiență de -a mea trăită acolo, pentru simplu motiv ca, la fel ca și @ Dragos de mai sus, nu voi călca în veci intr-un loc de genul ăsta, patronat de oameni care inteleg sa isi faca reclama in felul acesta.

Cu mult respect pentru vacanta dvs. perfectă.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1] [-1][2 voturi]
    ByaAlex [01.06.15 22:25:36] »

@luciaoradea - Apreciez sinceritatea dumneavoastra. Nu am scris mai mult de 8 randuri pentru ca nu am avut intentia de a ridica in slavi aceasta peniune ci de a relata cate ceva despre felul in care am petrecut noi o saptamana acolo.

Fiecare are dreptul la replica si cum acesta este un site unde iti poti impartasi parerile, exact asta am facut si eu. Fiecare cu gusturile lui. Pensiunea Alpina si toata perioada petrecuta acolo a fost pe gustul meu si a celor cu care am fost acolo. Nu-i ridic in slava cerului, nu le fac reclama ci doar am relatat cateva din amintirile noastre ca o... multumire (daca vreti s-o luati asa) pentru modul in care am fost tratati.

O seara buna

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1] [-1][1 voturi]
    webmasterX [02.06.15 09:55:22] »

@ByaAlex - Ia să vedem dacă aici avem mai mult noroc. Nu de alta, dar ceilalți "turiști" ne-au ignorat total...

ByaAlex, Flaviu, luciaoradea