ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.01.2015
DIN: Oradea
ÎNSCRIS: 18.01.15
JAN-2015

Atitudine mizerabila fata de clienti

Chiar daca, conditiile de cazare nu au fost la nivelul celor 3 stele afisate si nu isi justifica pretul, totusi pot spune ca nu am mari obiectii fata de hotel in sine.

Camera in care am stat pot spune ca a fost la un nivel acceptabil.

In principal nemultumirea mea se leaga de atitudinea conducerii acestui hotel fata de clientii lor. Practic te fac sa te simti ca esti in plus acolo, ca ii deranjezi prin prezenta ta in hotelul lor. Pentru ei cel mai bun lucru ar fi daca platesti la ei si mergi si dormi altundeva ca sa nu-i deranjezi cu pretentiile de a putea folosi vreo facilitate pe care in mod teoretic hotelul le ofera. Se ajunge pana inclusiv la a te jigni si a ti se spune sa nu le mai calci pragul niciodata.

Sper din tot sufletul ca cei care citesc aici sa ia in considerare ceea ce am scris si sa nu le calce pragul pentru ca nu merita.

Trimis de adrian_c34 in 18.01.15 11:09:55
Validat / Publicat: 18.01.15 12:36:49

VIZUALIZĂRI: 1558 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adrian_c34); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[18.01.15 11:59:04]

@adrian_c34: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează...", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate..

iulian68
[18.01.15 16:22:04]

@adrian_c34 - Daca ai fi putut sa dezvolti putin, poate am fi inteles si noi, cititorii cate ceva... Asa...

luciaoradea
[19.01.15 01:30:23]

Dar de ce s-a ajuns la jigniri și cuvinte atât de grele?

papone
[19.01.15 03:47:50]

Ai dat nota generala 3.10 unei locatii si nu am inteles de ce. Pentru camera ai dat 60%, dar nu ai mari obiectii. Bucatarie&masa: ai dat 25%, dar nu ai spus un cuvant.

Poti da mai multe detalii? Altfel pare un review scris la suparare... si daca mai scriu eu ceva, devine mai lung ecoul meu decat impresiile postate de tine

adrian_c34AUTOR REVIEW
[20.01.15 08:00:30]

@papone: Am spus si in post ca nu camera a fost problema mare ci atitudinea fata de clienti. Am intrebat telefonic cand am facut rezervarea daca functioneaza sauna si mi s-a spus ca functioneaza. Am vrut sa facem sauna seara si am cerut sa o porneasca. Dupa 40 de minute cand am coborat sauna nu era pornita si nu ni s-a dat o explicate doar ca au uitat. Eu am vorbit direct cu doamna de la receptie care inteleg ca este sefa. Despre mancare; am asteptat aproape 1 ora pentru 1 gratar seara, iar un ceai initial nu am putut primi pentru ca ar fi fost solicata prea mult reteaua electrica daca s-ar fi facut. Asa ni s-a spus. Dimineata la micul dejut salata de vinete era deja acrisoara, cafeaua se platea in plus painea era putin uscata, iaurturile fusesera tinule la cald si erau umflate... Cat despre jigniri nici eu nu inteleg de ce ni s-a spus sa nu mai mergem vreodata acolo. Asta trebuie intrebat patronul. Am uitat sa mentionez ca nici factura nu am primit desi am lasat datele acolo. Nu au vrut pur si simplu. Concluziile te rog sa le tragi.

papone
[20.01.15 12:59:43]

@adrian_c34 - gata, multumesc de lamuriri.

totusi, exact ce spui tu acum am mai citit odata, in impresiile postate de @christianp, ai linkul mai jos. ati fost impreuna?

vezi impresii

adrian_c34AUTOR REVIEW
[20.01.15 18:09:54]

@papone: Da, am fost impreuna.

[20.01.15 18:27:47]

@adrian_c34 - Conform regulamentului B. 7. Nota3

NOTA 3: [adăugată în 1.06.2014] chiar dacă acceptăm publicarea mai multor articole scrise de membrii unui grup, despre o cazare comună, un singur articol dintre acestea va purta note, restul se publică fără note.....

Prin urmare am retras notele acordate unitatii de cazare.

alinfz6
[29.01.15 20:35:25]

Buna seara.

ne cerem scuze daca am gresit

Daca ar fi fost o problema de la inceput trebuia sa ne sesizati de la inceput si am fi luat masuri vi-am fi schimbat camera astfel incat sa fie ok pentru dvs.

Si cred ca am luat masuri pentru dvs. din cate imi aduc amintesc vi-am rezolvat orice neplacere cat mai repede posibil vi-am oferit si o alta camera, dar ati refuzat, v-am ajutat sa puteti pleca cu masina, vi-am curatat si drumul public pe cheltuiala noastra si nu a statului român. Mi-ati spus ca nu aveti sapun de maini si dvs nu stiati unde sa apasati sa iasa sapunul. Chiar am fost intelegator cu dvs si am umblat dupa dvs astfel incat sa va fie cat mai buna sederea. Nu eram obligat sa va curat drumul si sa nu va ajut nici la plecare, aceasta ce fel de atitudine este?

Clienti ca dvs. distrug camerele ca si cum ar fi proprietatea lor, ard mocheta si scrie clar la receptie caci nu e voie sa se fumeze in camere, intra cu clapari si scrie clar pe usa ca nu au voie cu acestea in incinta restaurantului, aduc pe ascuns animale de companie fara sa stim, distrug cabine de dus, fac o mizerie de nedescris oara asa fac si acasa.

Va multumim si va dorim toate cele bune.

NB alinfz6 este (sau a fost) reprezentant al unității
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT