ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.12.2009
PREȚ SEJUR EUR ?
2 AD. + 1 COPII

Pensiunea Hanna2

Pensiunea Hanna Brasov -- aproape ok

La începutul lui decembrie 2009, am fost nevoiţi să mergem în Braşov în interes personal pentru rezolvarea unor probleme familiale. Şi cum nu avem nici o cunoştinţă la care să fi putut sta, am fost nevoiţi să butonăm pe net pentru a găsi ceva convenabil ca preţ şi rezonabil din punctul de vedere al calităţii cazării. După multe oferte vizualizate, am dat peste această pensiune care se află pe o străduţă îngustă în Braşov, într-un cartier de case şi mi-a sărit în ochi diferenţa de preţ faţă de alte oferte găsite. Am văzut şi pozele ataşate şi mi s-a părut ok (camera dublă 100 ron iar camera triplă 150 ron). Am făcut rezervarea prin telefon şi... am purces.

Rezultatul: o viluţă (pensiune) destul de cocheţică, cu un proprietar amabil, pe casa scării multe ghivece de flori care crează o atmosferă plăcută. În camera triplă era curat, destul de confortabil, baia destul de mare, cu o cadă de colţ, prosoape curate şi destule. Intrarea la ora 14, iar ieşirea la ora 11. Camera avea şi balcon (unde se aflau o masă cu scaune), iar pe hol era un frigider unde puteai să-ţi pui ceva de-ale gurii şi o masă destul de mare, unde puteai să serveşti ceva din traista ta (pensiunea nu este cu masă). Un minus ar fi acela că, în camera triplă nu era nici un dulap, ci doar un cadru de metal cu umeraşe pentru haine. Căldură a fost destul, ... şi... ce să mai yic... cam atât.

În concluzie, recomand această pensiune celor care sunt în trecere prin Braşov sau alte interese.

Cât despre Braşov, este un oraş ce trebuie văzut pe lumină căci ai ce vizita, este f. frumos. Voi posta câteva poze cu pensiunea şi câteva peisaje frumoase din piaţa sfatului.

Vă doresc sărbători fericite tuturor şi să ne auyim cu bine în 2010!!

Trimis de mirelopodu in 28.12.09 20:56:08
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Franţa (Paris, Verssaille), Grecia (Nei Pori, Platamonas, Salonic, Skiathos, Meteore)
Adn. FAVORITÎncarcă VIDEO

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mirelopodu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 35.00 EUR pe cameră

Admin [28.12.09 22:04:51] »

mutat impresiile si fotografiile la rubrica dedicata acestei pensiuni.

mirelopodu [30.12.09 22:15:07] »

Da, mulţumesc mult, am văzut.

mirelopodu

pagină generată în 0.0768520832062 sec