ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.03.2015

Extrem de nemulțumit
    Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Foarte nemulțumit

Preturi de Elvetia - servicii de Romania

Cand ai 4 *, deci repet, patru si mai iei si o caruta de bani, pretentiile trebuie vina si de la client, adica cel care da banul, asta ca o parere personala. Dar la aceasta pensiune "domnul" administrator nu stie acest lucru si daca nu-i faci pe plac, mai ridica si tonul la tine. Pentru ca singurul beneficiu pe care il ofera aceasta locatie este temperatura din camera, apa calda si distanta pana la partie asta la partile bune. In schimb, la partile rele stati sa va spun, ca lista e lunga.

Lipsa produselor alimentare. Chiar daca meniul este foarte diversificat acest lucru se intampla doar pe hartie. In realitate nu prea ai ce manca. Daca stai mai mult de doua zile, esti obligat sa comanzi ce ai mancat in prima zi, altfel treci pe minuturi, omleta cu salam. Culmea ca venea sa-ti spuna ca nu au din meniu decat doua, trei pozitii doar cand iti luau comanda. Asa ca dupa ce stateai si-ti bateai capul sa-ti incropesti un meniu si sa-ti si placa, venea ospatarul si te lovea cu raspunsul "N-AVEM". Intrebarea fireasca, oare nu era mai simplu sa treci in meniu doar produsele ce le puteai servi. Pai nu, ca atunci iti aducea doar un biletel in loc de ditamai carte cu meniuri pe care stateau la vedere cele patru stele. Dar in locatie nu se accepta produsele venite din afara. Adica sau cumperi ce avem noi, sau mori de foame. Si va spun eu ca mai bine mori de foame. Mancarea e fara gust, probabil ca femeia ce face curatenie e si pe post de bucatar.

La capitolul bauturi vreau sa va spun ca berea se serveste calda. Dupa ce ca aveai doar trei branduri de unde sa alegi, te trezeai cu berea calda in fata si binenteles ca nu mai aveai niciun chef; de fiecare data venea si intrebarea, „mai, cum faceti sa fie berea asta calda", ca afara erau minus multe grade si nu trebuia decat sa tineti zece minute bautura in zapada. Dar daca nu te intereseaza... Sa va mai spun ca in unitate de patru stele nu exista Coca-Cola niciodata.

Daca totusi va hotarati sa luati cazare in aceasta locatie, refuzati camerele de la parter, sunt probleme cu canalizarea. Asta au confirmat si grupul ce a stat inaintea noastra.

Si mai e si curatenia din camera. Praf pe sub paturi si prosoapele vechi si uzate.

Eu voi evita aceasta locatie pe viitor, iar cele prezentate sunt impresii personale facute in cele cinci zile cat am stat aici. Binenteles ca nu-mi convine sa-mi stric un concediu pe banii mei si va spun eu ca au fost bani multi, cand puteam sa trec strada si sa incerc si altceva la conditii mai bune si pe bani putini. Totul e doar reclama, in schimb oferta nu se ridica la nivelul asteptarilor.

In schimb cadrul natural, distractia pe partie e la cote maxime asta ca sa termin intr-o nota optimista.

Trimis de DanPopovici* in 15.03.15 06:00:51
    Validat / Publicat: 15.03.15 07:14:35

VIZUALIZĂRI: 2047 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (DanPopovici*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 33.00 EUR pe cameră

rafael
    [26.04.15 21:49:30]

Stimate Domn DanPopovici,

Va multumesc pentru faptul ca ne-ati transmis impresiile despre sejurul petrecut la Pensiunea Rafael si pentru timpul acordat pentru a ne trimite feedback-ul dumneavoastra.

Vreau sa va asigur ca tratam cu seriozitate feedback-urile primite. Parerile tuturor turistilor nostri sunt foarte importante pentru ca ne ajuta sa crestem in permanenta nivelul serviciilor oferite.

Va multumesc pentru aprecieri si sper sa ne acceptati scuzele pentru neplacerile avute pe timpul sederii. Imi pare rau ca serviciile noastre nu au fost la nivelul asteptarilor si sper ca vom avea ocazia de a ne demonstra respectul pentru oaspetii nosti. Va asigur ca am luat toate masurile necesare pentru a corecta problemele semnalate si ne dorim cu adevarat sa va dovedim ca cele intamplate reprezinta exceptia.

Apreciez interesul manifestat pentru locatia noastra si va asigur de intreaga noastra consideratie.

Cu stima,

Mircea Macarei

NB rafael este (sau a fost) reprezentant al unității
    Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT

rafael